Aktualnie przeglądane: Strona główna » Badania naukowe

sok noni

Badania naukowe

Od początku istnienia ludzkości, rośliny były ważnym źródłem medycznych i farmaceutycznych produktów. Około 25% naszych leków, przepisywanych w codziennej praktyce klinicznej, zawiera składniki pochodzenia roślinnego. Ostatnio, poszukiwania nowych leków ze źródeł roślinnych zwróciły uwagę firm farmaceutycznych, żądnych odkrycia nowych składników, które mogą leczyć AIDS i inne choroby wirusowe. Podobnie jak szamani, naukowcy zdają sobie sprawę, że leki dla wielu ludzkich dolegliwości są ukryte wśród światowych pól i lasów.

badanianoniBadania naukowe:

Dr Ralph Heinicke

Noni PPT

Zielone berety noni

Dr Neil Solomon

Dr Steven Hall i inni naukowcy

Jeszcze nie tak dawno, nikt nie słyszał o cudownych właściwościach Noni. Dlaczego pewne medyczne prawdy, mimo że są udowodnione ponad wszelką wątpliwość, tak długo muszą czekać na akceptację zarówno przez świat medycyny, jak i ogół społeczeństwa? Jeden z najgenialniejszych umysłów ubiegłego wieku – Albert Einstein – uświadomił nam, że nawet dawno ugruntowane teorie mogą być otwarte nie tylko po to, by je udoskonalać, ale również po to, by je radykalnie zmieniać. Otwarty krytycyzm jest silą napędową postępu, zarówno w nauce, jak i kulturze. Dlatego publikację tę kierujemy do czytelników o otwartym umyśle.

Pierwsze wzmianki o NONI można odnaleźć w pismach sanskryckich, z których wynika, iż znano tę roślinę już w starożytności.

Z jej cennych właściwości korzystano już 6 000 lat temu w Indiach. W medycynie indyjskiej liście rośliny były podawane wewnętrznie jako środek przeciwgorączkowy oraz zewnętrznie – na rany i wrzody. Sok z liści stosowano zewnętrznie w przypadku podagry. Z kolei w Indochinach, pieczonym owocem noni leczono astmę i biegunki. Jeszcze do niedawna na Hawajach, podawany doustnie autolizat (samotrawienie się owocu) niedojrzałego owocu, był lekiem na takie choroby, jak: nadciśnienie tętnicze, zapalenie stawów, bóle menstrualne, wrzody żołądka, zaburzenia trawienia, cukrzycę i choroby serca. Wykazano, że ekstrakt z korzenia noni wykazuje właściwości Hipotensyjne (obniżające ciśnienie krwi), jak i przeciwzatorowe (zmniejszające zastój krwi).

noni-sokNa wyspy Polinezji roślina noni dotarła z Azji oraz Indonezji wraz z migrującymi ludami.

Pomimo wieloletniej popularności Noni jako rośliny leczniczej wśród ludności Pacyfiku, aż do ostatniej połowy XX wieku mało było dostępnych na ten temat informacji naukowych czy jakichkolwiek innych.

Na Hawajach często używano roślin, zarówno w tradycyjnej, jak i nowoczesnej medycynie. Noni, nazywana inaczej Morinda citrifolia, była ważną rośliną leczniczą, stosowaną przez kahunas w dawnych Hawajach i nawet we współczesnych czasach wciąż pozostaje cennym, ludowym lekiem.

W starodawnych Hawajach podczas okresu głodu, niedojrzały owoc noni był dla nich istotnym źródłem pożywienia. Używano go również jako lekarstwo – w tym celu niedojrzały owoc tłuczono z solą, i tak przygotowaną mieszankę aplikowano na głębokie rany lub złamania kości. Dojrzały owoc, w postaci gorących okładów, stosowano na stłuczenia, oparzenia i rany. Sok ekstrahowany z owocu działał na insekty i używano go do oczyszczania włosów głowy z wesz.

Morinda citrifolia była ważną rośliną leczniczą nie tylko dla Hawajczyków.

W rzeczywistości badania naukowe nad Noni prowadzone są od 1950 roku, gdy O.A. Bushnell opublikował w „Pacific Science” artykuł o antybakteryjnych właściwościach owocu NONI.

Bushnell i współpracownicy odkryli, że ekstrakt z owocu noni wykazywał umiarkowane właściwości antybiotyczne przeciw różnym szczepom Salmonella i Shigella. Ponadto, Levand odkrył, że świeży sok z owocu był aktywny przeciw Pseudomonas aeruginosa, Proteus morganii, Staphybcoccus aureus, Bacillus subtilis i Escherichia coli oraz oświadczył, że asperubzyd – substancja czynna odnaleziona w noni – może być aktywnym składnikiem przeciwbakteryjnym.

Więcej na ten temat tutaj >>>

W ostatnich latach naukowcy z Zachodu ponownie podjęli badania nad Noni i odkryli jej lecznicze właściwości, których na próżno można szukać w jakimkolwiek innym sztucznie wyprodukowanym lekarstwie.

1. Doktor Ralph Heinicke – pionier badań nad noni >>>

2. Noni-PPT – doktor Anne Hirazumi Kim >>>

3. Zielone berety Noni - profesor Valeria Szedlak - Vadocz i inni naukowcy >>>

4. Badania prowadzone przez doktora Neila Solomona >>>

5. Badania naukowe nad noni – Dr Steven Hall i inni naukowcy >>>

Obecnie Noni przyciągnęła dużą uwagę żywieniowców, lekarzy i innych specjalistów zajmujących się zdrowiem z powodu niektórych jej kluczowych składników, a mianowicie – prokseroniny i kseroniny.