Aktualnie przeglądane: Strona główna » Działanie Noni » Pozytywne skutki uboczne

sok noni

Pozytywne skutki uboczne

Nieznane są żadne szkodliwe działania uboczne soku Noni.

noni-bobasekAmerykański urząd Food and Drug Administration (FDA) zaszeregował sok z noni do kategorii GRASS (generally regarded as safe tzn. ogólnie uważane za bezpieczne) i to także dla kobiet w ciąży i dla karmiących matek. A przecież np. kawy czy aspiryny nie uważa się za bezpieczne dla tej grupy (J. Skarbek – Noni owoc zdrowia).

Czasami u niektórych osób (mniej niż 3%) zdarzają się niewielkie efekty uboczne, będące skutkiem zażywania soku NONI. Wysypka, niemiły zapach ciała, biegunka, bardzo rzadko bóle głowy i mdłości. Są one efektem oczyszczania się organizmu z toksyn, ponieważ składniki owocu Noni robią „generalne porządki” i wyrzucają wszelkie trucizny na zewnątrz. Jeżeli wszystkie te odpady nadal pozostałyby w ciele, w dalszym ciągu zakłócałyby normalne funkcjonowanie organizmu i sprzyjały powstawaniu chorób.

Przeprowadzone badania wykazały, że te sporadycznie występujące objawy zawsze były niegroźne.

Co należy zrobić, gdy wystąpiły „pozytywne skutki uboczne?”.


Przede wszystkim należy zwrócić uwagę, czy wypijamy odpowiednią ilość płynów - minimum 2 -2,5 litra wody mineralnej dziennie. Jeśli to nie pomoże, należy na kilka dni zmniejszyć o połowę ilość podawanego soku Noni, aby tym samym zapobiec krążeniu nadmiaru toksyn w organizmie, które prawdopodobnie nie mogą wydostać się na zewnątrz i powodują niewielkie efekty uboczne.

Dodatkowe skutki uboczne.

60-letnia p. Krystyna, od około 40 lat cierpi na cukrzycę typu I. Po sześciu miesiącach picia Polinesian Noni i przyjmowania innych suplementów ma ładniejszą twarz i wygląda dużo młodziej. Jej skóra zrobiła się gładka i wiele zmarszczek po prostu zniknęło. Stała się wesoła i pełna energii, a dawkę insuliny zmniejszyła o połowę. Wręcz wspaniałym skutkiem ubocznym były wypowiedzi dwóch znajomych, które nie widziały jej od dłuższego czasu. Obydwie kobiety, niezależnie od siebie, zapytały ją, gdzie robiła operację plastyczną.

Pani Ewa pije Polinesian Noni, bierze Strong Bones, Stres Management B-Complex od trzech miesięcy. Śpi teraz spokojniej i czuje się rano wypoczęta. Przestała cierpieć na silne bóle migrenowe. Przed rozpoczęciem kuracji bardzo wypadały jej włosy i bała się, że wyłysieje. Brała nawet z tego powodu drogie lekarstwa, ale nic nie pomagały. W chwili obecnej jej włosy zrobiły się gęste i rosną bardzo szybko. Jako „ujemne skutki uboczne” określa częste wizyty u fryzjera i z tego powodu większe wydatki.

Soku Polinesian Noni nie można przedawkować, tak samo jak nie można przedawkować innych naturalnych soków, o ile nie pijemy w ilościach zaprzeczających zdrowemu rozsądkowi.

Jeżeli ktoś jest w trakcie leczenia środkami blokującymi system immunologiczny np. po transplantacji, powinien zasięgnąć porady lekarza, zanim przystąpi do picia soku Noni.

Prawdopodobnie u cukrzyków pijących Noni, konieczne będzie zredukowanie dawki aplikowanej insuliny i z tego powodu powinni często kontrolować poziom cukru we krwi i skonsultować podawanie lub odstawienie insuliny z lekarzem. Na czas chemioterapii również można zaniechać podawania soku z Noni.

 


Niewiele na świecie jest rzeczy tak korzystnych dla zdrowia jak sok Noni, który z jednej strony w  optymalny sposób zaspokaja organizm w niezbędne substancje odżywcze, a z drugiej zapobiega grożącemu deficytowi składników witalnych i chorobom.

Polinesian Noni  może pić każdy: osoby dorosłe w każdym wieku, kobiety w ciąży, matki karmiące, niemowlęta, dzieci  i sportowcy.

Sugeruje się picie soku na czczo, pół godziny przed posiłkami  z zachowaniem minimum 2 godzin odległości po wcześniejszym posiłku. Aby organizm w pełni przyswoił wszystkie cenne składniki Noni, sok powinien być przyjmowany na pusty żołądek bez popijania płynami,  w przeciwnym razie soki trawienne zniszczą bezpowrotnie niektóre składniki  Noni.

Dr Solomon pisze "Najkorzystniej jest pić sok noni przed śniadaniem i przed obiadem"  (jeśli rozkład dnia nie pozwala na to, lepiej jest stosować noni w innym czasie, niż z tego powodu zrezygnować). Należy pamiętać, że u jednych ludzi efekt pozytywnego działania Noni pojawia się szybko, u innych potrzeba wielu dni , bądź tygodni. Jednak aby stwierdzić jak mocno Noni może pomóc należałoby pić go przez 6 miesięcy".

