Aktualnie przeglądane: Strona główna » Koenzym Q10 Pomoc dla serca

sok noni

Jest pomoc Koenzym Q10 Miażdżyca Arytmia Zawał Udar Wylew Kardiologia

senior-koenzym

Co to jest CoQ10 inaczej zwany ubichinonem?

Coenzyme Q10 to substancja witaminopodobna, która pełni w organizmie funkcję katalizatora. Zabezpiecza w energię wszystkie komórki naszego organizmu. Jego obecność jest niezbędna dla niezakłóconego przebiegu procesów biochemicznych i chemicznych, czyli - dla zachowania zdrowia. Dzięki silnym właściwościom antyutleniającym, blokuje działanie wolnych rodników niszczących komórki i w ten sposób opóźnia starzenie. Nasz organizm jest w stanie wytwarzać CoQ10, jednak z biegiem lat są to ilości niewystarczające do prawidłowego funkcjonowania ustroju.

Co się dzieje, gdy organizm nie produkuje wystarczającej ilości CoQ10?

Niedobór CoQ10 może doprowadzić do zaburzenia gospodarki energetycznej organizmu i innych nieprawidłowości w jego funkcjonowaniu. Gdy nie ma wystarczającej ilości ubichinonu w organizmie, mogą wystąpić zaburzenia pracy serca i układu krążenia, może ulec podwyższeniu ciśnienie tętnicze lub mogą pojawić się różne inne choroby. Powyżej 30. roku życia, wraz z procesem starzenia się, ilość koenzymu Q10 w naszym organizmie ulega zmniejszeniu i zalecane jest jego uzupełnianie ze źródeł zewnętrznych.

Kiedy można zauważyć korzystne działanie CoQ10?

Działanie koenzymu Q10 ujawnia się wolno, po kilku tygodniach od rozpoczęcia zażywania.

Zalecane dawkowanie: 10-30 mg dziennie. CoQ10 to substancja rozpuszczalna w tłuszczach, dlatego warto go przyjmować łącznie z Triple Potency Lecithin lub Omega-3. Koenzym Q10 należy przyjmować regularnie.

W jaki sposób można uzupełnić CoQ10 w naszym organizmie?

Naturalne, główne źródła CoQ10 to: makrela, łosoś, sardynki, serce wołowe oraz wątroba wołowa. Jeżeli nie jesteśmy w stanie uzupełnić CoQ10 z naturalnych źródeł, proponujemy zażywanie ubichinonu w postaci suplementu żywieniowego, np. Coenzym Q10 lub Super CoQ10 Plus. Są to produkty zawierające koenzym Q10, a także inne silne antyoksydanty: beta karoten, witaminę E oraz selen.

Kiedy zaleca się uzupełnianie CoQ10?

CV Europe


Dlaczego warto wybrać SUBLINGUAL Co Q10

Moje doświadczenia

koenzym-kaliwitaPrzyszła wiosna, a z nią nowe wyzwania, postanowienia i braki po zimie (nie tylko finansowe). Nasze organizmy zostały wypłukane z mikro- i makroelementów jak rzeki Alaski w okresie „GORĄCZKI ZŁOTA”, z tą tylko różnicą, że rzekom to nie przeszkadza, płyną sobie dalej, a nasze organizmy? WOŁAJĄ O POMOC! I choć co roku powtarzamy sobie: zabezpieczę organizm przed i w czasie zimy, będę lepiej się odżywiał, więcej ćwiczył, to tak naprawdę nasza dieta i ruch podczas tego trudnego okresu są bardzo ubogie. Dlatego też oprócz ponownego postanowienia zregenerujmy nasz organizm po zimie już teraz, nie czekajmy, aż zrobi to za nas natura.

Polecam w tym szczególnym okresie dołączyć do suplementacji mineralno-witaminowej SUBLINGUAL Co Q10. Daje energię każdej komórce, ponieważ jest odpowiedzialny za jej prawidłowy metabolizm. Szybko trafia do krwi bezpośrednio z naczyń krwionośnych jamy ustnej.

W swojej praktyce lekarskiej stosuję go często jako uzupełnienie diety w zastoinowej niewydolności krążenia, miażdżycy, nadciśnieniu tętniczym, zaburzeniach gospodarki lipidowej, otyłości, cukrzycy, alergiach, astmie i schorzeniach dróg oddechowych, w zespołach przewlekłego zmęczenia, w chorobach przyzębia oraz nowotworach.

Dawki dobieram indywidualnie, w zależności od potrzeb danego organizmu od 30 do 180 mg/24 godz.
Przypomnę tylko, że koenzym Q10 doskonale rozpuszcza się w tłuszczach, a nie w wodzie. Z tego powodu należy przyjmować go wraz z pokarmami bogatymi w tłuszcz. W profilaktyce wystarczy 1 tabl SUBLINGUAL Co Q10 dziennie. Efekty terapeutyczne uzyskuje się po dłuższym okresie stosowania (2-3 miesiące), a u osób mających braki koenzymu Q10 znacznie wcześniej. Szczególnie polecam go sportowcom - nie tylko wyczynowym, ale i tym ćwiczącym rekreacyjnie.

Do zobaczenia na zawodach! Lek. med. Krzysztof KORDECZKA

 


Jak możesz zadbać o swój układ krążenia, w tym serce i naczynia krwionośne >>>

Ze świata nauki Koenzym Q10 - ubichinon >>>

Koło Ratunkowe dla Serca! >>>

Koenzym Q10 >>>