Aktualnie przeglądane: Strona główna » Działanie Noni » WIELKI SEKRET

sok noni

Wielki sekret - Klucz, który otwiera każde drzwi

Chcesz wiedzieć, na czym polega wielki sekret mocy składników w soku Polinesian Noni ?

Prof. dr nauk med. Valeria Szedlak –Vadocz - tak mówi o tym wspaniałym owocu:

„Składniki Noni wyzwalają liczne potencjały ludzkiego organizmu do samoleczenia, ponieważ zwracają się do istoty procesu leczniczego -poziomu komórkowego. A zatem, Noni jest korzystna dla wszystkich ludzi, młodych i starszych, zarówno zdrowych, jak i chorych”.                        

komorka-noniTwoje ciało zbudowane jest z maleńkich jednostek roboczych, zwanych komórkami. U dorosłego człowieka liczba komórek organizmu ustala się na poziomie około 80-100 bilionów i nie zmienia w czasie, chociaż pewną jej część stanowią komórki nowe. Właśnie od prawidłowej pracy tych najmniejszych "żywych cegiełek" zależy stan naszego zdrowia. Każda komórka składa się z 3 komponentów: zewnętrznej błony komórkowej, płynu wewnątrzkomórkowego zwanego cytoplazmą i organelli, do których należy jądro. W Twoim organizmie poszczególne rodzaje komórek różnią się kształtem, wielkością i pełnionymi funkcjami. Wyróżnia się 7 głównych funkcji komórkowych: ruch, przewodnictwo, absorpcja metaboliczna, sekrecja, wydzielanie, oddychanie i reprodukcja.

Od  prawidłowego przebiegu wszystkich funkcji w komórkach  zależy Twoje zdrowie i dobre samopoczucie każdego dnia.

Aby komórki prawidłowo funkcjonowały potrzebują  do swej normalnej pracy  całej rzeszy pomocników: protein, enzymów, aminokwasów i innych niezbędnych substancji.  Głównymi są proteiny – naukowa nazwa białka, które poza wodą są  najważniejszym ilościowo materiałem budowlanym organizmu (składamy się w około 70% z wody i w 16% z białek).

W organizmie jest około 100 tysięcy rodzajów protein (białka) i spełniają one wiele różnych zadań. Są elementami struktury komórek, hormonami, enzymami, receptorami, przeciwciałami.

Kluczową rolę odgrywają proteiny transportowe, które można  porównać do pociągów towarowych. Transportują one za pomocą specjalnego kodu niezbędne substancje odżywcze i witalne przez ścianki komórek (błonę komórkową) do ich wnętrza oraz odprowadzają na zewnątrz produkty odpadowe. Muszą więc mieć taką  specjalną kartę magnetyczną, aby otworzyć sobie drzwi do komórki i dostarczyć jej niezbędne substancje odżywcze  do prawidłowego funkcjonowania oraz wyrzucić śmieci powstałe w wyniku przemiany metabolicznej.

Ale  co się dzieje, gdy z jakiegoś powodu mechanizm otwierający drzwi do komórki nie działa prawidłowo?

Składniki odżywcze, witaminy, minerały, białka, aminokwasy, pierwiastki śladowe nie mogą wniknąć do wnętrza komórki. Z drugiej strony produkty odpadowe nie mogą wydostać się na zewnątrz i magazynują się w komórce.

Wyobraź sobie, co by się stało, gdyby w Twoim domu sterty wypchanych worków ze śmieciami leżały miesiącami np. w przedpokoju? Bardzo szybko zaczęłyby śmierdzieć i stanowić idealną pożywkę dla szczurów i różnego robactwa.

Jak myślisz, czy zakłóciłoby to komfort Twojego mieszkania? Odpowiedz sobie  na to pytanie sam.

Tak samo dzieje się w komórce, w której zostaje zaburzony proces przemiany materii. Z jednej strony nie otrzymuje ona niezbędnych składników odżywczych do prawidłowego funkcjonowania, a z drugiej toksyny gromadzące się w środku, paraliżują działanie komórki i stanowią idealne pożywienie dla bakterii i wirusów. Wygłodzona, chora i zainfekowana komórka nie jest w stanie funkcjonować, co wpływa automatycznie na inne komórki, tkanki i organy. Stąd już prosta droga do choroby.

noni-polinesian

Aby zachować dobre zdrowie i wspaniałe samopoczucie na co dzień, trzeba więc zadbać o prawidłowe funkcjonowanie każdej komórki.

Jest to możliwe z Noni, gdyż jego składniki wpływają na nasze zdrowie już na poziomie komórkowym. Tylko w liofilizowanym soku Polinesian Noni znajdują się wszystkie składniki Noni, tak jak w surowym, świeżym owocu.

 


Artykuły na temat wspomagania organizmu w przypadku cukrzycy:

NOPALIN KONTRA CUKRZYCA >>>

BEZ BŁONNIKA NIE MA ZDROWIA >>>

MANGOSTAN OBNIŻA POZIOM CUKRU WE KRWI >>>


Zamówienie produktów CaliVita 33% Taniej prosto od producenta tutaj >> 

Cennik Suplementów CaliVita >>