Aktualnie przeglądane: Strona główna » Energy & Memory - Produkt Firmy CaliVita

sok noni

Energy & Memory - Guarana Doskonała Pamięć Koncentracja

Energy & Memory, GUARANA, ZWIĘKSZENIE ENERGII, KONCENTRACJI. Naturalny produkt zawierający guaranę, lecytynę, cholinę oraz witaminy C, E, a także magnez, cynk i selen w formie chelatowej. Aktywne składniki dodają energii, jasności umysłu, poprawiają pamięć, zwiększają koncentrację, usuwają zmęczenie. Są pomocne w przypadku długotrwałego wysiłku fizycznego lub umysłowego, jak również nadmiernego stresu, rewitalizują ciało i umysł, wyłapują niebezpieczne wolne rodniki, odświeżają i stawiają na nogi.
Jest szczególnie polecany studentom, kierowcom i sportowcom. Preparat stworzony z myślą o ludziach, borykających się z zawrotnym tempenergyem współczesnego świata. Szczególnie przydatny w okresie wytężonej aktywności umysłowej i konieczności maksymalnej koncentracji.

Opakowanie zawiera: 90 tabletek

Składniki aktywne/1 tabletka:
Cholina - 200 mg
Cynk (chelat aminokwasowy) - 5 mg
Ekstrakt z guarany - 100 mg  (std. 22% kofeiny)
Lecytyna - 100 mg
Magnez - 50 mg
Selen (chelat aminokwasowy) - 20 µg
Witamina C - 60 mg
Witamina E - 10 mg

Sposób użycia: 1 tabletka dziennie po posiłku lub według zaleceń.

                                                                                                     CENNIK       ZAMÓWIENIA

UWAGA!
Ze względu na witalizujące właściwości guarany nie należy zażywać jej kilka godzin przed spoczynkiem.

Zamawiaj zawsze u solidnego doradcy, który  zapewni Ci gwarancję kompleksowych informacji na temat stosowania oraz przebiegu kuracji (zobacz tutaj >>>). 


BEZ WŁAŚCIWEJ OPIEKI, NASZ MÓZG I CIAŁO NIE BĘDĄ FUNKCJONOWAĆ PRAWIDŁOWO

Żyjesz w zawrotnym tempie? Potrzebujesz większej dawki energii? Twój umysł musi pracować ze zdwojoną mocą? Czas na przemyślane działanie! Dostarcz organizmowi substancji odżywczych, które szybko i skutecznie postawią Cię na nogi!

energy-memory-kaliwita"Ludzki mózg składa się z około 25 miliardów, a może nawet więcej, komórek nerwowych. Są one ze sobą połączone przez miliony włókien nerwowych i dzięki nim, każda z komórek ma stałe połączenie z tysiącami innych. Komunikacja między nimi jest możliwa dzięki neuroprzekaźnikom. Wszystkie komórki nerwowe naszego organizmu są bardzo wrażliwe, podatne na uszkodzenia i wymagają odpowiednich warunków do prawidłowego funkcjonowania.

Nasza pamięć jest funkcją skoordynowanego działania poszczególnych części mózgu. Jeżeli nasz organizm przez dłuższy czas będzie przebywał w niesprzyjających warunkach i bez odpowiednich substancji potrzebnych do jego funkcjonowania, część naszych komórek nerwowych może nawet ulec zniszczeniu. Z tego powodu, zdolność naszego mózgu do przechowywania informacji maleje, a to prowadzi do zapominalstwa. Po przekroczeniu pewnej granicy, wzmożona degeneracja tkanki nerwowej może stać się przyczyną poważnych chorób (np. choroby Parkinsona czy Alzheimera). Jedna z możliwych przyczyn takiego stanu wynika z intensywnego działania wolnych rodników.

Nasz mózg jest organem potrzebującym dużej ilości tlenu i przez to jest również bardzo narażony na niebezpieczeństwa. W procesie starzenia, aktywność antyoksydacyjna mitochondriów komórkowych maleje — wolne rodniki wywołując tzw. peroksydację lipidową, niszczą wrażliwe błony komórkowe, a tym samym - komórki. Efektem tego jest brak energii, przewlekłe zmęczenie, zaburzenia pamięci, mogą pojawić się również schorzenia degeneracyjne. Jednak nasze zdrowie i pamięć są rujnowane również przez inne czynniki, takie jak: alkohol, palenie tytoniu, środki nasenne i uspokajające, niedostateczne ukrwienie mózgu, niedoczynność tarczycy, intensywny, przewlekły stres, depresja, niewłaściwe odżywianie, brak wysiłku intelektualnego. Możemy zapobiec gwałtownej redukcji naszych komórek mózgowych i zachować świeżość umysłu, jeżeli powyżej 30 roku życia systematycznie zażywać będziemy kompozycję składników, wspierającą pielęgnację mózgu, komórek nerwowych i mięśniowych.

