Aktualnie przeglądane: Strona główna » Vital 0 - Produkt Firmy CaliVita

sok noni

Vital 0 - DIETA ZGODNA Z GRUPĄ KRWI, DIETA DO GRUPY KRWI

Nowoczesny naturalny produkt w postaci tabletek stanowiący kompleksowe uzupełnienie diety osób posiadających grupę krwi "0". Obok niezbędnych witamin i składników mineralnych zawiera także rośliny lecznicze, które wzmacniają "słabe punkty" grupy krwi "A". VITAL "0vital-0-calivita" - dostarcza najcenniejsze składniki odżywcze, wzmacnia zdrowie, dodaje energii i witalności. DIETA ZGODNA Z GRUPĄ KRWI, DIETA DO GRUPY KRWI.

"Grupa krwi jest kluczem, który otwiera drzwi do tajemnic zdrowia, choroby, długowieczności, witalności i odporności psychicznej. Decyduje o podatności na choroby, o upodobaniu do żywności i nawet o rodzaju wykonywanych ćwiczeń..."  - dr Peter J. D'Adamo.

Opakowanie zawiera: 90 tabletek

                                                                                                     CENNIK       ZAMÓWIENIA

UWAGA!

Zamawiaj zawsze u solidnego doradcy, który  zapewni Ci gwarancję kompleksowych informacji na temat stosowania oraz przebiegu kuracji (zobacz tutaj >>>).

Składniki aktywne/1 tabletka:
Beta karoten - 1,2 mg
(w przeliczeniu na Witaminę A – 200 μg
Witamina C - 60 mg
Tiamina (witamina B1) – 1,4 mg
Ryboflawina (witamina B2) - 1,6 mg
Witamina B6 – 2,0 mg
Witamina B12 - 1 μg
Niacyna - 18 mg
Cholina - 20 mg
Inozytol - 20 mg
Kwas para-aminobenzoesowy - 5 mg
Biotyna - 40 μg
Kwas pantotenowy - 5 mg
Foliany - 50 μg
Wapń - 100 mg
Magnez - 50 mg
Potas - 20 mg
Cynk - 5 mg
Żelazo - 3 mg
Mangan - 2 mg
Krzem - 1 mg
Miedź - 500 μg
Molibden - 80 μg
Jod - 80 μg
Bor - 50 μg
Chrom - 20 μg
Selen (chelat aminokwasowy)- 15 μg
Sproszkowana natka pietruszki - 50 mg
Sproszkowana jukka - 30 mg
Sproszkowany owoc borówki - 20 mg
Sproszkowany owoc śliwki - 20 mg
L-cysteina - 20 mg
Sproszkowany korzeń chrzanu - 15 mg
Betaina HCI - 10 mg
Ekstrakt z korzenia lukrecji - 10 mg
Ekstrakt z kurkumy - 5 mg
Kompleks hesperydyny - 5 mg
Kompleks L-glutationu - 5 mg
Rutyna - 4 mg
Kompleks bioflawonoidów z cytrusów - 4 mg

Sposób użycia: 1 tabletka dziennie po posiłku lub według zaleceń.


Odżywianie zgodne z grupą krwi:

Mistrzyni Świata Fitness, Ildikó Kállai jest zagorzałą zwolenniczką odżywiania zgodnego z grupą krwi. Światowej sławy sportsmenka, aktualnie menedżer dobrze wyposażonego, nowoczesnego klubu fitness w Budapeszcie, już od trzech lat stosuje ten sposób odżywiania. Poleca go również swoim uczniom. Jej własne doświadczenia oraz sygnały zwrotne są wyłącznie pozytywne. Poniżej przedstawiamy fragmenty z rozmowy przeprowadzonej z mistrzynią.
vital-0
"Mam same dobre doświadczenia"
Jestem orędowniczką i nauczycielką zdrowego stylu życia: to jest moje życie i moja praca. Prowadzę studio fitness należące do jednej z dużych węgierskich firm telefonii komórkowej, naszą salę fitness odwiedza regularnie około 500-600 jej pracowników.
Nie tylko prowadzimy treningi, ale również udzielamy porad w kwestii żywienia, a dwa razy do roku - z udziałem lekarzy i specjalistów rehabilitacji - organizujemy tzw.dzień zdrowia. Naszym klientom polecam przede wszystkim witaminy, jako uzupełnienie diety, a tym, którzy pragną zrzucić zbędne kilogramy, polecam spalacze tłuszczu oraz produkty energetyzujące.
Książka na temat odżywiania zgodnego z grupą krwi, która ukazała się również u nas przed trzema laty, okazała się punktem zwrotnym w moim życiu. Z początku postanowiłam, że wypróbuję rady doktora D'Adamo i jeżeli zauważę, że dieta zgodna z grupą krwi służy mojemu organizmowi, to będę ją stosowała. Od tej pory nie tylko jej przestrzegam, ale również nauczam diety zgodnej z grupą krwi - przecież mam tylko same dobre doświadczenia - i wielu moich wychowanków podąża za moim przykładem. Oczywiście nie to jest dla mnie naprawdę ważne, lecz fakt, że oni czują się znacznie lepiej, są zdolni do większego wysiłku, rzadziej chorują. Radośnie oznajmiają, że mają lepsze samopoczucie i więcej energii. Sądzę, że to oczywiste, że tak się dzieje, bo przecież odpowiednia dieta i właściwie dobrane dodatki żywieniowe służą organizmowi, jak najlepsza benzyna samochodowi.

