Aktualnie przeglądane: Strona główna » Pro Selenium - Produkt Firmy CaliVita

sok noni

Pro Selenium - Skarb Młodości

selen-calivitaPro Selenium – preparat zawierający selen w formie organicznej (chelatowej - łatwo przyswajalnej). POTENCJA, OCHRONA PRZED NOWOTWORAMI, CHOROBY SERCA, MIĘŚNI, STAWÓW. Selen posiada silne właściwości antyoksydacyjne, odgrywa istotną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego, wpływa korzystnie na męską potencję. Jest szczególnie ważny dla kobiet w okresie menopauzy, ponieważ łagodzi uderzenia gorąca i inne związane z nią dolegliwości Spowolnia proces starzenia się tkanek i pomaga w utrzymaniu ich elastyczności. Neutralizuje i usuwa z organizmu różne substancje toksyczne. To niezbędny składnik diety, który skutecznie wspiera zdrowie organizmu.

Opakowanie zawiera: 60 tabletek

Składniki aktywne/1 tabletka:
Selen – 50 µg

Sposób użycia: 1 tabletka dziennie lub według zaleceń.

                                                                                                     CENNIK       ZAMÓWIENIA

UWAGA!

Makro - i mikroelementy wspólnie biorą udział w wielu złożonych reakcjach chemicznych i wzmacniają nawzajem swoje działanie. Oznacza to, że jeśli brakuje tylko jednego z nich, reszta też nie może odpowiednio spełniać swoich zadań.

Zamawiaj zawsze u solidnego doradcy, który  zapewni Ci gwarancję kompleksowych informacji na temat stosowania oraz przebiegu kuracji (zobacz tutaj >>>). 


Wygraj z czasem -  SELEN

Selen - pierwiastek śladowy o silnych właściwościach antyoksydacyjnych. Spowolnia proces starzenia się tkanek i pomaga w utrzymaniu ich elastyczności. Neutralizuje i usuwa z organizmu różne substancje toksyczne. Dotyczy to zarówno metali ciężkich (np. rtęci, kadmu, ołowiu), jaki związków uwalnianych podczas zakażeń, urazów i stresów. Unieczynnia aflatoksyny, chroniąc organizm przed ich rakotwórczym działaniem. Wykazano, że przyjmowanie selenu zmniejsza objawy niepożądane chemioterapii. Selen jest szczególnie korzystny dla kobiet w okresie menopauzy, ponieważ łagodzi uderzenia gorąca i inne związane z nią dolegliwości. Mężczyźni bardziej niż panie potrzebują tego mikroelementu, ponieważ w ich organizmach selen gromadzi się w jądrach i wraz ze spermą jest wydalany z organizmu.

selen-potencjaNiedobór selenu w diecie może zaburzać funkcje obronne organizmu i objawiać się zwiększoną podatnością na infekcje, cięższym ich przebiegiem oraz wydłużeniem okresu zdrowienia. Zbyt mała ilość selenu jest odpowiedzialna za nasilenie procesów zwyrodnieniowych, reumatycznych, zapalnych, zwiększone ryzyko miażdżycy i chorób nowotworowych.

Zawartość selenu w diecie w decydującym stopniu zależy od zasobności gleby w ten pierwiastek. Znaczna część Europy jest uboga w ten pierwiastek. Ponadto nadmierne, sztuczne nawożenie gleby oraz kwaśne deszcze w pokaźnym stopniu redukują pochłanianie selenu przez rośliny i zwierzęta. Przyczyną niedoboru może być też nieprawidłowa dieta, bogata w przetworzone produkty pokarmowe - np. brązowy ryż zawiera kilka-krotnie więcej selenu od polerowanego ryżu białego. Straty w czasie smażenia i pieczenia mogą sięgać 40%. Ujemny wpływ na przyswajalność tego pierwiastka ma także zanieczyszczenie pożywienia metalami ciężkimi. Dieta bogata w witaminy E, A i C poprawia wchłanianie oraz wykorzystanie selenu w ustroju.

Zapracuj na dobry wygląd i aktywność zmianą stylu życia oraz codzienną porcją selenu.

Selen - doniesienia ze świata nauki


Altern Med. Rev 2000 Feb; 5(1): 28-38 Sinclair S.

Niepłodność u mężczyzn: rola czynników żywieniowych i środowiskowych.

Wyniki badań wskazują na postępujące obniżanie się liczby plemników w nasieniu mężczyzn. Negatywny wpływ na spermatogenezę mogą wywierać czynniki środowiskowe, takie jak pestycydy, egzogenne hormony żeńskie i metale ciężkie. Wykazano, że leczenie żywieniowe, w tym suplementacja karnityny, argininy, selenu i witaminy B12, zwiększa liczbę plemników i poprawia ich ruchliwość. W leczeniu niepłodności męskiej skuteczne okazały się również antyoksydanty, takie jak witamina C, witamina E, glutation i koenzym Q10. Wielokierunkowe działania, prowadzące do poprawy płodności u mężczyzn, obejmują między innymi identyfikację szkodliwych czynników środowiskowych i zawodowych, a jednocześnie przywracanie równowagi żywieniowej.

