Aktualnie przeglądane: Strona główna » Menopauza

sok noni

Menopausal Formula - Produkt Firmy CaliVita

menopauzaNaturalny produkt - alternatywa dla terapii hormonalnej!!! "Wiek zmian" to ważny okres w życiu każdej kobiety, któremu często towarzyszy wiele nieprzyjemnych objawów. W tym czasie organizm potrzebuje odpowiednich dawek witamin i składników mineralnych. Menopausal Formula to produkt o wyjątkowej recepturze, zawierający w swoim składzie naturalne witaminy i sole mineralne oraz rośliny lecznicze. Składniki te zapewniają prawidłowy przebieg procesów metabolicznych, a także usuwają nieprzyjemne objawy menopauzy.

                                                                             CENNIK       ZAMÓWIENIA

Zamawiaj zawsze u solidnego doradcy, który  zapewni Ci gwarancję kompleksowych informacji na temat stosowania oraz przebiegu kuracji (zobacz tutaj >>>). 

 
Opakowanie zawiera:
135 kapsułek
 
Sposób użycia: 1-3 kapsułki 3 razy dziennie lub według zaleceń. Ideałem jest rozpocząć kurację od dawki 3 x po 2 kapsułki, aby nasycić składnikami naturalnymi organizm, a dopiero z tej dawki co tydzień zmniejsza się dawkowanie o 1 kapsułkę do czasu aż czujemy, iż dana dawka jest już dla organizmu odpowiednia. Większości kobiet wystarcza docelowa dawka 2 x po 1 kapsułce Menopausal Formula, ale są takie Panie, które nie mogą stosować mniej niż 5-6 kapsułek dziennie. Należy obserwować swój organizm podczas kuracji i samodzielnie zadecydować czy można zmniejszyć czy też zwiększyć dawkowanie. Czasami musimy zwiększyć dawkowanie. W trudnych sytuacjach, silnych uderzeniach podajemy 3 kapsułki 3 razy dziennie tak jak zaleca ulotka w oryginalne. Z czasem w związku z regeneracja organizmu i nasyceniem składników, można stopniowo zmniejszać dawkę.
Profilaktycznie przed okresem menopauzy po ukończeniu 40-go roku życia możemy stosować 1-2 kapsułki dziennie. Również po okresie menopauzy u osób starszych zaleca się stosowanie Menopausal Formula w celu opóźniania procesów miażdżycy, osteoporozy i innych procesów starzenia się organizmu. 

Składniki aktywne/1 kapsułka zawiera:
Witamina A 150 µg
Cynk 3 µg
Beta karoten 4,5 mg
(w przeliczeniu na Witaminę A 750 µg)
Miedź 200 µg
Witamina D3 2 µg
Żelazo 1 mg
Witamina C 100 mg
Mangan 500 µg
Witamina E 40 mg
Jod 15 µg
Witamina B1 2,5 mg
Selen 10 µg
Witamina B2 2,5 mg
Chrom 20 µg
Witamina B3 7,5 mg
Molibden 15 µg
Witamina B4 40 µg
Bor 300 µg
Witamina B5 5 mg
Field Horsetail 650 µg
Witamina B6 2,5 mg
Dong Quai 7.5 mg
Witamina B12 5 µg
Żeń-szeń syberyjski 10 mg
Biotyna 30 µg
Korzeń lukrecji 10 mg
PABA 2,5 mg
Black cohosh root 10 mg
Cholina 2,5 mg
Blessed Thistle 10 mg
Inozytol 2,5 mg
Chasteberry 10 mg
Wapń (cytrynian i węglan) 100 mg
Kompleks bioflawonoidów 1 mg
Magnez (asparginian i tlenek) 50 mg
Potas 10 mg


Menopauza - dieta i aktywność łagodzą objawy

Pierwsze objawy przekwitania kobiety nie są odczuwalne, jednak można je stwierdzić w badaniach poziomu hormonów. Estrogeny - hormony regulujące prawidłowy cykl u kobiety, są w ok. 60 proc. produkowane przez jajniki (reszta powstaje w wyniku procesów zachodzących m.in. w tkance tłuszczowej i mięśniowej).

zdrowe-jedzenieZe starzeniem się organizmu jajniki są coraz mniej sprawne, dlatego też spada poziom estrogenów, a zwłaszcza jednego z nich - estradiolu, którego większość wytwarzają właśnie jajniki.

Maleje też poziom progesteronu - drugiego najważniejszego hormonu. Ten spadek estrogenów i progesteronu można stwierdzić w badaniach już od ok. 40. roku życia kobiety. Jednocześnie stopniowo rośnie poziom dwóch innych hormonów: FSH i LH.

Przed menopauzą cykle są zwykle coraz krótsze, a krwawienia dłuższe i bardziej obfite. Zaburzenia normalnego cyklu to najbardziej typowy objaw zbliżającej się menopauzy. Rzadziej też dochodzi do owulacji. Aż w końcu miesiączka zanika.

