Aktualnie przeglądane: Strona główna » White Willow - Produkt Firmy CaliVita

sok noni

White Willow - Naturalna aspiryna

aspiryna-naturalnaKory białej wierzby używano w medycynie ludowej od wieków jako naturalnej aspiryny obniżającej gorączkę i uśmierzającej ból, do wzmacniania i oczyszczania krwi oraz przeciw pasożytom.
Naturalna aspiryna z kory białej wierzby pobudza system immunologiczny do walki z chorobą. Jest bogata w salicynę, salikortynę oraz inne glikozydy, kwas taninowy, żywicę, szczawiany oraz enzymy. W przewodzie pokarmowym z glikozydów salicylowych powstaje alkohol salicylowy, który dopiero w wątrobie przekształca się w kwas salicylowy, nie wywołując tym samym podrażnień błony śluzowej żołądka. Korzystnie wpływa na serce i stawy.

                                                                       CENNIK       ZAMÓWIENIA

UWAGA!

Zamawiaj zawsze u solidnego doradcy, który  zapewni Ci gwarancję kompleksowych informacji na temat stosowania oraz przebiegu kuracji (zobacz tutaj >>>).

Opakowanie: 100 kapsułek

Składniki aktywne/1 kapsułka:
Kora białej wierzby  -  400 mg

Sposób użycia:  2-3 kapsułki 3 razy dziennie po posiłku lub według zaleceń.


WHITE WILLOW - kora białej wierzby. Naturalna "aspiryna" bez problemów żołądkowych!

aspirynaCzy wiesz, że już ponad 30 milionów ludzi stosuje codziennie niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) i kwas acetylosalicylowy? Jednak jak pokazują badania ich przyjmowanie obarczone jest ryzykiem powikłań zdrowotnych, zwłaszcza ze strony układu pokarmowego.

Natura oferuje Ci naturalne rozwiązania bez ryzyka działań ubocznych. Skorzystaj z cennych właściwości wyciągu z kory białej wierzby powszechnie nazywanej „naturalną aspiryną”. Co istotne - nie wywołuje ona dolegliwości żołądkowo-jelitowych.

Biała wierzba (Salix alba), pochodząca z Europy Środkowej i Południowej, rośnie także w Ameryce Północnej. Jej kora stosowana jest już od wieków w medycynie tradycyjnej. To naturalne bogate źródło glikozydów salicylowych, które w organizmie człowieka przekształcane są do kwasu salicylowego bez negatywnych skutków na układ trawienny.

Związek czynny – salicynę wyodrębniono z kory wierzby w 1828 w roku i wprowadzono do lecznictwa w miejsce chininy. Jednak jej zastosowanie znane było już dużo wcześniej – w antycznej medycynie greckiej. Dioskorides zalecał korę wierzby na stawy. Z kolei w średniowieczu była ona stosowana jako środek na ból i gorączkę. Kora wierzby białej zawiera m.in. cenne glikozydy fenolowe (salicyna, salikortyna, fragilina, populina), flawonoidy o działaniu antyoksydacyjny (kwercetyna, luteolina, eriodykcjol, naryngenina). To również bogactwo kwasów (elagowy, ferulowy, p-kumarowy, kawowy) oraz garbników.

Kora wierzby białej wzmacnia organizm na wielu poziomach.

Komu można polecić White Willow?

Kora białej wierzby:

Źródło: calivita


Z mojej praktyki lekarskiej

Moja mama ma wysoki poziom cholesterolu. Bardzo uważam, co dla niej ugotować, jednak jej poziom cholesterolu nie zmienia się. Nie chciałabym odciąć ją od radości, jaką wszyscy znamy, czyli zjedzenia kawałka schabowego. Jakie produkty należy jej polecić, przez jaki okres czasu i w jakich ilościach powinna je przyjmować?

Poniższa kombinacja dobrze się sprawdziła: Cholestone (3 x 1), Omega-3 (3 x 1), C 500 (3 x 1), White Willow (3 x 1), Chromium Max 500 (rano i w południe 1 kapsułka na pół godziny przed posiłkiem, z dużą ilością płynów). Podczas diety należy zwracać uwagę, nie tylko na zmniejszenie ilości tłuszczów, ale również na ograniczenie węglowodanów, zwłaszcza cukrów rafinowanych!

dr Edith Varga, CaliNews lipiec 2004