Biol Trace Elem Res 1996 Summer; 53(1-3): 65-83 Vezina D, Mauffette F, Roberts KD, Bleau G

Suplementacja selenu i witaminy E u bezpłodnych mężczyzn. Wpływ na parametry nasienia oraz poziom i dystrybucję mikroelementów.

W celu weryfikacji hipotezy, w myśl której selen i witamina E mogą zwiększać płodność u mężczyzn, dziewięciu mężczyznom z nieprawidłowym nasieniem podawano przez 6 miesięcy selen i witaminę E. W porównaniu z czteromiesięcznym okresem przed rozpoczęciem badania, po zakończeniu suplementacji stwierdzono znamienny statystycznie wzrost poziomu selenu i witaminy E, a także zwiększenie ruchliwości oraz odsetka żywych i prawidłowych plemników. Stwierdzono ścisłą korelację pomiędzy powyższymi zmianami a suplementacją.

Br J Urol 1998 May; 81(5): 730-4 Clark LC, Dalkin B, Krongrad A, Combs GF Jr, Turnbull BW, Slate EH, Witherington R, Herlong JH, Janosko E, Carpenter D, Borosso C, Falk S, Rounder J.

Suplementacja selenu obniża zapadalność na raka prostaty: wyniki podwójnie ślepej próby prewencyjnej.

Celem badania była ocena korelacji pomiędzy suplementacją selenu a zapadalnością na raka prostaty. Łącznie 974 mężczyzn, z rakiem prostaty w wywiadach, przydzielono losowo do dwóch grup; w pierwszej podawano 200 ľg selenu, w drugiej placebo. Preparaty podawano średnio przez 4,5 roku, okres obserwacji wynosił średnio 6,5 roku. Wyniki wskazywały, że podawanie selenu wiązało się ze znamiennym (63%) obniżeniem zapadalności na raka prostaty. W grupie przyjmującej preparat selenu stwierdzono 13 przypadków raka prostaty, natomiast w grupie placebo 35 przypadków tej choroby. Ograniczając analizę do 834 pacjentów z prawidłowym wyjściowym poziomem antygenu PSA (? 4 ng/ml), po 2 latach, w grupie otrzymującej selen stwierdzono jedynie cztery przypadki raka prostaty, podczas gdy w grupie placebo 16 przypadków tej choroby. W grupie otrzymującej selen zaobserwowano także inne korzyści zdrowotne, wyrażające się obniżeniem całkowitej śmiertelności z powodu raka oraz zapadalności na raka, niezależnie od umiejscowienia.

Źródło: CaliNews, wrzesień 2005.


Z historii Klubowiczów CALIVITA

Naprawdę warto!

Kiedy trzy lata temu zauważyłam u siebie "huśtawkę nastrojów", wiedziałam, że zbliża się TO ...!  Postanowiłam sobie pomóc! Już wcześniej, przy różnych okazjach, spotykałam się z preparatami CVI, ale nie ukrywam - podchodziłam do nich dość sceptycznie. Zaopatrzyłam się przede wszystkim w Menopausal Formula, Pro Selenium, Super Coenzyme Q10 Plus.
Uzbrojona w cierpliwość i pełna nadziei czekałam, wiedziałam bowiem, że rezultaty nie przyjdą z dnia na dzień. Menopausal Formula to preparat o wyjątkowym składzie, który zaspokaja wszystkie potrzeby organizmu kobiety. Są tam m.in. witaminy z grupy A, B, C, D, E, wzbogacone składnikami mineralnymi (prawie cała tablica Mendelejewa), a także roślinami leczniczymi, takimi jak: żeń-szeń czy korzeń lukrecji.
Bogactwo tego produktu w krótkim czasie wyeliminowało moje dotychczasowe kłopoty, a selen okazał się niezwykle skuteczny w łagodzeniu tzw. "uderzeń gorąca". Z kolei Super Coenzyme Q10 Plus uspokoił "dygotanie serca". Teraz czuję się fantastycznie! I nawet jesienna szaruga nie jest w stanie popsuć mojego dobrego nastroju. Menopauza nie jest chorobą, więc nie zawsze potrzebne są silne farmaceutyki. Jej nieprzyjemne objawy można łagodzić stosując suplementy CaliVity, takie właśnie jak Menopausal Formula.
A korzyści to nie tylko dobry nastrój, witalność, ale także... zatrzymanie procesu starzenia. To dobra cera, gęste włosy, wspaniała sylwetka i przyjazna postawa wobec ludzi.
Naprawdę warto zażywać Menopausal Formula!

Jadwiga B. z Zielonej Góry


Z mojej praktyki lekarskiej...

Ostatnio okropnie wypadają mi włosy. Chciałabym się dowiedzieć, który z produktów może mi pomóc i w jakim czasie należy spodziewać się poprawy?

