Aktualnie przeglądane: Strona główna » Koenzym Q10 Koło ratunkowe dla serca

sok noni

Koenzym Q10 - Miażdżyca Arytmia Układ krążenia Nadciśnienie Zawał Udar

"Nowa epoka w leczeniu chorób serca?" - takie pytania padają z ust lekarzy, którzy brali udział w badaniach klinicznych w Japonii, USA, Włoszech, Niemczech i Szwecji z zastosowaniem koenzymu Q10 (CoQ10). Wyniki wszystkich dziewięciu badań, przeprowadzonych całkowicie niezależnie od siebie, zgodnie potwierdziły, że CoQ10 jest skutecznym i bezpiecznym narzędziem w leczeniu chorób układu krążenia.

koloKoło Ratunkowe dla Serca!

Koenzym Q10 występuje praktycznie we wszystkich tkankach naszego ciała, ale w największym stężeniu, ze względu na ich ogromne obciążenie i w związku z tym duże zapotrzebowanie energetyczne, jest obecny w komórkach mięśnia sercowego. Badania przeprowadzone na przestrzeni minionych czternastu lat wykazały współzależność pomiędzy zaburzeniami pracy serca i niskim poziomem CoQ10 we krwi oraz tkankach. Problemy sercowe wzrastają proporcjonalnie do spadku poziomu CoQ10. Stąd wypłynął wniosek, że CoQ10 może odgrywać kluczową rolę w leczeniu coraz częściej występujących chorób serca. W ramach nowatorskiego eksperymentu, pacjentom z problemami kardiologicznymi, oprócz tradycyjnego leczenia, zaczęto podawać doustnie CoQ10, w formie tabletek o różnych dawkach. Następnie dokonano porównania wyników EKG pacjentów leczonych oraz grupy kontrolnej. Stwierdzono, że u osób stosujących CoQ10 miernik funkcji serca - ilość krwi wypompowanej przy skurczu mięśni - wzrastał systematycznie i w sposób trwały, co równocześnie szło w parze ze zmniejszeniem charakterystycznych objawów, jak mocniejsze bicie serca, przewlekłe zmęczenie, bóle w klatce piersiowej.
W niektórych przypadkach poprawa była spektakularna, zarówno wymiary, jak i wydajność serca zbliżyła się do ideału. Lepsze rezultaty osiągnięto u osób, które zaczęto leczyć od razu po pierwszym ataku, w porównaniu z osobami, u których od dłuższego czasu występowały już dolegliwości.
Najnowsze badania dowiodły, że wczesne symptomy pojawiających się problemów można wychwycić w rozkurczowej fazie pracy serca. Okres "wypełniania" jam serca mocniej obciąża komórki mięśnia sercowego, dlatego też zapotrzebowanie na CoQ10 jest większe, niż podczas wypompowywania krwi. Stwardnienie zaobserwowane na etapie rozkurczu w tkankach mięśnia sercowego zmniejsza wydajność serca jako pompy. Badanie ECHO serca już we wczesnym etapie jest w stanie wykazać jego dysfunkcję, natomiast CoQ10 jest w stanie odwrócić te niepożądane procesy.

Ciekawostka:

Jedna tabletka Super CoQ10 Plus dostarcza tyle koenzymu Q10, co 4 kg łososia lub 1,2 kg kurczaka lub 20 kg pomidorów!

CoQ10 - Dużo o nim wiemy, ale tak naprawdę go nie znamy

Kariera koenzymu Q10 - nazywanego również witaminą CoQ10 - rozpoczęła się w 1961 roku, kiedy wykazano, że w organizmie osób cierpiących na różnego rodzaju choroby nowotworowe, poziom CoQ10 jest niższy, niż u osób zdrowych. Pojawiła się szansa, by wykorzystać CoQ10 jako formę dodatkowej terapii, w walce z rakiem płuc, prostaty, trzustki i jelita grubego. To założenie zwróciło uwagę naukowców na koenzym i w sposób pośredni pomogło ustalić jego rolę w organizmie. CoQ10 jest naturalną substancją, produkowaną w naszych komórkach. Jest swoistym katalizatorem w przemianie materii komórek - dzięki CoQ10 komórki wytwarzają energię potrzebną do ich wzrostu i funkcjonowania. Oprócz tego działa również jako antyoksydant - uczestniczy w wiązaniu wolnych rodników uszkadzających niektóre części komórki, jak np. molekuł DNA. CoQ10 wzmacnia naturalny system obronny organizmu i czyni go bardziej odpornym na choroby.
CF Europe


Pamiętaj o swoim sercu!

W tym roku, we wrześniu, po raz 11-ty będzie obchodzony Światowy Dzień Serca w ponad 120 krajach. Ma on na celu upowszechnienie podstawowej wiedzy o schorzeniach układu krążenia (serca i naczyń krwionośnych) oraz o możliwościach jego leczenia i profilaktyki. W ramach tego wydarzenia będą odbywały się konsultacje medyczne, marsze, biegi i ćwiczenia sprawnościowe, publiczne debaty, fora naukowe, koncerty i turnieje sportowe.

