Aktualnie przeglądane: Strona główna » Rhodiolin - Produkt Firmy CaliVita

sok noni

Depresja Stres Nerwica Witalność Wzmacnia serce

Naturalny produkt Rhodiolin - Bezstresowe życie każdego dnia! Preparat zawiera unikalną roślinę – Różeniec górski inaczej Rhodiola rosea. Aktywne składniki tej rośliny poprawiają ogólne samopoczucie, potęgują funkcje intelektualne, pomagają utrzymać umysłową czujność oraz dostarczają organizmowi witalności.
radiolinDoskonale wzmacniającą odporność organizmu na fizyczny i psychiczny stres, jak również jego skutki, wspomagają układ nerwowy oraz posiadają ogólne właściwości energetyzujące. Chronią wątrobę przed szkodliwym wpływem toksyn. Jest szczególnie zalecany osobom narażonym na nadmierny stres lub codzienny wysiłek umysłowy i/lub fizyczny.


Opakowanie zawiera: 120 kapsułek

Składniki aktywne/1 kapsułka:
Różeniec górski (Rhodiola rosea) 100 mg
Cynk 5 mg

Sposób użycia: 1-2 kapsułki dziennie 1/2 godziny przed posiłkiem lub według zaleceń.

                                                                                                     CENNIK       ZAMÓWIENIA

UWAGA!

Zamawiaj zawsze u solidnego doradcy, który  zapewni Ci gwarancję kompleksowych informacji na temat stosowania oraz przebiegu kuracji (zobacz tutaj >>>).


Kwitnąca legenda

W obecnych czasach nasz styl życia dyktowany jest przez coraz to szybsze tempo życia. Spełnienie wygórowanych oczekiwań w pracy i w domu, różnego rodzaju konflikty, choroby, urazy, kłopoty finansowe, zanieczyszczenie środowiska oraz wiele innych czynników, to źródła wielu codziennych stresów. W przeciwieństwie do praczłowieka, który tylko okresowo był poddawany stresom, a swoje przetrwanie zawdzięczał reakcjom typu "walcz lub uciekaj", przeżycia współczesnego człowieka są przewlekłe, siejące znacznie większe spustoszenie w ludzkim organizmie. Gwałtowny postęp technologii i cywilizacji sprawił, że obecnie człowiek nie potrafi dostosować się do zmian wywołanych nowymi wyzwaniami. Ewolucyjna adaptacja nie przygotowała go do nowego typu stresów. Nic więc dziwnego, że aż 80% chorób jest związanych z negatywnym wpływem stresu na nasz organizm.

 Dr Hans Selye stwierdził, że odpowiedź organizmu na najróżniejsze bodźce, można zaszeregować do dobrze opisanej grupy objawów i nazwał ją "zespołem ogólnej adaptacji" (General Adaptation Syndrome - GAS).

Przebiega ona w trzech stadiach, a mianowicie:

1."Alarm" - dochodzi do pobudzenia sympatycznego układu nerwowego, następuje zwiększone uwalnianie katecholamin i kortykosteroidów. Faza alarmowa charakteryzuje się przewagą procesów katabolicznych w organizmie.
2."Opór" lub "adaptacja" - jeżeli przyczyna wywołująca stres nadal trwa, organizm reaguje na to wzmożonym oporem. Procesy anaboliczne przezwyciężają nadmierny katabolizm i organizm staje się coraz bardziej odporny na czynniki stresujące. Jeżeli w tym stadium nie zostanie przywrócona równowaga wewnętrzna organizmu (homeostaza), rozwijają się tzw choroby adaptacyjne.
3."Wyczerpanie" - przedłużone działanie czynnika stresującego sprawia, że opór, powstający podczas drugiej fazy słabnie. Organizm nie jest już w stanie dalej się bronić i zaczyna chorować.

Biorąc pod uwagę fakt, że prawie 80% wszystkich chorób ma swoje korzenie w stresie, wydaje się, że większość z nas żyje obecnie w "fazie wyczerpania". Niestety, nasza dieta, pełna żywności przetworzonej i oczyszczonej, a więc pozbawiona niezbędnych składników dżywczych, nie jest w stanie ochronić nas przed długotrwałym stresem. W efekcie, pojawiają się główne problemy społeczno-medyczne naszych czasów, czyli choroby cywilizacyjne:

W ostatnich latach, przedmiotem zainteresowania wielu ośrodków badawczych, stały się rośliny adaptogenne, które pomagają utrzymać organizm w stanie równowagi wewnętrznej, a w sytuacjach zwiększonego obciążenia mobilizują go do działania. Rhodiola rosea, znana również jako "korzeń arktyczny" lub "złoty korzeń", posiada liczne unikalne właściwości, które stawiają ją na czele roślin adaptogennych. Rośnie na górzystych terenach wschodniej Syberii, na wysokości 3300-6000 m.n.p.m. Mieszkańcy Południowej i Centralnej Azji używali jej od wieków. Krąży wśród nich powszechna opinia, że "kto pije herbatę z różnica, będzie żył ponad sto lat'".

depresja

Znane sa następujące, naukowo udokumentowane właściwości Rhodiola rosea:


Jednym z najważniejszych działań tej rośliny jest utrzymanie lub przywrócenie stanu naturalnej równowagi wewnętrznej organizmu. Właściwości adaptogenne sprawiają, że człowiek jest w stanie inaczej oceniać sytuacje życiowe. Modyfikacja reakcji na stres pomaga zachować dobrą kondycję fizyczną i psychiczną oraz siły witalne do sędziwych lat.

