Aktualnie przeglądane: Strona główna » Układ krążenia, serce, naczynia krwionośne

sok noni

Zadbaj o układ krążenia, serce i naczynia krwionośnebabka-krazenie1. Zmodyfikuj swoje nawyki żywieniowe  - ważne jest, aby unikać tłuszczów nasyconych, dostarczać organizmowi odpowiednich składników odżywczych korzystnie wpływających na serce, np takich jak.:

Witaminy:

Składniki mineralne:

koenzym (ubichinon) - jego odpowiednia podaż zapewnia zwiększoną wydolność i siłę całego organizmu. Koenzym Q10 pomaga składnikom odżywczym przekształcić się w ATP (adenozynotrójfosforan) – podstawowe źródło energii dla komórek, narządów, mięśni (np.: Sublingual Co Q10, Coenzyme Q10).

Niezbędne  nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT) – omega-3: są składnikiem komórek nerwowych oraz błon komórkowych. Wpływają korzystnie na utrzymanie właściwego poziomu cholesterolu we krwi (np.: Omega 3).

Lecytyna – związek naturalnie występujący w organizmie, należy do fosfolipidów. Główne składniki lecytyny to cholina i inozytol. Cholina uczestniczy w procesie emulgowania cholesterolu, zapobiegając jego gromadzeniu się w wątrobie oraz w ścianach naczyń krwionośnych (np.: Super Soya Lecithin 1200, Triple Potency Lecithin).

Bioflawonoidy to antyoksydanty, zapewniające szczelność i zwiększające elastyczność naczyń krwionośnych (np.: Liquid C + Bioflavonoids with Rose Hips).

Miłorząb japoński – wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu krążenia, dzięki czemu komórki są lepiej zaopatrzone w tlen i składniki odżywcze. Posiada również właściwości antyoksydacyjne (np. Mega Protect 4Life).

Czosnek – korzystnie wpływa na naczynia krwionośne i poziom cholesterolu (np. Garlic Caps with Extra Parsley).


serce-arytmiaCzy wiesz, że:

Serce to pompa tłocząca krew, która naczyniami krwionośnymi dostarcza świeży tlen i składniki odżywcze do wszystkich komórek, tkanek, mięśni i narządów organizmu. Wykonuje ciężką pracę przez całe nasze życie. Przy masie ok. 340 g kurczy się z częstotliwością 70-75 skurczów/minutę i wyrzuca ok. 70 ml krwi/minutę do krwioobiegu. W ciągu doby zaś jest to ponad 100 000 skurczów i ponad 7500 l krwi dostarczonej do układu krwionośnego.

Nasze serce oprócz tego, że nieustannie pracuje jest dodatkowo narażone na wiele niekorzystnych czynników, m.in. niewłaściwą dietę obfitującą w tłuszcze zwierzęce, cukry proste, sól, prowadzącą często do nadwagi i otyłości. Kolejnymi czynnikami mającymi negatywny wpływ na pracę serca są: zbyt mała aktywność fizyczna zmniejszająca wydolność organizmu, a także stres, palenie tytoniu i spożywany w nadmiernej ilości alkohol.

Aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie serca i całego układu krążenia człowiek powinien dostarczyć mu niezbędnych składników odżywczych z pożywieniem i suplementami diety oraz zwiększyć swoją aktywność fizyczną. 

Istotną rolę w pracy serca odgrywają:

Oprócz powyższych składników aktywnych warto zadbać również o umiarkowany wysiłek fizyczny wspomagający wydolność serca, np. spacery na świeżym powietrzu, pływanie, taniec lub jazda na rowerze. Nasze serce zacznie bić mocniej, rozszerzy się sieć naczyń krwionośnych, a krew będzie szybciej krążyć. Umożliwi to lepsze dostarczenie składników odżywczych i tlenu do wszystkich części ciała a usuwanie produktów przemiany materii będzie bardziej skuteczne. Im więcej wykonujemy ćwiczeń fizycznych, tym więcej mamy mitochondriów – organella komórkowe, w których zachodzą procesy związane z produkcją energii. Serce, jako najciężej pracujący mięsień ciała, ma najwięcej mitochondriów. Wysiłek fizyczny zwiększy nam także poziom ,,dobrego’’ cholesterolu – HDL.

Serce to swoisty silnik, który napędza machinę – nasz organizm. Tylko od nas zależy, jak długo będzie ono sprawnie funkcjonować. Podobnie jak każda jednostka napędowa wymaga odpowiedniego paliwa, tak nasze serce potrzebuje właściwego pożywienia i ruchu. ,,Doładujmy’’ je, aby wykonywało właściwie swoją pracę jak najdłużej…

CVI Polska
Literatura dostępna w Dziale Rozwoju Produktu i Rejestracji

Powyższe informacje mają jedynie charakter informacyjny i zostały opracowane na podstawie dostępnych publikacji naukowych. W przypadku problemów zdrowotnych należy skonsultować się z lekarzem
Źródło: calivita.pl


Koenzym Q10 >>>

Ze świata nauki Koenzym Q10 - ubichinon >>>

Koło Ratunkowe dla Serca! >>>

Jest pomoc >>>