Niektóre choroby przewlekłe, albo właśnie ich leczenie, mogły doprowadzić do wypadania włosów, wtedy trzeba zająć się leczeniem podstawowej choroby. Jeżeli wypadanie włosów nie ma konkretnej przyczyny, to w takiej sytuacji może pomóc systematyczne zażywanie dobrze dobranego preparatu multiwitaminowego. Do tego celu szczególnie nadaje się Super Mega 50, ze względu na bardzo wysoką zawartość witamin z grupy B. Moje doświadczenia wskazują, że niezwykle skuteczne jest także połączenie Pro Selenium i Triple Potency Lecithin.
dr Edith Varga


Makro i mikroelementy
 
power-minsDziś już prawie wszyscy wiedzą, jak ważne dla zdrowia są witaminy. Ale znacznie mniej osób zdaje sobie sprawę, że korzystne działanie witamin nie jest możliwe bez składników mineralnych. Jeśli występuje niedobór tych substancji, witaminy nie są w stanie prawidłowo funkcjonować. Składniki mineralne stanowią grupę związków zaliczanych do niezbędnych, gdyż człowiek nie potrafi ich syntetyzować. Dlatego powinny być w odpowiednich ilościach i proporcjach dostarczane z pożywieniem. Jeśli z jakichkolwiek przyczyn brakuje ich w naszym jadłospisie, może spowodować to poważne zaburzenia w funkcjonowaniu organizmu. W takim przypadku, jak również przy długotrwałym obciążeniu fizycznym, ciężkim treningu lub w zawodowym sporcie trzeba uzupełnić je w postaci dodatków żywieniowych.
 
Organizm potrzebuje niektórych związków mineralnych w większych ilościach. Są to pierwiastki podstawowe czyli makroelementy: wapń, magnez, fosfor, potas oraz chlor. Innych zużywa dziennie tylko kilka tysięcznych lub milionowych części grama, choć te tzw. pierwiastki śladowe są nie mniej ważne dla naszego zdrowia.
 
Występuje tu zjawisko synergizmu, to znaczy, że makro - i mikroelementy wspólnie biorą udział w wielu złożonych reakcjach chemicznych i wzmacniają nawzajem swoje działanie. Oznacza to, że jeśli brakuje tylko jednego z nich, reszta też nie może odpowiednio spełniać swoich zadań.
 
W Stanach Zjednoczonych Urząd ds. Żywności i Leków (Food and Drug Administration, FDA) już kilkadziesiąt lat temu określił zalecaną dzienną podaż (RDA) sześciu pierwiastków, tj. wapnia, jodu, żelaza, magnezu, fosforu i cynku. Ale dla prawidłowego funkcjonowania organizmu potrzeba jeszcze co najmniej 12 aktywnych pierwiastków, takich jak chlor, chrom, kobalt, miedź, fluor, mangan, molibden, potas, selen, sód, siarka i wanad.
 
O działaniu składników mineralnych napisano kilka tomów fachowej literatury. Tutaj tylko w kilku zdaniach chcielibyśmy podkreślić ich niezbędność.
 
Aktywne składniki:
Wapń i fosfor wspólnie odpowiadają za zdrowe kości i zęby, natomiast wapń łącznie z magnezem odgrywają ważną rolę w pracy serca i układu krążenia. Ponadto wapń wspomaga wchłanianie żelaza oraz jest konieczny do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego (m.in. uczestniczy w przewodnictwie bodźców nerwowych).
 
Magnez
jest również niezbędny do prawidłowej czynności mięśni i nerwów oraz odgrywa ważną rolę w procesach energetycznych zachodzących w trakcie spalania cukrów.
 
Bez chromu nie ma prawidłowej przemiany węglowodanów. Kobalt, podobnie jak żelazo, jest potrzebny do wytwarzania czerwonych ciałek krwi.
 
Miedź jest niezbędna do włączenia żelaza w hemoglobinę. Obecność jodu warunkuje prawidłowe działanie tarczycy.
 
Mangan wspomaga prace niektórych enzymów trawiennych, a także odgrywa ważną rolę w tworzeniu hormonów tarczycy.
 
Molibden wspomaga przemianę węglowodanów i tłuszczów oraz stanowi część enzymu odpowiedzialnego za zużycie żelaza.
 
Potas - razem z sodem - współdziała przy utrzymaniu prawidłowej dystrybucji płynów w organizmie. Ponadto regulują rytm serca i pomagają w wydalaniu z organizmu niepotrzebnych produktów przemiany materii.
 
Selen - razem z witaminą E – jest ważnym antyoksydantem, więc opóźnia proces starzenia się tkanek oraz zapobiega powstawaniu nowotworów.
 
Cynk, kontrolując pracę systemów enzymatycznych, wpływa na wiele procesów przemian materii, jest niezbędny do syntezy białka oraz przyspiesza gojenie się ran.

 


Jak możesz zadbać o swój układ krążenia, w tym serce i naczynia krwionośne >>>

Tlen - eliksir życia >>>

Seksowny Dziadek z wodą w płucach >>>

Koło Ratunkowe dla Serca! >>>

Jest pomoc >>>