Aktualnie przeglądane: Strona główna » Vital A - Produkt Firmy CaliVita

sok noni

Vital A - DIETA ZGODNA Z GRUPĄ KRWI DIETA DO GRUPY KRWI

Nowoczesny naturalny produkt w postaci tabletek stanowiący kompleksowe uzupełnienie diety osób posiadających grupę krwi "A". Obok niezbędnych witamin i składników mineralnych zawiera także rośliny lecznicze, które wzmacniają "słabe punkty" grupy krwi "A". VITAL "Avitale-calivita" - uzupełnia niedobór witamin i minerałów, wzmacnia układ immunologiczny, potęguje witalność i zdrowie. DIETA ZGODNA Z GRUPĄ KRWI, DIETA DO GRUPY KRWI.

"Grupa krwi jest kluczem, który otwiera drzwi do tajemnic zdrowia, choroby, długowieczności, witalności i odporności psychicznej. Decyduje o podatności na choroby, o upodobaniu do żywności i nawet o rodzaju wykonywanych ćwiczeń..."  - dr Peter J. D'Adamo.

Opakowanie zawiera: 90 tabletek

                                                                                                     CENNIK       ZAMÓWIENIA

UWAGA!

Zamawiaj zawsze u solidnego doradcy, który  zapewni Ci gwarancję kompleksowych informacji na temat stosowania oraz przebiegu kuracji (zobacz tutaj >>>).

Składniki aktywne/1 tabletka:
Beta karoten - 1,2 mg
(w przeliczeniu na Witaminę A – 200 μg)
Witamina E - 10 mg
Witamina C - 60 mg
Tiamina (witamina B1) – 1,4 mg
Ryboflawina (witamina B2) - 1,6 mg
Witamina B6 – 2,0 mg
Witamina B12 - 1 μg
Niacyna - 18 mg
Cholina - 20 mg
Inozytol - 20 mg
Kwas para-aminobenzoesowy - 5 mg
Biotyna - 40 μg
Kwas pantotenowy - 5 mg
Foliany - 150 μg
Wapń - 100 mg
Magnez - 50 mg
Potas - 20 mg
Żelazo - 8 mg
Cynk - 8 mg
Mangan - 1 mg
Krzem - 1 mg
Miedź - 500 μg
Molibden - 80 μg
Jod - 50 μg
Bor - 50 μg
Chrom - 20 μg
Selen (chelat aminokwasowy)- 40 μg
Bromelaina  -  25 mg
Sproszkowany owoc borówki - 20 mg
Sproszkowany owoc śliwki - 20 mg
L-cysteina - 20 mg
Betaina HCI - 10 mg
Sproszkowany liść głogu - (std. 2% flawonoidów) - 10 mg
Ekstrakt z liści zielonej herbaty -  (std. 20% polifenoli) - 10 mg
Ekstrakt z korzenia imbiru -  (std. 5% gingeroli) - 5 mg
Kompleks hesperydyny - 5 mg
Kompleks L-glutationu - 5 mg
Kwercytyna  -  5 mg
Rutyna - 4 mg
Kompleks bioflawonoidów z cytrusów - 4 mg

Sposób użycia: 1 tabletka dziennie po posiłku lub według zaleceń.Gama produktów VITAL – 0 A B AB – nasze codzienne suplementy

Nasze ciało jest świetnie skonstruowaną, ”cudowną, biologiczną maszyną”, która wymaga do prawidłowego funkcjonowania powietrza (tlenu), wody (przekaźnika informacji) i żywności (składników budulcowych i nośników energetycznych) – dokładnie w takiej kolejności. Stara teoria, zgodnie z którą nasz organizm potrzebuje do życia jedynie prawidłowego odżywiania, czyli ”Jesteś tym, co jesz”, tylko po części pokrywa się z rzeczywistością. W dzisiejszych czasach mówimy już o tzw. odżywianiu ortomolekularnym. Według tej teorii, stworzonej przez Linusa Paulinga – laureata nagrody Nobla, tylko to pożywienie faktycznie odżywia nasze ciało, którego składniki docierają do naszych komórek i zostaną przez nie przyswojone w optymalnych ilościach. Można by powiedzieć: ”Jesteś tym, co Twoje komórki potrafią przyswoić”. Do tego z kolei, by wprowadzona żywność mogła być wykorzystana na poziomie komórek, nieodzowne jest właściwe trawienie, doskonałe wchłanianie pożywienia, nie zakłócony przepływ krwi oraz wiele innych funkcji komórek, dzięki którym pożywienie przekształci się w tzw. uniwersalną paczkę energetyczną, a dokładnie w adenozynotrifosforan (ATP).