Źródło: calivita
 


Z mojej praktyki lekarskiej...

Depresja

Niestety, mam skłonności depresyjne. Czasami przez całe tygodnie nie mogę przełknąć nawet kawałka jedzenia. Wiele wysiłku kosztuje mnie, by zjeść chociaż minimum. Nic więc dziwnego, że pod koniec okresu depresji jestem chorobliwie chuda. Czy w ofercie CaliVita International jest dostępny produkt poprawiający apetyt? Dodam, że gdy depresja minie, nie mam żadnych problemów z apetytem.

Jako środek pobudzający łaknienie, bardzo sprawdził się aktywny składnik preparatu Bee Power, ale w Pani przypadku należałoby raczej zlikwidować przyczynę braku apetytu. W tej sytuacji z pomocą może przyjść preparat o nazwie Rhodiolin.

Pod względem fizycznym jestem całkiem zdrowy, jednak cały czas mam kiepski nastrój. Z niczego nie potrafię się cieszyć, wszystko mnie drażni, ” wybucham” z powodu najdrobniejszych spraw. Wiem, że jestem nieznośny dla mojego otoczenia, jednak nie mam wystarczająco sił, by zachować się inaczej. Czy jest jakieś rozwiązanie mojego problemu?

W przypadku Pańskich dolegliwości może pomóc preparat Rhodiolin, zawierający unikalną roślinę adaptogenną – Rhodiola rosea. Nie jest to środek uspokajający w tradycyjnym tego słowa znaczeniu, nie można się od niego uzależnić, jest jednak bardzo skuteczny. Nastrój doskonale poprawi również taki preparat jak VitalMan.
 

Wrzody żołądka

Jestem mężczyzną w wieku 50 lat. Niedawno stwierdzono u mnie wrzody żołądka. Powstały zapewne wskutek częstego napięcia nerwowego. Biorę wypisany przez lekarza lek, przestrzegam diety, jednak moje samopoczucie nie poprawia się. Który suplement żywieniowy mógłby mi pomóc?

RHODIOLIN to produkt uwzględniający specyficzne potrzeby współczesnego człowieka. By sprostać wymaganiom dnia codziennego, polecam stosować jedną kapsułkę rano i wieczorem. Dolegliwości wywołane chorobą wrzodową skutecznie złagodzą tabletki z lucerny – GREEN CARE w dawce, w zależności od Pańskiego stanu, nawet do 8 tabletek dziennie.

dr Edith Varga

Moc Rhodiolinu

Jestem bioenergoterapeutą - zielarzem. Od ponad 15 lat i prowadzę gabinet medycyny niekonwencjonalnej. Swoim pacjentom polecam przede wszystkim preparaty Calivita. Parzenie herbatek - mieszanek ziołowych jest dość uciążliwe. Wysoka standaryzacja, prawidłowy i wygodny dobór oraz sposób przyjmowania gotowych produktów, praktycznie wyparł tradycyjne zaparzanie ziół. Jednym z częściej polecanych przeze mnie preparatów jest Rhodiolin! Dzięki właściwościom, jakie posiada Rhodiola rosea, można w szybki i skuteczny sposób wspomóc organizm. Oto kilka przykładów:

Pan Bogdan - lat 59 , pracuje zawodowo, kierownicze stanowisko, ogromna odpowiedzialność, a co za tym idzie ciągły stres. Zgłosił się po poradę, gdyż ciągłe napięcie stresowe doprowadziło go do powstania depresji, ogólnego zmęczenia, bezsenności, zaburzeń koncentracji, panicznego lęku, kołatania serca, skaczącego ciśnienia, itp. Zaleciłem: Rhodiolin 2 x dz. po 2 kaps. rano i przed obiadem (do godz. 16.00) przez dwa tygodnie, a następnie 2 x dz. po 1 kaps. Już po dwóch tygodniach poprawiło się ogólne samopoczucie, a po miesiącu odczuwalna poprawa i uśmiech na twarzy.

Pani Stefania - lat 48
, bezrobotna, okres klimakterium, uczucie lęku, bóle wędrujące, wystąpiła dystonia tętnic, omdlenia, szybkie męczenie, myśli samobójcze, bezsenność, itp. Zastosowała według moich wskazówek: Rhodiolin 2 x dz. po 2 kaps. rano i przed obiadem (do godz. 16.00) przez dwa tygodnie, a następnie 2 x dz. po 1 kaps. Po spożyciu 2 opakowań po 120 kaps., u pani Stefanii wróciło pozytywne myślenie, znikł strach oraz pozostałe problemy. Dzisiaj zapobiegawczo stosuje 1 kaps. rano pół godz. przed posiłkiem.