Razem z moim ojcem wypróbowaliśmy nową dietę - oboje należymy do grupy krwi 0 - jednak moja mama często musi przygotowywać dwa rodzaje posiłków, ponieważ posiada grupę krwi B. Mój tata skończy niedługo 60 lat. Wcześniej skarżyłsię na bóle stawowe, zwłaszcza nóg, ciągle mu było zimno, z powodu nadkwasoty wciąż paliło go w żołądku. Po przejściu na dietę zgodną z grupą krwi, jego samopoczucie stopniowo ulegało poprawie, a teraz możemy już powiedzieć, że czuje się wyraźnie dobrze i uwolnił się od swoich problemów zdrowotnych.

Ja jestem jeszcze młoda, mam dopiero 30 lat i moim jedynym problemem było to, że podczas ciąży przybrałam na wadze 13 kilo, co przede wszystkim odbiło się na stanie moich nóg. Nie zawiodłam się na diecie zgodnej z grupą krwi i w tym przypadku, gdyż w końcu uwolniłam się od niechcianych kilogramów. Dzięki odpowiedniemu odżywianiu i treningowi trzy razy w tygodniu, nawet po urodzeniu dziecka mogę stwierdzić: jestem zadowolona ze stanu mojego ciała i kondycji fizycznej.
Przeważnie spożywam pokarmy wysoce wskazane dla mojej grupy krwi, które mogę jeść częściej i w większych ilościach, ale oczywiście dobieram również dania z tych neutralnych. Im szersza skala, tym bogatsza jest moja dieta i bardziej mnie cieszy gotowanie. Z powodu szkodliwej dla mnie lektyny pszenicy, piekę chleb z mąki żytniej i ryżowej dla całej mojej rodziny.
Mój półtoraroczny synek - Zoltán Zoárd - waży już 14 kilogramów, jada 5-6 razy dziennie, a oprócz tego każdego dnia karmię go piersią. Jest wesołym, energicznym i szczęśliwym chłopcem. Mój syn bezwiednie wybiera dania dla niego korzystne. Prawidłowy sposób odżywiania i harmonijne życie wzmocniło jego system immunologiczny, a najlepszym na to dowodem jest fakt, że jeszcze nigdy poważnie nie chorował. Życzę wszystkim dużo zdrowia!
Ildikó Kállai - Mistrzyni Świata Fitness


Z historii Klubowiczów CALIVITA

Jak zmienić pieluszkę lewą ręką ...

Kiedy urodziłam dziecko byłam najszczęśliwszą mamą na świecie. Synek rozwijał się doskonale. Stawał się też coraz cięższy i często domagał się noszenia na rękach. A ja po pewnym czasie zaczęłam odczuwać dolegliwości ze strony nadgarstków. Zbagatelizowałam je i nadal dźwigałam swój "słodki ciężar", aż pewnego dnia mój prawy nadgarstek (na prawej ręce nosiłam dziecko) odmówił posłuszeństwa. Po prostu uległ usztywnieniu i bolał mnie przy każdym, nawet najmniejszym ruchu, nie mówiąc już o próbach podniesienia prawą ręką jakiegokolwiek przedmiotu. Byłam tym bardzo zmartwiona, bo mój synek miał wtedy dopiero roczek, jeszcze nie chodził, a ja mogłam go pielęgnować tylko lewą ręką. Ktoś, kto próbował przewinąć małego, wierzgającego nóżkami brzdąca, jedną i to lewą ręką wie, o czym mówię... Natychmiastowa wizyta u ortopedy - reumatologa nie dała też nadziei na poprawę, bo w tym czasie karmiłam jeszcze synka piersią, a lekarstwa sterydowe, które musiałabym zażywać, przenikałyby do mleka i "truły" moje dziecko. Na to nie mogłam się zgodzić, ale znów życie z ręką "jak w gipsie" też nie wchodziło w rachubę.