Opisane powyżej procesy mają wprawdzie tylko wartość ogólną, bo przecież my, ludzie wcale nie jesteśmy jednakowi. Wręcz przeciwnie. Bardzo różnimy się i ciałem, i duchem. Można powiedzieć, że wszyscy jesteśmy ”unikatami”, czyli ”niepowtarzalnymi osobami”. Nasze geny określają nasze podstawowe różnice. Jednak nasza genetyczna odrębność może zostać zgrupowana na podstawie pewnych podobieństw. Do podobnych, chociaż nie zupełnie jednakowych, cech można zaliczyć tzw. ”wzór” zgodny z grupą krwi AB0, który oznacza dobry początek przy doborze pożywienia ”krojonego na miarę”. Również między głównymi grupami krwi (AB0) występuje szereg różnic. Na przykład wrodzone cechy genetyczne osób, które otrzymały od rodziców dwa identyczne geny – tzw. homozygoty AA czy BB – częściowo różnią się od nosicieli dwóch różnych genów, a mianowicie od heterozygot A0 i B0, chociaż w wyniku dominacji genów ”A” i ”B” osoby – heterozygoty również posiadają grupę krwi ”A” czy ”B”. Oznacza to, że oddziałują na nich, w nieco przytłumiony sposób, także charakterystyki grupy krwi ”0″. Ponadto istnieją jeszcze dodatkowe różnice pomiędzy podgrupami, jak np. pomiędzy wydzielaczami oraz niewydzielaczami (płyny ustrojowe tych pierwszych zawierają antygeny charakterystyczne dla danej grupy krwi, podczas gdy w płynach ustrojowych tych ostatnich nie są one wykazywane). Takie różnice jeszcze długo można byłoby wymieniać. Już nie mówiąc o tym, że dzięki metodom biorezonansu można już dzisiaj uzyskać dokładne wskazówki, które składniki żywności i suplementy żywieniowe najlepiej odpowiadają potrzebom naszych komórek. Pod pojęciem zdrowia – w najwęższym tego słowa znaczeniu – należy zrozumieć równowagę biologiczną i energię (siłę życiową) będącą w nieustającym ruchu.

Jednak od czegoś należy zacząć, a za podstawę najmniej złożonego podejścia odpowiednią pomocą posłuży dieta i suplementy dobrane pod kątem potrzeb danej grupy krwi. Rodzina produktów Vital 0, A, B, AB to doskonałe kompleksowe dodatki żywieniowe, przeznaczone przede wszystkim do codziennej suplementacji osób zdrowych. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek zaburzeń w funkcjonowaniu organizmu należy wybrany Vital uzupełnić jeszcze o inne suplementy żywieniowe, które stanowią dodatkową pomoc przy zwalczaniu chorób. I tak na przykład w przypadku zanieczyszczenia środowiska, narażenia na przewlekły stres lub inne niebezpieczne czynniki należy zwiększyć spożycie antyoksydantów (np. w postaci Protect 4 Life, Mega Protect 4 Life, Senior Formula itd. ). Osoby, które mają podwyższony poziom lipidów we krwi (np. cholesterolu i/lub trójglycerydów) powinny dodatkowo uzupełnić dietę produktami Cholestone, Salmon Oil, Evening Primrose Oil oraz L-karnityną, co na pewno przyniesie niezwykle pozytywne korzyści. Podsumowując: kompleksowe suplementy żywieniowe Vital 0, A, B oraz AB – z serii produktów CaliVita® – pomagają zachować najlepsze zdrowie, metabolizm i witalność we wszystkich etapach życia. Oprócz ”chleba naszego codziennego” (należy tu rozumieć ”nowatorską kuchnię” zgodną z grupą krwi), należy również stosować produkt Vital odpowiednio dobrany do naszej grupy krwi - ”nasz suplement żywieniowy”.

