Aktualnie przeglądane: Strona główna » Vitamin E - Produkt Firmy CaliVita

sok noni

Vitamin E Witamina młodości

vitamina-eNaturalna witamina E - Vitamin E Calivita - to potężny antyoksydant, prawdziwy pogromca wolnych rodników. W każdej kapsułce znajduje się aż 8 naturalnych tokoferoli (w syntetycznej witaminie E jest tylko 1 tokoferol). Kulturyści oraz sportowcy często zwiększają jej podaż, ponieważ wspiera ona prawidłowy rozwój mięśni, ich wytrzymałość oraz opóźnia ich zmęczenie.
Naturalna witamina E nazywana jest "eliksirem młodości". Posiada odmładzający wpływ na skórę i włosy. Jest niezbędna dla pięknej cery, hamuje procesy starzenia skóry, wzmacnia jej elastyczność i miękkość. Zwiększa regenerację komórek, pozytywnie wpływa na układ nerwowy oraz funkcje seksualne.                                                                                                     CENNIK       ZAMÓWIENIA

UWAGA!

Zamawiaj zawsze u solidnego doradcy, który  zapewni Ci gwarancję kompleksowych informacji na temat stosowania oraz przebiegu kuracji (zobacz tutaj >>>).

Opakowanie zawiera: 100 kapsułek

Składnik aktywny / 1 kapsułka żelowa:

Witamina E - 100 mg

Sposób użycia: 1 kapsułka dziennie z posiłkiem lub bezpośrednio po posiłku /lub według zaleceń.


Witamina młodości

Witamina E (tokoferol) odgrywa ważną rolę w przemianie białek, węglowodanów i tłuszczów. Jest niezwykle pomocna w okresie rekonwalescencji po chorobie, ponieważ zwiększa regenerację komórek. Chroni wielonienasycone kwasy tłuszczowe, a także witaminę A przed utlenieniem, a tym samym zapobiega miażdżycy i powiększa zasoby witaminy A. Organizm człowieka jest w stanie magazynować witaminę E pochodzenia naturalnego znacznie dłużej niż jej syntetyczny odpowiednik. Znane jest także korzystne działanie witaminy E na układ nerwowy, wydolność seksualną, jej odmładzający wpływ na skórę i włosy. Ponadto witamina E rozszerza naczynia krwionośne, zapobiega powstawaniu skrzepów, jak również jest dobrym środkiem moczopędnym i obniżającym ciśnienie. Zapobiega powstawaniu zniekształcających blizn.

Szczególnie istotną rolę witamina E pełni jako antyoksydant, chroniąc przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Jedna molekuła witaminy E może zabezpieczyć przed nimi aż 200 nienasyconych molekuł kwasu tłuszczowego. Kardiolodzy wiedzą, że witamina E podana podczas zawału lub zaraz po nim, chroni serce od dalszych uszkodzeń. Przyspiesza też rekonwalescencję chorych po operacji naczyń wieńcowych serca. Jej regularne zażywanie wzmacnia system immunologiczny starszych osób, chroniąc je przed infekcjami. Wspomaga leczenie chorób płuc i łagodzi nieprzyjemne objawy choroby Parkinsona (np. drżenie mięśni). Witamina E jest również bardzo ważnym czynnikiem w profilaktyce poronień.

Witamina E jest potrzebna do rozwoju mięśni, dlatego kulturyści powinny zwiększyć jej dawki. Poprawia również wydolność mięśni i opóźnia ich wyczerpanie. Osoby, które piją wodę chlorowaną z kranu, mają większe zapotrzebowanie na witaminę E.

UWAGA!

Przy wysokim ciśnieniu krwi dawki witaminy E trzeba zwiększać stopniowo.
Nieorganiczne sole żelaza mogą zniszczyć działanie witaminy E, dlatego trzeba przyjmować je oddzielnie, przestrzegając co najmniej ośmiogodzinnej przerwy. Organiczne preparaty żelaza można przyjmować razem z witaminą E.


Z mojej praktyki lekarskiej...

Od roku staramy się z mężem o dziecko, ale nasze wysiłki dotychczas nie przyniosły rezultatów, pomimo tego, że nie wykryto u nas żadnej choroby. Słyszałam, że niektóre witaminy i pierwiastki śladowe mogą ułatwić zajście w ciążę. Czy rzeczywiście tak jest i o jakie substancje konkretnie chodzi, w jakich ilościach należy je zażywać i w których preparatach występują?

Czasami w przypadku zupełnie zdrowej, młodej pary może zdarzyć się, że w ciągu jednego roku nie dochodzi do zapłodnienia. W tym celu należy jednak prowadzić zdrowy tryb życia i odżywiać się w sposób prawidłowy. Ważne jest systematyczne dostarczanie do organizmu odpowiedniej ilości witamin i składników mineralnych. W tym celu najlepiej przyjmować preparat multiwitaminowy VITAL, dobrany do swojej grupy krwi. Jeżeli upragniona ciąża przez dłuższy czas nie nadchodzi, warto zwiększyć spożycie witaminy E oraz stosować preparaty ziołowe VitalMan i VitalWoman. Mężczyznom może pomóc również Arginine Plus.

dr Edith Varga


Z historii Klubowiczów CALIVITA

Dzięki California Fitness stałam się zupełnie kimś innym.

Jestem kipiąca energią kobietą, pełną nowych pomysłów, realizatorką marzeń, które jeszcze niedawno nie chciały się spełnić. Dokładnie rok temu, na koleżeńskim spotkaniu, słuchałam uważnie informacji o produktach CF. Postanowiłam wziąć się za siebie i to ostro. Zmieniłam styl życia. Zaczęłam się prawidłowo odżywiać i systematycznie zażywać spore ilości produktów CF. Zaczęłam od Chromium Max 500, Triple Potency Lecithin, Super CoQ 1O Plus. Od samego początku zażywałam duże dawki witamin i minerałów (Vitamin E, Beta Carotene, Protect 4 Life, Stress Management B-Complex, Strong Bones na przemian z Power Mins, C Plus).

Pozostaję pod kontrolą mądrej lekarki, która od lat opiekuje się mną. Wyobraźcie sobie, drodzy Państwo, jaka była moja  ogromna radość, kiedy Pani doktor powiedziała, że odstawiamy wszystkie leki, a zostajemy tylko przy preparatach CF. Dziś mogę powiedzieć: chorowałam na cukrzycę. Jestem zdrowa, co za szczęście. Do tej ogromnej radości doszła następna. Moje dorodne i bardzo kochane wnuczęta, a mam ich troje, już od roku nie chorują. Tym chlubię się najbardziej, bo były to typowe "chorowitki" .

Ideę zdrowego stylu życia i wiedzę o doskonałych produktach CF krzewię wśród rodziny i znajomych, bo bardzo lubię, kiedy wszyscy wokół mnie są zdrowi i szczęśliwi.
Zofia Łyczywek