Nie istnieje żadne prawdopodobieństwo przedawkowania lub uzależnienia się od soku Noni.

soknoni-rodzinka


Osoby zdrowe:

- w celach profilaktycznych mogą  pić  Noni 1 raz dziennie 30ml soku (czyli całą nakrętkę znajdującą się na butelce Polinesian Noni) lub 2 kapsułki rano na czczo minimum pół godziny przed śniadaniem.

Mogą też  stosować Noni dwa razy dziennie po 15ml lub po 1 kapsułce:  rano i w południe lub wieczorem.

Dzieci:

- profilaktycznie – odpowiednio dzienną dawkę w stosunku do masy ciała – 5 ml na 10 kg ( np. dla dziecka o wadze 10 kg podawać plastikową łyżeczką 2 x dziennie po 2,5 ml; łącznie 5 ml dzienna dawka); starsze dzieci połykające kapsułki - dzienna dawka profilaktyczna - 1 kapsułka na 20 kg masy ciała.

sok-noniW celach terapeutycznych:

- w celach poprawy zdrowia: dwa - trzy razy dziennie po 30ml: rano, w południe i wieczorem. Minimalna jedna dawka w zależności od stanu choroby może wynosić 60 ml (2 nakrętki butelki Polinesian Noni).
Maksymalnie podaje się nawet 6 miarek po 30ml dziennie.  Składniki owocu noni wzmacniają organizm poprzez dostarczenie mu odpowiednich substancji wpływajacych korzystnie na nasze zdrowie. Działają korzystnie w takich chorobach jak: nowotwory, posocznica, paraliż, półpasiec, AIDS, marskość wątroby, mononukleoza, wysoka gorączka, ciężkie zatrucie organizmu, zagrożenie życia, mocny ból i inne poważne choroby. Z reguły w większości chorób podawanie wysokich dawek trwa kilka dni, a później wraz z polepszeniem stanu zdrowia, zmniejsza się stopniowo ilości podawanych dawek, dochodząc do 3 miarek dziennie.
Osoby, których waga przekracza 125 kg, powinny zwiększyć dawkę  o połowę podstawowej dawki leczniczej dla dorosłych. Natomiast ważące ponad 150 kg zwiększają dawkę o całą podstawową dawkę leczniczą przeznaczoną dla osób dorosłych.
                                                                                                                            
W przypadku, kiedy nie odczuwasz wyraźnej poprawy, na pewien czas zwiększ swoją dawkę  o 1 lub 2 miarki dziennie i dopasuj do swojego organizmu. Naturalne składniki Polinesian Noni  działają zawsze, ale być może dla Ciebie sugerowana dawka była zbyt mała w stosunku do powagi choroby.

Proponowane dawki  dla osób chorych skonsultuj ze swoim lekarzem otwartym na medycynę naturalną.

Polinesian Noni pomaga nie tylko ludziom, lecz przynosi także bardzo dobre efekty dla zwierząt.

Noni dla zwierząt:

Profilaktycznie - pies ok. 50 kg - należy podać dawkę jak dla dorosłych - 30 ml dziennie;
Pies, kot o wadze 5 kg pije 1/10 dawki czyli 3 ml (łyżeczka) 1 raz dziennie.

Uwaga!

Poleca się picie soku z Noni na czczo lub na pusty żołądek (2 godz. po jedzeniu), w odstępie minimum 15-30 minut przed połknięciem  innego lekarstwa.  W takim wypadku Noni poprawia zdolność ciała do przyjęcia lekarstw i wzmacnia ich działanie. To samo dotyczy kawy, alkoholu, nikotyny i... mycia zębów - jeżeli je stosujesz pamiętaj - minimum pół godziny po wypiciu na czczo soku Noni!   Jeżeli ktoś ma poważne kłopoty z dostosowaniem się do zasady picia soku Noni na pusty żołądek, to lepiej będzie, aby stosował rozcieńczony sok z wodą, niż całkiem zrezygnował z jego picia i pozwolił na to, by tak ważne składniki nigdy nie znalazły się w jego organizmie.

Strona została opracowana na podstawie fachowego piśmiennictwa, doświadczeń i opinii klientów oraz specjalistów. Materiały umieszczone na stronie mają charakter wyłącznie informacyjny i w żadnym przypadku nie zastąpią porady lekarza. Produkty CaliVita należą do suplementów diety, które uzupełniają normalną diety. Powinno się dokładnie przeczytać informacje umieszczoną na polskiej etykiecie produktu, a w przypadkach pytań zasięgnąć opinii specjalisty. Informacje umieszczane na tej stronie służą wyłącznie do celów edukacyjnych, a nie do stawiania diagnozy, rozpoznawania czy sugerowania sposobów traktowania różnych chorób. Stan zdrowia i wszelkie jego zaburzenia winny być konsultowane z właściwymi służbami medycznymi. Nie jest celem autora tego serwisu udzielanie medycznych rad, zalecanie środków bądź branie odpowiedzialności za osoby, które zdecydują się do stosowania wspomagających środków naturalnych.

 


Artykuły na temat wspomagania organizmu w przypadku cukrzycy:

NOPALIN KONTRA CUKRZYCA >>>

BEZ BŁONNIKA NIE MA ZDROWIA >>>

MANGOSTAN OBNIŻA POZIOM CUKRU WE KRWI >>>


Zamówienie produktów CaliVita 33% Taniej prosto od producenta tutaj >> 

Cennik Suplementów CaliVita >>

Zakupy - rekomendowany Sklep Internetowy >>