Takim preparatem jest Energy&Memory, zawierający:

Dla optymalnej wydajności, efektywnej nauki i długiego przechowywania wiedzy nasz mózg potrzebuje lecytyny. Stanowi ona budulec ścian wszystkich naszych komórek. Cholina - składnik lecytyny – jest niezbędna do przekazywania impulsów nerwowych, odpowiada za zdolność koncentracji i koordynację pamięci. W przypadku braku choliny, procesy pamięci krótkiej ulegają zakłóceniu - nie potrafimy zachować nowo zdobytych informacji. Może to występować zarówno u uczniów, jak i aktywnych dorosłych, ale najczęstsze jest u osób starszych. Witaminy C i E działają w sposób synergiczny, więc wspólnie mają większe działanie, niż oddzielnie. Witamina E zajmuje się „wygarnianiem'' z błony komórkowej niebezpiecznych wolnych rodników, podczas gdy witamina C zapobiega łańcuchowemu powstawaniu wolnych rodników. Działanie aktyoksydacyjne obu witamin wzmacnia cynk i selen.

Magnez odgrywa niezastąpioną rolę w aktywowaniu enzymów, w przyswajaniu wapnia i potasu. Pomaga uniknąć depresji, zawrotów głowy osłabienia i drżenia mięśni, a także powstawania chorób serca i nadciśnienia tętniczego. Jego brak zakłóca przekazywanie impulsów nerwowych i mięśniowych, wywołuje nadwrażliwość i napięcie. W Ameryce Płd. guaranę od pokoleń stosuje się jako środek pobudzający. Guarana oddziałuje na centralny układ nerwowy, w efekcie czujemy przypływ energii. Poprawia też pracę układu sercowo-naczyniowego oraz przemianę węglowodanów. U sportowców — według wyników wielu starannie przeanalizowanych badań - zwiększa wydajność, siłę mięśni i poprawia ogólną kondycję.

Preparat  Energy&Memory należy stosować 3 razy dziennie po 1 tabletce po jedzeniu. Jak znacząco produkt ten może poprawić jakość naszego życia - o tym przekonajcie się sami,bo zażywając Energy&Memory poczujemy przypływ i wzmocnienie energii, siłę, sprawność i intelekt, wzmocnienie  pamięci, poprawa koncentracji. To produkt dla uczniów i studentów, dla zapracowanych księgowych, kierowników i dyrektorów, dla menedżerów, kierowców i innych aktywnych zawodowo osób, a szczególnie dla ludzi pracujących dużo przy komputerze.

Prof. dr n. med. Valéria Sedlák-Vadocz


Z historii Klubowiczów CALIVITA

3 tabletki / 1000 km

W sierpniu br., po dwóch latach bez urlopu, postanowiłem wreszcie przerwać tę złą passę i dojechać samochodem do wypoczywającej już w Grecji rodziny. Z Krakowa wyjeżdżałem do Wenecji, by zdążyć do Igoumenitsy. To prawie 1000 km (przez Cieszyn, Wiedeń, Graz, Tarvisio). Jechałem całą drogę całkiem sam. Wiedziałem już o pobudzającym działaniu ekstraktu z nasion Guarany, rośliny z dorzecza Amazonki. Dlatego zabrałem ze sobą całą buteleczkę Energy&Memory. Jak zwykle w takich sytuacjach sprawdził się najgorszy scenariusz: wyjechałem dwie godziny później niż zaplanowałem, a na granicy w Cieszynie straciłem znacznie więcej czasu niż przypuszczałem. Już naprawdę z duszą na ramieniu - mając coraz mniej czasu i przed oczami spotkanie z jak zawsze nieprzyjazną czeską drogówką, już nocą przejechałem przez Wiedeń. I tu dopiero miałem przed sobą świetne austriackie autostrady. Na szybkościomierzu [...] km/godz., a więc dużo ponad przyzwoitość, nawet na tych doskonałych drogach. Ale wtedy, niestety, pojawiać się zaczęły pierwsze oznaki zmęczenia. Kierowcy pokonujący bez przerw duże odległości wiedzą, co to znaczy.