Wtedy przypomniałam sobie o produktach California Fitness. Większość z nich można stosować nawet w ciąży czy przy karmieniu piersią. Po konsultacji ze znajomą panią doktor zaczęłam stosować Triple Potency Lecithin oraz Vital O, zgodny z moją grupą krwi. Dowiedziałam się przy okazji, że osoby z grupą krwi O są szczególnie predysponowane do schorzeń stawów, co przy jednoczesnym stosowaniu nieprawidłowej dla nich diety może pogarszać stan zdrowia. Natychmiast zrezygnowałam więc z produktów mlecznych, które były podstawą mojego jadłospisu, wyeliminowałam też białe pieczywo i ziemniaki. Efekt przeszedł moje oczekiwania. Już po kilku dniach stosowania wymienionych suplementów i diety zgodnej z moją grupą krwi, mogłam swobodnie poruszać prawą ręką. Z radością zauważyłam również znaczny spadek masy ciała, tym bardziej, że po porodzie nadwaga była również moją bolączką. Teraz mogę nie tylko cieszyć się z postępów mojego synka, jestem też zdrowa i znów mogę założyć sukienkę z czasów panieńskich!!!

Katarzyna Przybyszewska (Kraśnik)

By żyć pełnią życia !!!

Mam dopiero 20 lat, a na swoim koncie już wiele dolegliwości i schorzeń. W ciągu ostatnich kilku lat walczyłam z zaburzoną przemianą materii, problemami z żołądkiem, częstymi stanami zapalnymi przewodu pokarmowego, niedoczynnością tarczycy. Miałam skłonność do tycia i tendencję do zatrzymywania płynów w organizmie. O zgrozo! Chwilami czułam się jak beczułka napełniona wodą, ciągle zmęczona, bez energii. Czyż to nie wystarczająca ilość problemów zdrowotnych na tak młody wiek?

W pewnym momencie zadałam sobie pytanie: "co ze mną będzie dalej? jaką kondycją zdrowotną wykażę się jako człowiek dorosły, jako matka - jeżeli już teraz, u progu swojego młodego życia, muszę być wspomagana przez medycynę? Czy istnieje jakaś szansa podreperowania mojego stanu zdrowia, niezależnie od "bagażu" chorób, jakie dźwigam?" l tu na szczęście spotkałam na swojej ścieżce do zdrowia firmę California Fitness -a w niej unikalny, doskonale zbilansowany zestaw składników odżywczych, opracowany z myślą o potrzebach żywieniowych danej grupy krwi -VITAL z serii CaliVita.

I TO BYŁ STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ! Już po 2 miesiącach stosowania VITAL 0 - o dziwo! - poprawiła się moja przemiana materii, czułam, że mój organizm łatwiej przyswaja pokarmy. Ulotniły się gdzieś stany zapalne, zregenerowały się uszkodzone ścianki jelit, właściwie poprawiła się praca całego układu trawiennego. Ku mojej radości - nareszcie przestałam tyć, a nawet zgubiłam kilka kilogramów. Poczułam się nie tylko lżejsza, ale i radośniejsza. Zniknęło również uczucie ciągłego zmęczenia. Mój regulator nastroju - tarczyca - wreszcie funkcjonuje prawidłowo. Aby cieszyć się pełnią życia - potrzebowałam tego właśnie pełnego zestawu. Teraz już wiem, jak ważne jest dostarczanie odpowiednich składników odżywczych na każdym etapie życia człowieka.

VITAL-e to najprostsza i najbardziej efektywna droga do zdrowia! To jakość i skuteczność, której możesz zaufać tak, jak ja! To również może być Twój strażnik zdrowia i urody!

Magdalena Cejman z Wrocławia

Preparaty CF/CV pomogły mnie i mojej mamie.