Uciążliwości klimakterium

Objawy klimakterium mogą się pojawić już kilka lat przed ostatnią miesiączką. Niestety, utrzymują się przynajmniej kilka, a czasem kilkanaście lat po niej. Dotkliwie odczuwa ten okres ponad 90 procent pań. Choć generalnie otyłość nie służy zdrowiu, tęższe panie lepiej znoszą klimakterium -niedobory estrogenów z jajników (głównie estradiolu) nieco redukują te pochodzące z procesów zachodzących w tkance tłuszczowej (estron).

Następstwa menopauzy

Niedobór estrogenów i progesteronu nie pozostaje bez wpływu na zdrowie. Do menopauzy żeńskie hormony dość skutecznie chronią kobietę np. przed chorobami sercowo-naczyniowymi. Zagrożenie chorobą wieńcową i zawałem serca gwałtownie rośnie u kobiet zwykle po 50. roku życia. Brak hormonów negatywnie wpływa też na układ kostny - gęstość tkanki kostnej systematycznie maleje.

Jeśli jeszcze do tego kobieta pali papierosy, pije dużo kawy, jest szczupła, osteoporoza może stanowić poważny problem. W okresie okołomenopauzalnym rośnie również zagrożenie rozwojem mięśniaków macicy oraz nowotworu sutka. Wszystkiemu można jednak zapobiec lub przynajmniej znacznie zmniejszyć dolegliwości. - Niezmiernie istotny jest styl życia: dieta bogata w witaminy i minerały, duża aktywność fizyczna i taka codzienna troska o zdrowie nie tylko znacząco zmniejszają objawy klimakterium, ale też chronią przed chorobami, które mogą rozwinąć się w tym okresie -podkreśla dr Antoni Marcinek, specjalista ginekolog-położnik.

To warto wiedzieć

NAJBARDZIEJ TYPOWE OBJAWY KLIMAKTERIUM:

UDERZENIA GORĄCA nagła fala ciepła spływa zwykle od twarzy w dół, towarzyszy temu silne pocenie się i dreszcze, kilka razy na dobę, a najczęściej nocą,

ZMIENNOŚĆ NASTROJU skłonność do płaczu, drażliwość, zaburzenia koncentracji, niepewność, apatia, brak "napędu" do życia,

SUCHOŚĆ POCHWY mniejsza odporność na infekcje układu moczowopłciowego, może dochodzić do nietrzymania moczu,

PRZESUSZENIE SKÓRY, UTRATA JEJ JĘDRNOŚCI,

UTRATA JĘDRNOŚCI BIUSTU
na skutek zaniku tkanki gruczołowej w sutkach.

TRZY FAZY KLIMAKTERIUM:

PREMENOPAUZA

Pojawić się może około 40. roku życia. Nie ma jeszcze objawów klimakterium, ale poziom FSH jest już podwyższony, częstsze są też cykle bezowulacyjne.

PERIMENOPAUZA
Zaczyna się ok. 45. roku życia i kończy po menopauzie. Wzrost FSH i LH jest wyraźny, znacząco obniża się poziom estrogenów i progesteronu. Już w tym okresie mogą wystąpić tzw. objawy wypadowe, czyli najbardziej dokuczliwe objawy klimakterium.

POSTMENOPAUZA
Krwawienie nie występuje, poziom FSH i LH jest wysoki, estrogenów i progesteronu - bardzo niski. Prawie każda kobieta uskarża się na uderzenia gorąca, zmienność nastroju i inne dolegliwości uznawane za typowe dla klimakterium.
Gazeta Krakowska (1.4.2006)


Z historii Klubowiczów CALIVITA

Po prostu młodsza

W kilka miesięcy po ukończeniu 50. roku życia, coraz dotkliwiej zaczęłam odczuwać objawy menopauzy.

Zaczęło się od nagłych uderzeń gorąca, nocnych potów, niczym nieuzasadnionego podenerwowania, jednym słowem - nie było tak, jak przedtem. Od koleżanki, którą nieco wcześniej dotknął ten "krytyczny" wiek, dowiedziałam się o zbawiennym wpływie preparatu Menopausal Formula na dolegliwości zawiązane z przekwitaniem.

calivita-menopauzaZaczęłam od 1 kapsułki dziennie i już po kilku dniach odczułam poprawę samopoczucia. Było to dla mnie tym bardziej ważne, ponieważ właśnie zaczęłam opiekować się moim półrocznym wnuczkiem, bo córka musiała wracać do pracy. Muszę przyznać, że dzięki Menopausal Formula, wstąpiły we mnie dodatkowe siły, dzięki czemu cały dzień opieki nad dzieckiem nie był dla mnie żadnym problemem. Podczas wizyty kontrolnej u ginekologa pokazałam ulotkę ze składem preparatu. Od lekarza dowiedziałam się, że skoro dobrze czuję się zażywając ten produkt, mogę uniknąć hormonalnej terapii zastępczej. Powinnam jednak zadbać o stan swoich kości i uważać na nadciśnienie, na które cierpię od lat. Dlatego dodatkowo zaczęłam przyjmować Strong Bones - 1 kapsułkę na noc oraz Coenzyme Q10 i Garlic Caps with Extra Parsley, które pomagają utrzymać mi prawidłową wartość ciśnienia krwi.