Studentka Kasia - lat 22, nerwica, od pewnego czasu bolesne miesiączki, trądzik, problemy z zasypianiem, sen niespokojny, częste przeziębienia - po prostu ogólne osłabienie. Ranne wstawanie to odrębny problem - wypicie kawy nie dawało rezultatu, żeby można było normalnie funkcjonować. Zaleciłem: Rhodiolin 2 x dz. po 2 kaps. rano i do godz. 16.00 przez dwa tygodnie, a następnie 2 x dz. po 1 kaps. Dzisiaj kończy studia z dobrymi wynikami, świetnym samopoczuciem i satysfakcją.

Przytoczyłem tylko trzy przykłady, a mógłbym znacznie więcej. Jednak cały sens tkwi w tym, że kapsułki Rhodiolinu mają w sobie niepowtarzalną moc, są wyjątkowo skuteczne.
Marek Strybe - bioenergoterapeuta


Z doświadczeń naszych Klubowiczów

Podwójna korzyść

Mam na imię Marta i od zeszłego roku należę do rozrastającego się grona zadowolonych konsumentów CaliVita International. Mimo, że od mojego wstąpienia w poczet Klubowiczów minęło dopiero kilkanaście miesięcy, mam już pewien zasób wiedzy, umiejętności i doświadczenia, które owocują drobnymi, ale jakże dla mnie satysfakcjonującymi sukcesami. Jednym z nich chciałabym się z Wami, Drodzy Czytelnicy, podzielić.

Otóż, stosunkowo niedawno, na twarzy mojej najukochańszej Babci zauważyłam łzy. Były to łzy smutku, zatroskania i bezradności, wynikające z nasilonego, trwającego przez długi okres, nieustannego stresu (niekończące się załatwianie coraz to nowych, bardzo pilnych spraw w momencie, gdy pozostało bardzo niewiele czasu na ich załatwienie. Jednym słowem: wyścig z czasem!). Babcine łzy i jej łamiący się głos tak mną poruszyły, że postanowiłam działać i to natychmiast! Znając preparat Rhodiolin i jego błyskawiczne działanie, zwłaszcza na osoby z grupą krwi 0 (a taką właśnie grupę krwi ma moja Babcia), postawiłam przed jej oczyma tenże specyfik mówiąc: To ci pomoże!

Babcia chyba nie uwierzyła, bo odmówiła. No cóż, ma do tego pełne prawo - pomyślałam i nie naciskałam, gdyż coś mi mówiło, że ta sprawa będzie miała inny koniec. Nie pomyliłam się!

Nazajutrz, przyparta do muru kolejnym, dużym stresem, zwróciła się do mnie o pomoc:
- Wiesz, daj mi ten Rhodiolin, może pomoże. - Pewnie, że pomoże! - krzyknęłam z radości. - Zobaczysz, za jakiś czas będziesz się śmiać z tego wszystkiego!

Przez kilka kolejnych dni czekałam na rozwój sytuacji. Piątego dnia od pamiętnej rozmowy, Babcia zwróciła się w moją stronę i rzekła:

- Wczoraj uznałam, że muszę ci o tym powiedzieć! Wiesz Marta, że ten Rhodiolin to chyba naprawdę działa! Bo już wczoraj, zupełnie inaczej się czułam! Tu robiąc krótką przerwę mówiła dalej. W tej chwili, jeśli załatwi się wszystkie sprawy na czas - to dobrze. Jeżeli nie...to się je zdąży załatwić! Teraz widzę to wszystko jakoś inaczej. Już się tak nie denerwuję. Teraz jest tak, jakbym miała pewien dystans do tego wszystkiego.

Słysząc te słowa, rzuciłam się Babci na szyję. Ze szczęścia. Wystarczyło tylko 5 dni, by zmienić na lepsze jej sytuację.

- No widzisz i tyle nerwów zupełnie niepotrzebnie. Mówiłam, że Rhodiolin pomoże Ci - rzekłam na przypomnienie, całując mocno w policzek kochaną mi osobę.

Od tamtej pory moja Babcia stale zażywa Rhodiolin. Jest uśmiechnięta, ma pogodną twarz i znacznie lepiej znosi sytuacje stresowe. Rhodiolin jest dla niej wybawieniem z jeszcze jednego powodu - jako, że jest cukrzykiem - normuje jej poziom cukru we krwi.
   
Tak więc dla Babci to - PODWÓJNA KORZYŚĆ, a dla mnie PODWÓJNA SATYSFAKCJA I RADOŚĆ! Rhodiolin to mój mały, ogromny sukces!!!

Firmie CVI dziękuję za Rhodiolin i wszystkie inne preparaty!!! One odmieniają życie człowieka!!!

Marta Kapica

Źródło: CaliNews