Z firmą CVI zetknęłam się 7 lat temu. Przez te wszystkie lata stosowania suplementacji, zauważyłam znaczną poprawę zdrowia. Od młodości leczę się na nadciśnienie tętnicze, a rok temu pojawił się u mnie zbyt wysoki poziom cholesterolu i cukrzyca. Stosując Garlic Caps with Extra Parsley oraz Nopalin, Cholestone i Vital O, moje ciśnienie uregulowało się, poziomy cholesterolu i cukru we krwi wróciły do normy w bardzo krótkim czasie. Już po miesiącu zażywania tych produktów, badania laboratoryjne wykazały, że wyniki są prawidłowe, ku zdumieniu lekarza, który zalecił powtórnie wykonać badania kontrolne w następnym miesiącu. Wyniki potwierdziły, że wszystko jest w porządku. Dzięki temu, mogłam w znacznym stopniu ograniczyć przyjmowanie leków farmakologicznych. Zauważyłam też lepsze samopoczucie, wzrosła moja odporność immunologiczna. Od dłuższego czasu nie choruję mój organizm bardzo dobrze radzi sobie ze wszelkimi infekcjami. Poza tym jestem aktywna fizycznie, dużo spaceruję. Wszystko to razem sprawia, że odczuwam radość życia, czego życzę wszystkim czytelnikom.

Na szczególną uwagę zasługuje jednak moja mama, którą opiekuję się od 10-ciu lat. Mama ma 84 lata. Od kiedy przeszła na emeryturę, pojawiły się poważne problemy zdrowotne. Najpierw przeszła zawał serca, potem udar mózgu, za kilka lat znów zawał serca, a niedługo potem – powtórnie udar mózgu. Lekarze zalecili leczenie farmakologiczne w dużych dawkach leków. Wiadomo jednak, że każdy lek ma działanie uboczne. Mama źle znosiła zażywanie lekarstw.

Zaczęłam podawać jej więc preparaty, takie jak: Coenzyme Q10, Protect 4Life, Omega-3 Oil, a od dwóch lat podaję jej regularnie Polinesian Noni Liquid. Efekty są zaskakujące. Odporność organizmu znacznie wzrosła, mama dobrze się czuje, jest w miarę sprawna, zniknęły trudności z mówieniem, a także, co mnie zaskoczyło – nie narzeka na ból. Ponieważ moja mama choruje na miażdżycę – często skarżyła się na okropny ból w nogach, szczególnie podczas chodzenia. Odkąd podaję jej sok z noni, bóle ustąpiły. Dzięki preparatom CF/CV można było również w przypadku swojej mamy zmniejszyć dawki leków farmakologicznych i tym samym, w naturalny sposób pomóc organizmowi bronić się przed chorobami. Życzę wszystkim czytelnikom, aby stosowali suplementację preparatami CF/CV z takim powodzeniem, jak ja i moja mama, i aby odnieśli jak najwięcej korzyści zdrowotnych,

Krystyna Wylężek, Sosnowiec. CaliNews, styczeń 2005


Artykuł Medyczny
Spośród wielu czynników wpływających na nasze zdrowie, sposób odżywiania jest jednym z nielicznych pozostających całkowicie pod naszą kontrolą. Nic więc dziwnego, że wszelkie teorie łączące dietę z dobrą kondycją organizmu cieszą się zainteresowaniem mnóstwa osób - w tym tak że lekarzy. Obecnie wzrasta liczba zwolenników diety dr D'Adamo, która uwzględnia zależność pomiędzy grupą krwi, jadłospisem i stanem zdrowia człowieka. Ogniwem łączącym te - pozornie nie związane ze sobą - czynniki, są zawarte w pokarmach lektyny, które służą prawdopodobnie do ochrony immunologicznej poszczególnych gatunków roślin i zwierząt. Je żeli podane z żywnością lektyny są niezgodne z antygenami naszej grupy krwi, to wchodzą w reakcje ze specyficznymi elementami krwinek czerwonych, powodując ich aglutynację (zlepianie), co w efekcie prowadzi do wielu procesów chorobowych. Niezależnie od szkodliwego działania lektyn, każda z grup krwi zawiera genetyczny przekaz określający indywidualne predyspozycje organizmu do pewnych chorób.