Problem dotyczący chorób układu krążenia  jest niezwykle istotny.  Jest zdecydowanie najczęstszą przyczyną przedwczesnych zgonów wśród Polaków. Ze statystyk GUS i PZH wynika, że w Polsce w 2006 roku aż 80% więcej mężczyzn i 54% więcej kobiet zapadało na choroby układu krążenia w porównaniu do mieszkańców pozostałych krajów Unii Europejskiej. Według badań GUS z 2008 r. udział chorób układu krążenia w liczbie zgonów wyniósł 45,6%, co oznacza prawie co drugi zgon.

Jakie czynniki wpływają niekorzystnie na układ krążenia?

Jak możesz zadbać o swój układ krążenia, w tym serce i naczynia krwionośne:

1. Zmodyfikuj swoje nawyki żywieniowe  - ważne jest, aby unikać tłuszczów nasyconych, dostarczać organizmowi odpowiednich składników odżywczych korzystnie wpływających na serce, np takich jak.:

Witaminy:

- witamina A – posiada właściwości antyoksydacyjne, wpływa na metabolizm żelaza,  (np. Beta Carotene)

- witamina E - wykazuje właściwości antyoksydacyjne, dzięki którym neutralizuje wolne rodniki niekorzystnie działające na organizm (np. Vitamin E);

- witamina C - wpływa na prawidłowy przebieg procesów metabolicznych i uczestniczy we wchłanianiu żelaza, działa antyoksydacyjnie (np.: Liquid C + Bioflavonoids with Rose Hips);

- witaminy z grupy B - niacyna, kwas pantotenowy wpływają korzystnie na metabolizm energetyczny w organizmie, witamina B6 jest potrzebna do prawidłowego tworzenia się krwinek czerwonych (np.: MagneZi B6).

Składniki mineralne:


- selen i cynk jako antyoksydanty chronią DNA, białka i tłuszcze przed utlenianiem. Dodatkowo cynk wpływa na metabolizm kwasów tłuszczowych (np. Pro Selenium, Chelated Zinc).

- wapń i magnez wpływają na prawidłowe wydatkowanie energii, funkcjonowanie mięśni i układu nerwowego. Wapń odgrywa istotną rolę w procesie krzepnięcia krwi (Strong Bones, Strong Bones PLUS);

- żelazo uczestniczy w tworzeniu hemoglobiny i czerwonych ciałek krwi. Wpływa na prawidłowy transport tlenu i właściwe wydatkowanie energii w organizmie (np. Iron PLUS);

Koenzym Q10 (ubichinon) - jego odpowiednia podaż zapewnia zwiększoną wydolność i siłę całego organizmu. Koenzym Q10 pomaga składnikom odżywczym przekształcić się w ATP (adenozynotrójfosforan) – podstawowe źródło energii dla komórek, narządów, mięśni (np.: Sublingual Co Q10).

Niezbędne  nienasycone kwasy tłuszczowe
(NNKT) – omega-3: są składnikiem komórek nerwowych oraz błon komórkowych. Wpływają korzystnie na utrzymanie właściwego poziomu cholesterolu we krwi (np.: Omega 3).

Lecytyna – związek naturalnie występujący w organizmie, należy do fosfolipidów. Główne składniki lecytyny to cholina i inozytol. Cholina uczestniczy w procesie emulgowania cholesterolu, zapobiegając jego gromadzeniu się w wątrobie oraz w ścianach naczyń krwionośnych (np.: Super Soya Lecithin 1200, Triple Potency Lecithin).

Bioflawonoidy to antyoksydanty, zapewniające szczelność i zwiększające elastyczność naczyń krwionośnych (np.: Liquid C + Bioflavonoids with Rose Hips).

Miłorząb japoński – wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu krążenia, dzięki czemu komórki są lepiej zaopatrzone w tlen i składniki odżywcze. Posiada również właściwości antyoksydacyjne (np. Mega Protect 4Life).

Czosnek
– korzystnie wpływa na naczynia krwionośne i poziom cholesterolu (np. Garlic Caps with Extra Parsley).

2. Utrzymaj właściwą masę ciała (np. XShape).

3. Ogranicz spożycie alkoholu i palenie papierosów.

4. Unikaj stresu.

5. Bądź aktywny fizycznie – spaceruj, wykonuj ćwiczenia, uprawiaj sporty.

6. Przeprowadzaj regularnie badania stanu zdrowia, np.: poziom ciśnienia tętniczego krwi, cukru, cholesterolu.

Światowy Dzień Serca to doskonała okazja, aby dokonać refleksji nad zdrowiem swojego serca. Zastanów się! Czy rzeczywiście troszczysz się o swoje serce w należyty sposób? Jest jeszcze czas, aby dokonać właściwych zmian - wszystko w Twoich rękach…

CVI Polska

Literatura dostępna w Dziale Rozwoju i Rejestracji
 


Z historii Klubowiczów CALIVITA

koenzym-q10-calivitaPowrót do formy…

Z powodu arytmii serca od wielu lat leczyłam się u kardiologa. Zawsze przepisywał mi leki antyarytmiczne i rozrzedzające krew, które łącznie z wizytą stanowiły niemały wydatek finansowy. Dwa lata temu zaczęłam stosować preparaty CaliVita®. Od roku czuję się tak dobrze, że za zgodą lekarza nie muszę już używać leków syntetycznych. Badania wykazały taką poprawę pracy serca, że leki są zbyteczne (robię szczegółowe badania specjalistyczne 2 razy w roku).

