Aktualnie przeglądane: Strona główna » Evening Primrose Oil - Produkt Firmy CaliVita

sok noni

Evening Primrose Oil - Produkt Firmy CaliVita

eveningNaturalny preparat CaliVita - Evening Primrose Oil - kapsułki zawierające olej z wiesiołka dwuletniego. Nienasycone kwasy tłuszczowe wchodzące w skład oleju, chronią układ krążenia oraz są niezbędne do prawidłowego rozwoju układu nerwowego płodu.
Posiadają działanie przeciwzapalne, doskonale regenerują skórę, dlatego można ich również z powodzeniem stosować zewnętrznie.
 

                                                                                                     CENNIK       ZAMÓWIENIA

UWAGA!

Zamawiaj zawsze u solidnego doradcy, który  zapewni Ci gwarancję kompleksowych informacji na temat stosowania oraz przebiegu kuracji (zobacz tutaj >>>).

Opakowanie zawiera: 100 kapsułek żelowych

Składnik aktywny / 1 kapsułka żelowa:

Olej z wiesiołka dwuletniego  -  500 mg
który zawiera:
Kwas cis-linolowy  -  365 mg
Kwas gamma-linolenowy  -  45 mg

Sposób użycia: 3-6 kapsułek żelowych dziennie po posiłku lub według zaleceń.

 


Olej z wiesiołka dwuletniego

Wiesiołek (Oenothera biennis) roślina pochodząca z Ameryki Południowej, słynie ze swoich pięknych, żółtych kwiatków, które kwitną tylko przez jedną noc i więdną następnego dnia. Indianie używali wiesiołka do leczenia schorzeń skórnych, ran i zakażeń, a doustnie przy przeziębieniach, grypie i astmie.

W XVII wieku wiesiołka sprowadzono do Anglii, gdzie zyskał nazwę królewskiego panaceum. Sekret niezwykle cennych właściwości oleju z wiesiołka polega na obecności dwóch bardzo ważnych nienasyconych kwasów tłuszczowych: kwasu cisi-nolowego i kwasu gamma-linolenowego (GLA). Organizm nie jest w stanie sam wytwarzać kwasu linolowego, dlatego musi go otrzymywać wraz z pożywieniem. Natomiast kwas gamma-linolenowy, w obecności specjalnego enzymu, powstaje w organizmie z kwasu linolowego.

Niestety, współczesny styl życia i nawyki żywieniowe nie sprzyjają produkcji GLA. Wręcz odwrotnie, dieta z przewaga tłuszczów zwierzęcych, stres, palenie papierosów, alkohol, nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV (słońce, solaria), wzrost substancji toksycznych, procesy starzenia i niektóre choroby negatywnie wpływają na aktywność enzymu odpowiedzialnego za produkcje GLA. Dlatego stosowanie oleju z wiesiołka jest jedną z najlepszych gwarancji odpowiedniego poziomu GLA w naszym organizmie. Jest to jedyny olej, który zawiera 9% GLA i aż 73% kwasu cis-linolowego, dlatego wiesiołek można uważać za najbogatsze naturalne źródło biologicznie aktywnej witaminy F (inna nazwa nienasyconych kwasów tłuszczowych).

Kwas GLA: bierze udział w syntezie pewnych prostaglandyn, które odgrywają w organizmie istotną rolę:

Nic wiec dziwnego, ze olej z wiesiołka wywołuje tak znakomite efekty w pozornie nie związanych ze sobą schorzeniach. Łagodzi stany reumatyczne, zapobiega chorobom układu krążenia oraz nieprzyjemnym objawom syndromu przedmiesiączkowego, może być pomocny w kuracji antyalkoholowej, zmniejsza możliwość występowania powikłań w przebiegu cukrzycy, miażdżycy, jak również spowalnia proces starzenia się. Z powyższych właściwości wynika, ze olej z wiesiołka jest jednym z najbardziej wszechstronnie działających dodatków żywieniowych.

UWAGA!

Nienasycone kwasy tłuszczowe są wrażliwe na niszczące działanie wolnych rodników, tlenu, światła. Pod ich wpływem same mogą stać się szkodliwe. Dlatego preparaty z zawartością NKT powinny być przechowywane w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu nie narażonym na działanie promieni słonecznych.
 


DLA NIEJ, DLA NIEGO, DLA NICH

Decydując się na zakup preparatu CVI, kierujemy się przede wszystkim zaletami jego składników, które mogą korzystnie wpłynąć na zdrowie nasze i naszych bliskich. Proponujemy Państwu wybór preparatów, które z powodzeniem można stosować razem z innymi członkami rodziny, jako, że spektrum ich działania obejmuje wiele sfer naszego zdrowia.

Dlaczego Smokerade?

Smokerade – mimo swojej nazwy, jest to preparat nie tylko dla aktywnych lub biernych palaczy tytoniu. To zestaw silnych antyutleniaczy, z których każdy wywiera korzystny wpływ na organizm, zaś łącznie – stanowią one niezwykle skuteczny atut w walce ze szkodliwym działaniem wolnych rodników.

SMOKERADE DLA NICH:

Dlaczego Vein Care?

Vein Care – krem, zawierający hirudynę – substancję pozyskiwaną z wyciągu z pijawek lekarskich. Hirudyna zapobiega krzepnięciu krwi, rozszerza naczynia włosowate i działa znieczulająco. Hirudyna wykorzystywana jest powszechnie w profilaktyce żylaków, lecz znane są też inne jej zastosowania.

HIRUDYNA DLA NIEJ:

HIRUDYNA DLA NIEGO:

Dlaczego Evening Primrose Oil?

Evening Primrose Oil – kapsułki zawierające olej z wiesiołka dwuletniego, który jest najbogatszym naturalnym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych (witaminy F): cis-linolowego i gamma-linolenowego (GLA).

OLEJ Z WIESIOŁKA DLA NIEJ:

OLEJ Z WIESIOŁKA DLA NIEGO:

OLEJ Z WIESIOŁKA DLA NICH:

Dlaczego Arginine Plus?

Arginine Plus - preparat zawierający aminokwas L-argininę oraz pierwiastki sladowe (mangan i kobalt) i kwas alfa-ketoglutarowy.

ARGININA DLA NIEJ:

 ARGININA DLA NIEGO:

 ARGININA DLA NICH:

Źródło: CaliNews, Maj 2006.