Seria VITAL dla 4 grup krwi
A zatem: jeżeli chcemy dłużej cieszyć się zdrowiem, to powinniśmy odżywiać się zgodnie z potrzebami naszego organizmu i jednocześnie dostarczać mu niezbędną ilość składników ochronnych, które wzmocnią jego "słabe strony ". Dla wielu z nas zalecenia te są jednak zbyt trudne do wprowadzenia w życie. Kto chciałby cały czas kontrolować swoją dietę, eliminować ulubione dania i wprowadzać inne, niezbyt smaczne, ale za to zawierające niezbędne minerały i witaminy? Tu właśnie z pomocą przychodzi nam California Fitness. W jej bogatej ofercie znajdziemy kompleksowe dodatki żywieniowe adresowane do posiadaczy 4 grup krwi.
Dzięki odpowiednio dobranym składnikom i proporcjom stanowią one nie tylko wspaniałe uzupełnienie diety zgodnej z grupą krwi, ale również dostarczają substancji ochronnych tym osobom, które nie są skłonne dla własnego zdrowia zrezygnować z ulubionych potraw. Nowa seria Vital zawiera unikalną kompozycję witamin, składników mineralnych i roślin leczniczych, starannie opracowanych dla konkretnej grupy krwi. Suplementacja tymi produktami nie tylko wspiera naturalne siły obronne organizmu w walce z chorobami zagrażającymi życiu, ale pozwala również zachować równowagę układu immunologicznego, utrzymać prawidłową masę ciała oraz opóźnić proces starzenia.

VITAL "0"
Osoba z grupą krwi 0 charakteryzuje się wrodzonym optymizmem i wiarą we własne siły. Posiada silny system immunologiczny, który czasami zbyt agresywnie reaguje nawet na niewielkie zmiany dietetyczne i środowiskowe. Ta osoba to według dr D'Adamo "Myśliwy" - wykazuje on szczególną skłonność do artretyzmu, alergii, zaburzeń krzepnięcia krwi oraz wrzodów trawiennych. W związku z nieustabilizowaną pracą tarczycy ma tendencje do zatrzymywania płynów w organizmie, nadwagi i zmęczenia.
Produkt VITAL "O" to znakomita pomoc dla osób z tą grupą krwi. Zestaw witamin z grupy B oraz korzeń chrzanu ułatwia przyswajanie pokarmów i poprawia przemianę materii. Zwiększona ilość jodu i manganu wspomaga pracę tarczycy, natomiast obecność pietruszki i jukki neutralizuje negatywne skutki diety wysokobiałkowej. Zadaniem lukrecji jest ochrona błony śluzowej przewodu pokarmowego przed procesem zapalnym i jednocześnie pomoc w regeneracji już uszkodzonych ścian. Pracę układu trawiennego wspomaga również dodatek owocu śliwy, amerykańskiej borówki, pietruszki i kurkumy (wysoce wskazanych dla tej grupy krwi). Ten ostatni składnik to ceniona od wielu lat przyprawa i lek na Dalekim Wschodzie. Wykorzystuje się zwłaszcza jej właściwości przeciwzapalne, żółciopędne i bakteriobójcze. W medycynie naturalnej często jest stosowana jako skuteczny środek zmniejszający bóle i obrzęki stawowe.

VITAL "A"
Osobę z grupą krwi A cechuje zwiększona wrażliwość, jest to typ nieco introwertyczny, skłonny do skrywania swoich obaw i kłopotów. Ta osoba to według twórców teorii rolnik - posiada on tolerancyjny układ odpornościowy, co sprawia, że łatwo adaptuje się do zmian dietetycznych i środowiskowych. Czasami jed nak ten zbyt przyjazny dla otoczenia system nie jest w stanie rozpoznać wroga, co zwiększa ryzyko infekcji oraz nowotworów. Niekorzystna reakcja na stres, połączona z predyspozycjami do większości chorób cywilizacyjnych, sprawia, że u osób z grupą krwi A częściej niż u tych z innymi grupami stwierdza się choroby układu sercowo-naczyniowego, astmę oraz cukrzycę. Inny problem zdrowotny tej grupy krwi to zmniejszona produkcja soków żołądkowych, a tak że zaburzona funkcja wątroby i pęcherzyka żółciowego. Zdrowie osób z grupą krwi A jest więc bardziej zagrożone niż pozostałych grup, dlatego należy możliwie jak najwcześniej dostarczyć im niezbędną pomoc.
Produkt VITAL "A", który pobudza ich delikatny organizm do działania. Siły immunologiczne wspiera beta-karoten, witamina E i C, glutation, zestaw bioflawonoidów, a spośród pierwiastków - cynk i selen. Ten zestaw to także skuteczna profilaktyka chorób sercowo-naczyniowych oraz nowotworów. Unikalna kombinacja składników pochodzenia roślinnego cudownie reguluje większość zaburzonych funkcji organizmu z grupą A. Zawarte w nich substancje czynne nie tylko świetnie uzupełniają swoje działanie, ale czasami nawet wzajemnie potęgują swój wpływ na organizm. Zielona herbata, głóg i borówka amerykańska to wspaniała obrona przed niszczycielskim wpływem wolnych rodników. Ich korzystne działanie dotyczy zwłaszcza układu sercowo-naczyniowego. Głóg często nazywany jest "witaminą starego serca", ponieważ wzmacnia mięsień sercowy oraz poprawia jego ukrwienie. Natomiast imbir i oregano regulują zaburzone wydzielanie soków żołądkowych. Pracę przewodu pokarmowego wspomagają też pietruszka, borówka, śliwka i bromelaina. Ten ostatni składnik to enzym otrzymywany z ananasa - nie tylko ułatwia on trawienie białek i przyswajanie składników pokarmowych, ale (podobnie jak zielona herbata) zapobiega skłonnościom do nadmiernej krzepliwości krwi.