Po konsultacji z lekarzem – konsultantem CaliVita® stosuję Super CoQ10 Plus 2 razy 1 kapsułkę po posiłku, na stałe Strong Bones 2 razy 1 kapsułkę między posiłkami i AC-Zymes, Vitamin E 1 kapsułka po posiłku, C Plus oraz zawsze zestaw witaminowo-mineralny (zmiennie) – Vital O, Mega Protect 4 Life, Smokerade, Full Spectrum czy Rhodiolin, który rewelacyjnie reguluje rytm serca. Dwa razy w roku stosuję kurację Polinesian Noni Juice 2 razy dziennie po 30 ml. Przed rozpoczęciem lata Pure Yucca 2 razy 1 kapsułka pół godziny przed posiłkiem. Zmieniłam dietę zgodnie z grupą krwi, czuję się zdrowa, wróciła mi energia życiowa i … wyglądam młodziej!
Gabriela Długołęcka, Wrocław

Warto spróbować!!!

Moja choroba rozpoczęła się w styczniu 2003 r. bezgłosem i potwornym bólem w okolicy krtani. Ze względu na brak poprawy po klasycznym leczeniu, lekarz rodzinny skierował mnie na podstawowe badania. Wysokie wartości OB świadczyły o toczącym się w moim organizmie procesie zapalnym. Rozpoczęłam więc męczącą diagnostykę i wędrówkę po kolejnych gabinetach lekarskich. W końcu badanie USG tarczycy wykazało guzy w obu płatach, a endokrynolog postawił rozpoznanie: podostre zapalenie tarczycy.
Włączono leczenie Encortonem. Myślałam, że nareszcie skończą się moje problemy. Niestety, dolegliwości nie ustępowały tak szybko, jakbym sobie tego życzyła. Z każdym dniem czułam się coraz gorzej, bo do poprzednich objawów dołączyły się jeszcze te związane z działaniem ubocznym sterydów: obrzęki, wzmożona potliwość, kurcze łydek. W końcu sama zdecydowałam się na odstawienie leków.

Nie wiedziałam jednak, co ze sobą zrobić i gdzie szukać pomocy. Wtedy Ela - moja koleżanka z pracy - zaprosiła mnie na wykład na temat diety zgodnej z grupą krwi, organizowany przez CaliVita®International. Powiedziała: przyjdź, nic przecież nie tracisz. Po konsultacji postanowiłam wypróbować teorię dr Petera D'Adamo w praktyce. Zaczęłam też przyjmować następujące suplementy: Coenzyme Q103 x 1 kapsułkę, Triple Potency Lecithin 2 x 1 kapsułkę, Senior Formula 1 tabletkę rano, Strong Bones 1 kapsułkę na noc oraz AC-Zymes, początkowo 3 x 1 kapsułkę między posiłkami, by po tygodniu zmniejszyć dawkę do 1 kapsułki dziennie. Nie miałam pojęcia, że tak szybko odczuję poprawę. Nie jest to tylko subiektywne odczucie. Mam na to potwierdzenie również w badaniach: moje obecne OB wynosi już tylko 21, a w USG tarczycy zmniejszyła się wielkość guzów. Cieszę się, że w tak prosty i naturalny sposób znalazłam rozwiązanie swoich problemów zdrowotnych. Już wiem, że muszę postawić na profilaktykę, ponieważ nie chcę znowu przeżywać tego wszystkiego od początku.

Dorota Domżała, CALINews nr 11, Wrzesień 2003


Z mojej praktyki lekarskiej...

Profilaktyka raka piersi

Jestem wdową, emerytką w wieku 58 lat. Niestety, rok temu wykryto u mnie raka piersi, interwencja chirurgiczna i leczenie chemioterapią było nieuniknione. Obecnie czuję się znacznie lepiej, ale wciąż jestem bardzo słaba. Proszę mi zaproponować produkt, dzięki któremu mogę wzmocnić swój organizm i ograniczyć do minimum ryzyko, że ta okropna choroba znów mnie zaatakuje.

W Pani przypadku przydałaby się dieta zgodna z grupą krwi. Proponuję wypijać dużo płynów wyciskanych ze świeżych i surowych owoców (uwzględniając grupę krwi) lub zastosować ZenThonic. Mega Protect 4Life jest doskonałym źródłem antyoksydantów w tym flawonoidów, oprócz którego zalecam jeszcze zażywanie glonów w postaci produktu Ocean21 lub Spirulina Max, połączonego z Super CoQ10 Plus  oraz C-1000 (C 500 w większej dawce).

dr Edith Varga


Jak możesz zadbać o swój układ krążenia, w tym serce i naczynia krwionośne >>>

Ze świata nauki Koenzym Q10 - ubichinon >>>

Jest pomoc >>>

Koenzym Q10 >>>