Aktualnie przeglądane: Strona główna » Iron Plus - Produkt Firmy CaliVita

sok noni

Iron Plus - ŻELAZNE WSPARCIE

iron-plus-calivitaIron Plus to tabletki zawierające żelazo w postaci chelatów, bioflawonoidy i witamięa C, które wspomagają wchłanianie żelaza oraz wzmacniają jego działanie. Żelazo to pierwiastek bardzo ważny dla naszego życia i zdrowia. Przywraca naturalny odcień skóry, jest odpowiedzialne za transport tlenu w organizmie, uczestniczy w procesie wytwarzania energii. Jest także niezbędne w podziale komórek, zapewnia doskonałą kondycję fizyczną i psychiczną. Wpływa korzystnie dla osób, które mają zawroty głowy, często są senne, zmęczone i apatyczne. ANEMIA, NIEDOKRWISTOŚĆ, ZMĘCZENIE, SŁABA KONCENTRACJA.

Opakowanie zawiera: 100 tabletek

Składniki aktywne/1 tabletka:
Bioflawonoidy z cytrusów - 10 mg
Witamina C - 30 mg
Żelazo (fumaran żelazawy) - 14 mg

Sposób użycia: 1 tabletka dziennie po posiłku lub według zaleceń.

                                                                                                     CENNIK       ZAMÓWIENIA

UWAGA!
Kobiety w ciąży oraz karmiące piersią przed zastosowaniem preparatów zawierających żelazo powinny skonsultować się z lekarzem!
W przypadku stosowania preparatu witaminowo-mineralnego, przyjmowanie dodatkowych ilości żelaza jest zalecane tylko w stanach niedoboru tego pierwiastka.
Z witaminą E można przyjmować preparaty zawierające organiczną postać żelaza, ponieważ nie spowoduje to obniżenia skuteczności działania obu składników.
Wapń, fosforany, duże ilości błonnika, mocna herbata i kawa mogą utrudniać wchłanianie żelaza.
Spożycie wysokich dawek żelaza nasila procesy utleniania, co zwiększa zapotrzebowanie na antyoksydanty.

Zamawiaj zawsze u solidnego doradcy, który  zapewni Ci gwarancję kompleksowych informacji na temat stosowania oraz przebiegu kuracji (zobacz tutaj >>>). 


Żelazo

Żelazo to ważny składnik mineralny, niezbędny dla ludzkiego organizmu. Oznacza to, że każdego dnia musimy dostarczyć żelazo do naszego organizmu i to w odpowiednich ilościach. Niestety, wiele osób zauważa brak żelaza dopiero wtedy, kiedy lekarz wystawia diagnozę: anemia wywołana niedoborem żelaza. Wiele młodych osób, a w szczególności dziewczyny preferujące jedzenie typu fast food czy stosujące niewłaściwe diety odchudzające, szybko może spotkać się z taką diagnozą. Z bardziej niebezpieczną sytuacją mamy do czynienia, gdy na anemię zacznie chorować kobieta w ciąży. Istnieje bowiem duże prawdopodobieństwo, że dziecko też będzie miało anemię. Zagrożoną grupę stanowią również starsze kobiety i sportowcy (zwłaszcza kobiety).

Jaką rolę spełnia żelazo w naszym organizmie?

Żelazo odgrywa ważną rolę w produkcji czerwonych krwinek, ponieważ wchodzi w skład czerwonego barwnika krwi, czyli hemoglobiny. Hemoglobina odpowiada za dostarczenie molekuł tlenu do wszystkich komórek. Innymi słowy: gdy w organizmie występuje zbyt mało żelaza i hemoglobiny, tlen - będący podstawą życia - nie dotrze do mózgu, serca, wątroby, mięśni i innych ważnych tkanek w odpowiedniej ilości.

Jakie są skutki niedoboru żelaza w organizmie?

Najczęstsze dolegliwości to:

Ewentualne inne objawy niedoboru żelaza to:


W jaki sposób można zapobiec niedoborom żelaza w organizmie?

Organizm jest w stanie przyswoić jedynie ok. 10% żelaza zawartego w żywności. Pełne przyswajanie uniemożliwiają składniki występujące w żywności, np. fityniany, fosfoproteiny, herbata, kawa czy niektóre leki. Dlatego, jeżeli chcemy zapobiec niedoborom żelaza, to powinniśmy systematycznie zażywać kompleksowe suplementy żywieniowe. W bogatej ofercie CaliVita® International można znaleźć wiele preparatów, w których żelazo występuje w optymalnej ilości i proporcjach, w formie chelatów dobrze przyswajalnych przez organizm. Produkty te nie tylko uwzględniają indywidualne potrzeby osób różnej płci, w różnym wieku, ale również o różnej grupie krwi. Należą do nich: Lion Kids, Full Spectrum, Vital O, A, B, AB, New Life, Super Mega 50, Menopausal Formula, Power Mins.

Co zrobić, gdy już stwierdzono niedobór żelaza?

W tej sytuacji doskonałym produktem jest Iron Plus. Jedna tabletka zawiera 10 mg żelaza w formie chelatów aminokwasowych. Już sama nazwa produktu sugeruje, że preparat ten, oprócz żelaza, zawiera jeszcze inne składniki. Są to: witamina C oraz bioflawonoidy z cytrusów, które ułatwiają lepsze przyswajanie żelaza przez organizm.

Dr n. med. Melita Hromadova; CaliNews nr 11, wrzesień 2003.


Oczy zwierciadłem duszy i… Twojego stanu zdrowia!

Czy wiesz, że niedobór żelaza w organizmie można często wywnioskować na podstawie wyglądu oczu, cery, włosów i paznokci?


oczy-zelazoStań zatem przed lustrem i przyjrzyj się swojemu odbiciu. Jeśli widoczne są sińce pod oczami, skóra jest sucha i szorstka, włosy cienkie o rozdwojonych końcówkach, a paznokcie łamliwe, do tego odczuwasz ciągłe przemęczenie to… być może niedobór żelaza dotyczy również Ciebie

Według statystyk Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) u ok. 600-700 milionów mieszkańców naszej planety występuje niedobór tego cennego składnika!

Dlaczego odpowiedni poziom żelaza w organizmie jest taki ważny?

Bowiem żelazo to jeden z najważniejszych mikroelementów niezbędnych nie tylko do produkcji czerwonych krwinek i hemoglobiny oraz do transportu tlenu w organizmie, ale również dbający o Twoją odporność, metabolizm energetyczny, zmniejszający uczucie zmęczenia i znużenia, pomagający utrzymać właściwe funkcje poznawcze oraz odgrywający istotną rolę w procesie podziału komórek.

Dlaczego jego niedobór jest tak powszechny?

Jedną z przyczyn mogą być liczne składniki występujące w naszej codziennej diecie ograniczające wchłanianie i wykorzystywanie żelaza. Mianowicie:

Czy wiesz, że średnia absorpcja żelaza z diety, przy normalnych jego zapasach w ustroju, wynosi zaledwie 10-15%? U mężczyzn wartość ta osiąga 6%, z kolei u kobiet, ze względu na mniejsze zapasy, jest nieco większa - 13%.

Komu najbardziej wskazana jest suplementacja żelazem?

By zwiększyć wchłanianie żelaza, warto jednocześnie suplementować witaminę C!

Wypróbuj nowość Iron Plus – z niemal 50% większą zawartością żelaza (14 mg) i to w mniejszej, łatwiejszej do połknięcia tabletce!