Prof. dr nauk med. Szedlák-Vadócz Valéria
wykładowca akademicki


Z historii Klubowiczów CALIVITA

Minęło już 11 lat, odkąd regularnie chodzę na siłownie. Jak każdy młody chłopak chciałem mieć potężne mięśnie i piękną, wysportowaną sylwetkę.

Nie myślałem, że mój ulubiony sport może "szkodzić" mojemu zdrowiu.

Tak było do czasu, gdy Zbyszek pokazał mi produkty firmy California Fitness15 i powiedział: "To produkty, które Cię zmienią". Wtedy nie byłem tego pewien. Dzisiaj patrzę na kulturystykę zupełnie inaczej. Już wiem, że sportowcy mają bardzo duże zapotrzebowanie na witaminy i składniki odżywcze, a jeśli ktoś ćwiczy z obciążeniami, pozostawanie na odpowiedniej diecie i przyjmowanie suplementów odżywczych jest równie ważne jak liczba "wyciśnięć" na treningu. Podczas intensywnego wysiłku w naszym organizmie wyzwala się cała armia wolnych rodników, które ze zdwojoną siłą bombardują każdą komórkę.

Używam wielu produktów naszej Firmy: Advanced Fat Burners - by mięśnie były wyraźnie zarysowane, Liver Aid - by chronić moją wątrobę przed nadmiarem amoniaku, Coenzyme Q10 - by walczyć z wolnymi rodnikami i dodać sobie energii, a przede wszystkim Vital - kompleksowy zestaw witamin i bioaktywnych składników dobranych specjalnie do mojej grupy krwi. Preparat ten nie tylko uzupełnia moją codzienną dietę w niezbędne składniki, ale dzięki zawartości specjalnie dobranych roślin leczniczych, skutecznie zapobiga  domaganiom zdrowotnym, charakterystycznym dla danej grupy krwi. W tej chwili Vital stał się produktem, od którego zaczynam dzień. Chroni mój organizm przed chorobami i stresem oksydacyjnym nie tylko dziś, gdy jestem zdrowy, ale i na przyszłość, by jak najdłużej zachować sprawność i młodość. Zauważyłem, że na siłowni osiągam lepsze wyniki od moich kolegów, mniej się męczę i nie choruję. A co najważniejsze - oni to też zauważyli!

Wszystkim osobom, które chcą zachować najwyższą Formę na długie lata, serdecznie polecam preparaty z serii Vital.

Serdecznie pozdrawiam, Janusz Szura (Tarnów)

Dziewczyna z Vitala.  

Po wakacyjnej sielance nastał czas wytężonej pracy. Studenckie czasy przeminęły otwierając przede mną zupełnie inny świat. Świat napiętych terminów, wymagający pełnej dyspozycyjności, świetnej formy psychofizycznej, a co za tym idzie niewyczerpalnych zapasów energii. W tym miejscu chylę czoła przed jednym z suplementów CaliVita. Vital A, bo o nim mowa, doskonale uzupełnia szerokie działanie dotychczas stosowanych przeze mnie preparatów wzmacniających system immunologiczny np. witaminy C Plus, czosnku z pietruszką, lecytyny, mleczka pszczelego, czy "mocnych kości" (Strong Bones).

Niejednokrotnie słyszę stwierdzenie, że jestem "z żelaza". Z pewnością tak, skoro po kilkunastu godzinach pracy i szkoleń firmowych mam jeszcze siłę oraz ochotę wyjść ze znajomymi do kina czy na dyskotekę i nie przeraża mnie fakt, że o szóstej rano zaczynam następny dzień pracy. Stąd słuszny wniosek, że jestem z "żelaza", ale składam się również ze składników mineralnych i witamin, których zapasy w mym organiźmie codziennie uzupełnia Vital A. Dzięki temu mam siłę niezbędną do tego by żyć na najwyższych obrotach (zawsze na piątym biegu). Ja po prostu jestem dziewczyną " z Vitala".