Zdecydowałem się zażyć pierwszą (również w życiu) tabletkę Energy&Memory. Po ok. 5-10 min SZOK, poczułem się jakbym przed chwilą wsiadł wypoczęty do samochodu!!! To było niesamowite. Jeżdżę od 20 lat, niejeden już raz wypijałem duże ilości mocnej kawy, aby pokonać zmęczenie za kierownicą - wiem, jak to jest. Ale takiego efektu naprawdę się nie spodziewałem. Trwało to około godzinę. Następną tabletkę zażyłem w okolicy Grazu -ten sam efekt (!) i jeszcze jedną tuż po pokonaniu włoskich tuneli pod Alpami. Włoskie autostrady pokonywałem już o brzasku.

Zdążyłem na prom! Wiem, że reakcje na kofeinę i alkaloidy zawarte w owocach w Paulinia Cupana, jak brzmi łacińska nazwa tej usuwającej zmęczenie brazylijskiej rośliny, jest sprawą indywidualną. Na mnie podziałała dobrze. Odtąd wożę opakowanie w schowku mojego samochodu. Urlop udał się zresztą znakomicie. Polecam Energy&Memory - sprawdzone!
Jan Tabak, lekarz neurolog, CaliNews Styczeń 2002

CZAS NIE LECZY RAN...

Od kilku miesięcy wnikliwie śledzę działalność CV, zgłębiając wiedzę o oferowanych produktach i ich zastosowaniu w profilaktyce zdrowotnej. Dzięki temu udało mi się przywrócić siłę i optymizm mojej córce.

Rok 2001 miał jej przynieść spełnienie osobistych planów oraz ukończenie studiów, aby mogła rozpocząć długo oczekiwany nowy etap życia. Niestety, koniec roku 2000 rozwiał większość marzeń, niszcząc poukładany świat mojego dziecka. Córka stawała się coraz bardziej nerwowa i rozdrażniona. Zajęcia na uczelni i praca zajmowały większość jej czasu, ale wyraźnie, z dnia na dzień traciła chęć do życia. Pogłębiały się widoczne od kilku tygodni problemy z koncentracją, żadna ilość snu nie usuwała narastającego zmęczenia. Sądziłam, że to przejściowe - przecież "czas leczy rany" - ale myliłam się. Monika stawała się coraz bardziej osowiała, opuszczała zajęcia i wszystko robiła na ostatnią chwilę. Uznałam, że najwyższy czas na moją ingerencję. Podsunęłam córce Stress Management B-Complex i Bee Power. Początkowo bardzo niechętnie i bez przekonania stosowała się do regularnego przyjmowania preparatów, ale wkrótce zaczęły być widoczne pierwsze efekty. Stopniowo zanikały uciążliwe huśtawki nastroju, a ogólna kondycja psychomotoryczna wracała do normy.

Przekonana o skuteczności produktów CV, córka sama zaczęła sięgać po lecytynę (Triple Potency Lecithin)oraz Energy&Memory, ponieważ nieubłaganie zbliżał się okres zaliczeń i obrona pracy magisterskiej. Pracowała i uczyła się na najwyższych obrotach, dzięki czemu w terminie uzyskała wszystkie wpisy i złożyła egzamin magisterski.

Dzięki suplementom CV, a zwłaszcza nowej serii CaliVita, odzyskałam córkę! Wróciła jej witalność, szczery uśmiech i zapał do podejmowania nowych wyzwań niesionych przez życie. Ten sukces obydwie zawdzięczamy zastosowanym produktom oraz ludziom tworzącym struktury sieci CV. Zaciągnięty w ten sposób dług wdzięczności możemy spłacić w jeden, najlepszy sposób: pogłębiając swoją wiedzę o zdrowym stylu życia, promowanym przez CV, przekazywać ją dalej, dzieląc się z innymi własnymi doświadczeniami. Wszystkim Czytelnikom życzę wiary we własne możliwości. Można ją zyskać stosując na co dzień filozofię życia lansowaną przez CV, bo przecież zdrowie ciała i ducha jest tą wartością, bez której człowiek nie osiągnie sukcesu w żadnej innej dziedzinie życia. Nie pozostawiajmy swojego losu przypadkowi! Sami zajmijmy się sobą i swoimi najbliższymi!
Ewa Bryczek, Źródło: CF News Nr 5, Wrzesień 2001


Z mojej praktyki lekarskiej...

Majowa sesja egzaminacyjna zupełnie mnie wykończyła. Dużo się uczyłam, jednak podczas egzaminów nie potrafiłam dać z siebie wszystkiego. W decydujących momentach zupełnie mnie zablokowało. Chciałabym wypróbować Energy&Memory, ale nie wiem, czy już teraz we wrześniu, mam zacząć go stosować, czy tylko podczas sesji egzaminacyjnej. W jakiej ilości powinnam go zażywać?