VITAL "B"
Według dr D'Adamo grupa krwi B to genetyczna próba połączenia rozbieżnych kultur i grup ludzi. W jej bogatej osobowości można dostrzec zarówno elementy niezwykłej wrażliwości grupy A, jak i zdeterminowanie, agresję grupy 0. Silny, sprawnie działający system immunologiczny "Koczownika" stawia opór groźnym chorobom typowym dla współczesnego życia. Chociaż natura obdarzyła osoby z grupą krwi B lepszym zdrowiem niż te z pozostałymi grupami, to nie należy zapominać, że cechy genetyczne grupy B też nie są pozbawione słabych punktów. Są to przecież osoby podatne na wolno rozwijające się zakażenia wirusowe, choroby autoimmunologiczne i zaburzenia układu nerwowego. W związku z tym potrzebują takiej suplementacji, która uwzględni specyficzne potrzeby ich organizmu.
Unikalny skład VITAL "B" pomaga tej grupie krwi utrzymać optymalną równowagę wewnętrzną, która jest podstawą skutecznej obrony przed czynnikami szkodliwymi. Kompleks bioflawonoidów, witamina C oraz cynk to wspaniali sprzymierzeńcy w walce z wirusami. Dodatkowa ochrona przeciw wirusowa to substancje czynne zawarte w owocu bzu czarnego, lukrecji i brokułach. Inne korzyści z obecności lukrecji i bogatych w chrom brokuł to poprawa wrażliwości tkanek i komórek na insulinę, jak również pozytywny wpływ na pracę układu nerwowego. Ich działanie uzupełniają lecytyna i magnez, które poprawiają pamięć, ułatwiają koncentrację, a także mogą łagodzić zaburzenia nerwowe.

VITAL "AB"
Najmłodsza z grup krwi - grupa AB - wyłoniła się z przemieszania wrażliwej grupy A z bardziej zrównoważoną grupą B. Niestety, ta genetyczna dwoistość sprawia, że nie da się jednoznacznie określić jej cech i skłonności. Czasami złożone antygeny tej grupy krwi charakteryzują się właściwościami typu A, w innych przypadkach wykazują cechy grupy B, ale najczęściej są kombinacją ich największych sił i słabości. W związku z tym warto w przypadku "Enigmy" wspomóc "słabe strony", zarówno genu A, jak i B.
Można to osiągnąć łykając VITAL "AB". Odpowiednia kompozycja witamin, składników mineralnych i roślinnych zmusza system obronny grupy AB do pracy na wysokich obrotach, przeciwdziała negatywnym skutkom stresu oraz reguluje pracę układu nerwowego i pokarmowego. Z tego względu w tym produkcie szczególne miejsce zajmują antyoksydanty oraz składniki pobudzające system immunologiczny (witamina C, cynk, selen, zielona herbata, czosnek, brokuły i wyciąg ze skórek czerwonych winogron). Szczególnie cennym dodatkiem jest żurawina wielkoowocowa, która jest stosowana głównie w chorobach przebiegających z gorączką, jak również jako skuteczna ochrona przed nawrotami infekcji układu moczowego. Zaburzone wydzielanie soków żołądkowych reguluje czosnek, imbir i bromelaina, natomiast zielona herbata korzystnie wpływa na mikroflorę jelit. Brokuły, magnez i lecytyna łagodzą dolegliwości ze strony układu nerwowego.
lek. med. Małgorzata Miktus, CF News Nr 2, Marzec/Kwiecień 2001