Zapewne za chwilę posypią się głosy jawnego oburzenia ze strony kilku znanych mi niedowiarków i padnie złowieszczo brzmiące stwierdzenie: "Odezwała się pani magister! Łyka te cudowne witaminki, a mimo to angina rozłożyła ją na tydzień!" To wszystko prawda. Przepraszam, prawie wszystko. Choroba, która mnie dopadła to jedynie przykry dowód na to, że nie wolno zaniedbywać regularnej suplementacji, bo skutki tego są opłakane. Jednak, jeżeli mam być zupełnie szczera, to przy okazji anginy dokonałam wielkiego odkrycia - znowu mam GORĄCZKĘ! Piszę znowu, ponieważ mój system odpornościowy wyjałowiony przez ogromne ilości antybiotyków przyjmowanych w dzieciństwie przez niemal 20 lat nie mógł wykrzesać temperatury wyższej niż 37,2 C W związku z tak mizernym stanem układu immunologicznego, organizm poddawał się wszelkim możliwym infekcjom bez względu na pogodę i porę roku aż nagle okazało się, że dzięki długofalowemu oddziałowaniu suplementów CF, zwłaszcza serii CaliVita mój organizm zaczął się bronić, nastąpiło odrodzenie wewnętrznej armii.

Cóż więc mogę dodać? Serdeczne dzięki dla ludzi którzy pokazali mi Firmę i jej niezwykłe w działaniu produkty. Jestem szczególnie wdzięczna mamie! Bez jej aktywności i jej zaangażowania zapewne jeszcze bardzo długo nie poznała bym tak rewelacyjnego źródła zdrowia i energii.

Dbajmy o siebie! Nasze ciało powinno być świątynią niedostępna dla schorzeń. A jeżeli komuś brak motywacji, to niech dba o siebie dla innych by nie przysparzać najbliższym zmartwień i by pomagać im lepiej życ.

Gorące pozdrowienia dla wszystkich czytelników CaliNews.
mgr Monika Bryczek, Lublin


Artykuł Medyczny
Spośród wielu czynników wpływających na nasze zdrowie, sposób odżywiania jest jednym z nielicznych pozostających całkowicie pod naszą kontrolą. Nic więc dziwnego, że wszelkie teorie łączące dietę z dobrą kondycją organizmu cieszą się zainteresowaniem mnóstwa osób - w tym tak że lekarzy. Obecnie wzrasta liczba zwolenników diety dr D'Adamo, która uwzględnia zależność pomiędzy grupą krwi, jadłospisem i stanem zdrowia człowieka. Ogniwem łączącym te - pozornie nie związane ze sobą - czynniki, są zawarte w pokarmach lektyny, które służą prawdopodobnie do ochrony immunologicznej poszczególnych gatunków roślin i zwierząt. Je żeli podane z żywnością lektyny są niezgodne z antygenami naszej grupy krwi, to wchodzą w reakcje ze specyficznymi elementami krwinek czerwonych, powodując ich aglutynację (zlepianie), co w efekcie prowadzi do wielu procesów chorobowych. Niezależnie od szkodliwego działania lektyn, każda z grup krwi zawiera genetyczny przekaz określający indywidualne predyspozycje organizmu do pewnych chorób.

Seria VITAL dla 4 grup krwi
A zatem: jeżeli chcemy dłużej cieszyć się zdrowiem, to powinniśmy odżywiać się zgodnie z potrzebami naszego organizmu i jednocześnie dostarczać mu niezbędną ilość składników ochronnych, które wzmocnią jego "słabe strony ". Dla wielu z nas zalecenia te są jednak zbyt trudne do wprowadzenia w życie. Kto chciałby cały czas kontrolować swoją dietę, eliminować ulubione dania i wprowadzać inne, niezbyt smaczne, ale za to zawierające niezbędne minerały i witaminy? Tu właśnie z pomocą przychodzi nam California Fitness. W jej bogatej ofercie znajdziemy kompleksowe dodatki żywieniowe adresowane do posiadaczy 4 grup krwi.
Dzięki odpowiednio dobranym składnikom i proporcjom stanowią one nie tylko wspaniałe uzupełnienie diety zgodnej z grupą krwi, ale również dostarczają substancji ochronnych tym osobom, które nie są skłonne dla własnego zdrowia zrezygnować z ulubionych potraw. Nowa seria Vital zawiera unikalną kompozycję witamin, składników mineralnych i roślin leczniczych, starannie opracowanych dla konkretnej grupy krwi. Suplementacja tymi produktami nie tylko wspiera naturalne siły obronne organizmu w walce z chorobami zagrażającymi życiu, ale pozwala również zachować równowagę układu immunologicznego, utrzymać prawidłową masę ciała oraz opóźnić proces starzenia.