Proszę najpierw dobrze wypocząć, a kiedy znów zacznie się Pani uczyć, proszę zacząć zażywać Energy&Memory. Podczas największego napięcia i w dniach egzaminów, można zażywać nawet 2-3 tabletki dziennie, co więcej, przed egzaminem można wziąć nawet 2 tabletki na raz.
dr Edith Varga, CaliNews Wrzesień 2004

Szanowna Pani Doktor! Zwracam się do Pani o pomoc w sprawie mojej 76-cio letniej matki. Na szczęście jej ogólny stan zdrowia nie budzi zastrzeżeń, lecz jej pamięć bardzo szybko się pogarsza. W szpitalu nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości, mimo tego bardzo często nie pamięta wydarzeń nawet z ostatnich paru dni. Czy można coś na to zaradzić?

Pani matce, oprócz zastosowania produktu Energy&Memory, zalecam również zażywanie Triple Potency Lecithin. Składniki tych produktów wspierają funkcje układu nerwowego, szczególnie w zakresie pamięci.
dr Edith Varga, CaliNews Marzec 2004

Lekarz radzi…

Jestem bardzo zadowolona z Państwa produktu Energy&Memory. Od kiedy tylko się pojawił, systematycznie go zażywam i o wiele lepiej znoszę w pracy obciążenia. Jednak widzę, że mojemu synowi w szkole średniej też przydałaby się odrobina pomocy "intelektualnej". Bardzo ich obciążają w szkole i na koniec roku szkolnego jest zupełnie wyczerpany. Chętnie podawałabym mu ten produkt od września, ale nie wiem, czy dziecko w wieku piętnastu lat może ten produkt stosować.

Oczywiście młodzieniec może zażywać Energy&Memory, przecież naturalne składniki produktu nie posiadają żadnych działań ubocznych dla organizm. Jedna tabletka tego produktu, obok multiwitaminy i witaminy C, będzie działać doskonale.
dr Edith Varga, CaliNews Lipiec 2004


 JEŻDŻENIE JEST KONIECZNOŚCIĄ
energy-calivita
"Przyspieszone tempo życia sprawia, że co raz więcej osób przesiada się z miejskich środków komunikacji do samochodu. W efekcie stopień zanieczyszczenia wielkich metropolii staje się nie do wytrzymania. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), opublikowanych w 1998 roku, z powodu chorób wywołanych zanieczyszczeniem powietrza przez ruch samochodowy rocznie umiera w Europie 80 tysięcy osób. Liczne badania dowiodły, że istnieją ścisłe powiązania pomiędzy stężeniem zanieczyszczeń w powietrzu a występowaniem poważnych kłopotów zdrowotnych - stale wzrasta liczba osób hospitalizowanych z powodu astmy, chorób płuc, układu krążenia i nowotworów.

 Musimy się przed tym bronić!!

Twórcy palety produktów CaliVita stworzyli unikalny preparat, tym razem dostosowany specjalnie do potrzeb użytkowników dróg. Energy&Memory, zawierający składniki naturalnego pochodzenia, przygotowuje organizm do trudów związanych z prowadzeniem samochodu oraz zmniejsza związany z tym współczynnik ryzyka. Zawarta w nim lecytyna chroni komórki przed działaniem szkodliwych czynników, poprawia dotlenienie tkanek, co może być bardzo pomocne zwłaszcza podczas stania w długich korkach komunikacyjnych. Podobne działanie posiada składnik o nazwie cholina.

W neutralizacji trujących składników zanieczyszczonego powietrza - takich jak ołów, sadza, rtęć, dym - uczestniczy witamina C i E, cynk oraz selen. Magnez natomiast łagodzi negatywne skutki stresu, który jest nieodłącznym towarzyszem kierowców. Podstawowym składnikiem Energy&Memory jest sproszkowany owoc rośliny leczniczej pochodzącej z Ameryki Południowej. Guarana zawdzięcza swoją popularność wysokiej zawartości kofeiny: od dwóch do trzech razy więcej niż w kawie czy herbacie, ale w przeciwieństwie do nich, nie wywołuje tak gwałtownych reakcji fizjologicznych, np. przyspieszonego bicia serca. Jej regenerujące i pobudzające właściwości mogą być bardzo pomocne podczas długich godzin spędzonych za kierownicą. Polepsza odbiór wrażeń, skraca czas reakcji i wyraśnie poprawia wydajność podczas skomplikowanych czynności związanych z prowadzeniem samochodu."

CaliNews Styczeń 2002