Dziś mija 5 lat, jak zażywam Menopausal Formula nadal w dawce: 1 kapsułka dziennie. Nie odczuwam żadnych nieprzyjemnych objawów menopauzy, mam w sobie dużo energii, z czego bardzo się cieszę, bo obecnie opiekuję się siedmiomiesięczną wnuczką. Regularnie, mniej więcej raz na pół roku, odwiedzam swojego ginekologa, który nie może wyjść z podziwu nad właściwościami tego preparatu. A ja zachwalam działanie Menopausal Formula wśród innych babć, które, podobnie jak ja, pragną uniknąć zażywania hormonów. Wszystkim młodym babciom i nie tylko babciom polecam Menopausal Formula. Naprawdę warto!

Moje kolejne odkrycie to preparat Natural HGH Support.

Jestem osobą o tzw. słusznej wadze, co w młodszym wieku specjalnie mi nie przeszkadzało. Jednak obecnie, kiedy zapracowana córka i zięć, zostawiają mi na cały dzień dzieci, moja tusza daje mi się we znaki. Niestety, w moim przypadku odchudzanie nie wchodzi w rachubę - całe życie tego próbowałam - bez efektów. Na szczęście dowiedziałam się, że hormon wzrostu posiada cudowne właściwości regenerujące, dodaje sił, wzmacnia mięśnie, poprawia wygląd skóry. Preparat Natural HGH Support zawiera w sobie składniki, które pobudzają wydzielanie naszego własnego hormonu wzrostu w zależności od potrzeb organizmu. Sam nie zawiera więc żadnych hormonów.

Stosuję Natural HGH Support od 2 miesięcy (1 tabletka na ok. godzinę przed pójściem spać), ale już teraz mogę powiedzieć, że poprawiła mi się kondycja i samopoczucie, moja skóra stała się bardziej jędrna, a znajomi mówią, że nawet zeszczuplałam. Mam w sobie więcej życia i chęci do zabawy z wnukami. Czuję się po prostu młodsza.

Jeszcze jedno! Stosując Natural HGH Support nie czuję zmęczenia, jakie zawsze dotykało mnie na przedwiośniu.

Alicja W. (Warszawa)

Naprawdę warto być kobietą!

Kiedy trzy lata temu zauważyłam u siebie "huśtawkę nastrojów", wiedziałam, że zbliża się TO ...!  Postanowiłam sobie pomóc! Już wcześniej, przy różnych okazjach, spotykałam się z preparatami CVI, ale nie ukrywam - podchodziłam do nich dość sceptycznie. Zaopatrzyłam się przede wszystkim w Menopausal Formula, Pro Selenium, Super Coenzyme Q10 Plus.
Uzbrojona w cierpliwość i pełna nadziei czekałam, wiedziałam bowiem, że rezultaty nie przyjdą z dnia na dzień. Menopausal Formula to preparat o wyjątkowym składzie, który zaspokaja wszystkie potrzeby organizmu kobiety. Są tam m.in. witaminy z grupy A, B, C, D, E, wzbogacone składnikami mineralnymi (prawie cała tablica Mendelejewa), a także roślinami leczniczymi, takimi jak: żeń-szeń czy korzeń lukrecji.
Bogactwo tego produktu w krótkim czasie wyeliminowało moje dotychczasowe kłopoty, a selen okazał się niezwykle skuteczny w łagodzeniu tzw. "uderzeń gorąca". Z kolei Super Coenzyme Q10 Plus uspokoił "dygotanie serca". Teraz czuję się fantastycznie! I nawet jesienna szaruga nie jest w stanie popsuć mojego dobrego nastroju. Menopauza nie jest chorobą, więc nie zawsze potrzebne są silne farmaceutyki. Jej nieprzyjemne objawy można łagodzić stosując suplementy CaliVity, takie właśnie jak Menopausal Formula.
A korzyści to nie tylko dobry nastrój, witalność, ale także... zatrzymanie procesu starzenia. To dobra cera, gęste włosy, wspaniała sylwetka i przyjazna postawa wobec ludzi.
Naprawdę warto zażywać Menopausal Formula!

Jadwiga B. z Zielonej Góry


Za i przeciw terapii hormonalnej >>>

Menopauza bez nieprzyjemnych objawów >>>

Pomoc Noni w problemach hormonalnych >>>