VITAL "0"
Osoba z grupą krwi 0 charakteryzuje się wrodzonym optymizmem i wiarą we własne siły. Posiada silny system immunologiczny, który czasami zbyt agresywnie reaguje nawet na niewielkie zmiany dietetyczne i środowiskowe. Ta osoba to według dr D'Adamo "Myśliwy" - wykazuje on szczególną skłonność do artretyzmu, alergii, zaburzeń krzepnięcia krwi oraz wrzodów trawiennych. W związku z nieustabilizowaną pracą tarczycy ma tendencje do zatrzymywania płynów w organizmie, nadwagi i zmęczenia.
Produkt VITAL "O" to znakomita pomoc dla osób z tą grupą krwi. Zestaw witamin z grupy B oraz korzeń chrzanu ułatwia przyswajanie pokarmów i poprawia przemianę materii. Zwiększona ilość jodu i manganu wspomaga pracę tarczycy, natomiast obecność pietruszki i jukki neutralizuje negatywne skutki diety wysokobiałkowej. Zadaniem lukrecji jest ochrona błony śluzowej przewodu pokarmowego przed procesem zapalnym i jednocześnie pomoc w regeneracji już uszkodzonych ścian. Pracę układu trawiennego wspomaga również dodatek owocu śliwy, amerykańskiej borówki, pietruszki i kurkumy (wysoce wskazanych dla tej grupy krwi). Ten ostatni składnik to ceniona od wielu lat przyprawa i lek na Dalekim Wschodzie. Wykorzystuje się zwłaszcza jej właściwości przeciwzapalne, żółciopędne i bakteriobójcze. W medycynie naturalnej często jest stosowana jako skuteczny środek zmniejszający bóle i obrzęki stawowe.

VITAL "A"
Osobę z grupą krwi A cechuje zwiększona wrażliwość, jest to typ nieco introwertyczny, skłonny do skrywania swoich obaw i kłopotów. Ta osoba to według twórców teorii rolnik - posiada on tolerancyjny układ odpornościowy, co sprawia, że łatwo adaptuje się do zmian dietetycznych i środowiskowych. Czasami jed nak ten zbyt przyjazny dla otoczenia system nie jest w stanie rozpoznać wroga, co zwiększa ryzyko infekcji oraz nowotworów. Niekorzystna reakcja na stres, połączona z predyspozycjami do większości chorób cywilizacyjnych, sprawia, że u osób z grupą krwi A częściej niż u tych z innymi grupami stwierdza się choroby układu sercowo-naczyniowego, astmę oraz cukrzycę. Inny problem zdrowotny tej grupy krwi to zmniejszona produkcja soków żołądkowych, a tak że zaburzona funkcja wątroby i pęcherzyka żółciowego. Zdrowie osób z grupą krwi A jest więc bardziej zagrożone niż pozostałych grup, dlatego należy możliwie jak najwcześniej dostarczyć im niezbędną pomoc.
Produkt VITAL "A", który pobudza ich delikatny organizm do działania. Siły immunologiczne wspiera beta-karoten, witamina E i C, glutation, zestaw bioflawonoidów, a spośród pierwiastków - cynk i selen. Ten zestaw to także skuteczna profilaktyka chorób sercowo-naczyniowych oraz nowotworów. Unikalna kombinacja składników pochodzenia roślinnego cudownie reguluje większość zaburzonych funkcji organizmu z grupą A. Zawarte w nich substancje czynne nie tylko świetnie uzupełniają swoje działanie, ale czasami nawet wzajemnie potęgują swój wpływ na organizm. Zielona herbata, głóg i borówka amerykańska to wspaniała obrona przed niszczycielskim wpływem wolnych rodników. Ich korzystne działanie dotyczy zwłaszcza układu sercowo-naczyniowego. Głóg często nazywany jest "witaminą starego serca", ponieważ wzmacnia mięsień sercowy oraz poprawia jego ukrwienie. Natomiast imbir i oregano regulują zaburzone wydzielanie soków żołądkowych. Pracę przewodu pokarmowego wspomagają też pietruszka, borówka, śliwka i bromelaina. Ten ostatni składnik to enzym otrzymywany z ananasa - nie tylko ułatwia on trawienie białek i przyswajanie składników pokarmowych, ale (podobnie jak zielona herbata) zapobiega skłonnościom do nadmiernej krzepliwości krwi.

VITAL "B"
Według dr D'Adamo grupa krwi B to genetyczna próba połączenia rozbieżnych kultur i grup ludzi. W jej bogatej osobowości można dostrzec zarówno elementy niezwykłej wrażliwości grupy A, jak i zdeterminowanie, agresję grupy 0. Silny, sprawnie działający system immunologiczny "Koczownika" stawia opór groźnym chorobom typowym dla współczesnego życia. Chociaż natura obdarzyła osoby z grupą krwi B lepszym zdrowiem niż te z pozostałymi grupami, to nie należy zapominać, że cechy genetyczne grupy B też nie są pozbawione słabych punktów. Są to przecież osoby podatne na wolno rozwijające się zakażenia wirusowe, choroby autoimmunologiczne i zaburzenia układu nerwowego. W związku z tym potrzebują takiej suplementacji, która uwzględni specyficzne potrzeby ich organizmu.
Unikalny skład VITAL "B" pomaga tej grupie krwi utrzymać optymalną równowagę wewnętrzną, która jest podstawą skutecznej obrony przed czynnikami szkodliwymi. Kompleks bioflawonoidów, witamina C oraz cynk to wspaniali sprzymierzeńcy w walce z wirusami. Dodatkowa ochrona przeciw wirusowa to substancje czynne zawarte w owocu bzu czarnego, lukrecji i brokułach. Inne korzyści z obecności lukrecji i bogatych w chrom brokuł to poprawa wrażliwości tkanek i komórek na insulinę, jak również pozytywny wpływ na pracę układu nerwowego. Ich działanie uzupełniają lecytyna i magnez, które poprawiają pamięć, ułatwiają koncentrację, a także mogą łagodzić zaburzenia nerwowe.

VITAL "AB"
Najmłodsza z grup krwi - grupa AB - wyłoniła się z przemieszania wrażliwej grupy A z bardziej zrównoważoną grupą B. Niestety, ta genetyczna dwoistość sprawia, że nie da się jednoznacznie określić jej cech i skłonności. Czasami złożone antygeny tej grupy krwi charakteryzują się właściwościami typu A, w innych przypadkach wykazują cechy grupy B, ale najczęściej są kombinacją ich największych sił i słabości. W związku z tym warto w przypadku "Enigmy" wspomóc "słabe strony", zarówno genu A, jak i B.
Można to osiągnąć łykając VITAL "AB". Odpowiednia kompozycja witamin, składników mineralnych i roślinnych zmusza system obronny grupy AB do pracy na wysokich obrotach, przeciwdziała negatywnym skutkom stresu oraz reguluje pracę układu nerwowego i pokarmowego. Z tego względu w tym produkcie szczególne miejsce zajmują antyoksydanty oraz składniki pobudzające system immunologiczny (witamina C, cynk, selen, zielona herbata, czosnek, brokuły i wyciąg ze skórek czerwonych winogron). Szczególnie cennym dodatkiem jest żurawina wielkoowocowa, która jest stosowana głównie w chorobach przebiegających z gorączką, jak również jako skuteczna ochrona przed nawrotami infekcji układu moczowego. Zaburzone wydzielanie soków żołądkowych reguluje czosnek, imbir i bromelaina, natomiast zielona herbata korzystnie wpływa na mikroflorę jelit. Brokuły, magnez i lecytyna łagodzą dolegliwości ze strony układu nerwowego.
lek. med. Małgorzata Miktus, CF News Nr 2, Marzec/Kwiecień 2001