Aktualnie przeglądane: Strona główna » Lekarze o Noni

sok noni

Lekarze o Noni

Doktor Devid Schechter, dyrektor Instytutu Medycyny Naturalnej w Kalifornii, informuje o zdrowotnych korzyściach  noni. W swoich raportach przedstawił informacje zebrane na Hawajach, zgodnie z którymi mieszkańcy tego regionu stosują noni i znają jego korzyści już od tysięcy lat. Bardzo duże wrażenie wywarł na nim fakt, że noni reaguje na wiele różnych chorób oraz pomaga w ich zwalczaniu.

Dr Schechter tysiącom swoich pacjentów zalecił stosowanie noni i potwierdził pozytywne rezultaty osiągane we wszystkich kuracjach zawierających noni. Jako znany lekarz i terapeuta stwierdził, że noni przynosi wspaniałe korzyści w walce z chorobą, a także w zapobieganiu jej powstawania.


Znany ekspert w dziedzinie botaniki tropikalnej Jay Rame stwierdził: ”Od 13 lat, w ciągu których zajmowałem się badaniem rośliny Noni, jestem zachwycony jej cudownym działaniem leczniczym. Sukces i użyteczność tej rośliny, tak często opisywany w starych bajkach i podaniach, został już wielokrotnie potwierdzony przez liczne badanie naukowe. Jednak aby uzyskać jak najwięcej korzyści z tej rośliny, przy kupowaniu produktu Noni trzeba sprawdzić jego pochodzenie, jakość i stężenie”.


Dr Richard Dicks, lekarz z New Jersey, mówi tak: "Musimy sobie uświadomić, że komórki naszego ciała ulegają zniszczeniu. Sprowadza się to do tego, że albo zniszczeniu ulegną poszczególne składniki ciała albo całe ciało. NONI chroni nasze ciało przed zniszczeniem poprzez dostarczenie mu składników, których potrzebuje".


Dr nauk med. Danuta Broniarczyk – Pawłowska - "Moje doświadczenia z Polinesian Noni".

sok-nonipolinesian"Pragnę podzielić się z Państwem jednym z moich doświadczeń zastosowania soku z noni. Lekarz z zaawansowaną chorobą nowotworową jelita grubego – guz wielkości głowy noworodka z przerzutami do wątroby i płuc, po leczeniu operacyjnym, a także chemioterapii. Kolejne cykle chemioterapii nie zatrzymały rozwoju choroby nowotworowej.

Oprócz udokumentowanych wyników badań USG, tomografii komputerowej (CT)  – wzrastała ilość przerzutów do wątroby i płuc, z dnia na dzień pogarszał się ogólny stan pacjenta. Organizm wycieńczała hektyczna gorączka (skala temp. od 35 do 40 stop. C).

Po konsultacji w grudniu 2002r. obok dotychczas stosowanej przez onkologów chemioterapii, zalecono sok z noni w dawce: 3 x 30ml, Super Co Q10 Plus w dawce 100mg na dobę, C 1000 w dawce 2 x 2 tabl., Mega Protect 4 Life: 2 x 1 tabl.,  AC Zymes: 3 x 2 kaps. oraz dietę zgodną z grupą krwi A.

Po włączeniu soku z noni, zaobserwowano lepszą tolerancję chemioterapii: ustąpiły wymioty, nudności, powrócił normalny apetyt, zaczęły odrastać włosy. Po 2 tygodniach, na zewnątrz jamy brzusznej samoistnie wydostała się ogromna ilość ropy (ok. 3 litry) – pacjent obudził się rano w “jeziorze” ropy. Od tego momentu ustąpiła gorączka, a stan ogólny pacjenta zaczął się wyraźnie poprawiać. Kolejne badania CT i  USG w marcu 2003r., wykazały ustąpienie ognisk przerzutowych z wątroby i płuc do całkowitej remisji.

Obecnie stan zdrowia Pana Doktora jest zadowalający, powrócił do normalnej masy ciała, ma prawidłowe wartości morfologii krwi. Planuje powrót do pracy zawodowej i ma zamiar zainteresować się preparatami naturalnymi. Wyznał w rozmowie ze mną, że do czasu swoich doświadczeń z Polinesian Noni był sceptyczny i uznawał wyłącznie skuteczność preparatów farmakologicznych."
CaliNETinfo, czerwiec 2003. 


Dr Mitchell Tate - badacz morinda citrifolia, naukowiec a zarazem dyrektor Centrum Badań nad Chorobami Cywilizacyjnymi w St. George, Utah powiedział: „Moje osobiste doświadczenia z Noni są tak samo przekonywujące. Moja rodzina stosuje ten środek z powodzeniem w przypadku symptomów przeziębienia, przy grypie i innych infekcjach. Odkryliśmy, że Noni jest bardzo skutecznym środkiem w walce z wszelkimi wirusami".

Stwierdził także: „ Jestem pewny, że aktywne składniki w Noni przez stymulację komórek w szpiku kostnym wzmacniają ludzki układ immunologiczny i wspomaga wytwarzanie interferonu. Jest to bardzo efektywna broń przeciwko wszelakim wirusom. Zostało to też udokumentowane przez zupełnie od siebie niezależne badania."


Doktor Anne Hirazumi dokładnie opisuje 66 różnych składników owocu noni. W swoich badaniach stwierdza, że lecznicze działanie noni nie jest spowodowane jednym lub kilkoma składnikami, lecz odpowiednio wyważonym działaniem wszystkich substancji znajdujących się w noni. Tę idealną kombinację różnych składników dr Anne Hirazumi nazwała: „Noni-PPT”.

Twierdzi: Sok z noni jest jedyną znaną obecnie „bombą proteinową i enzymatyczną”. Obecnie nie jest znana żadna inna roślina, która jest tak jak noni wyposażona w jedyny w swoim rodzaju kompleks substancji witalnych. Tylko noni ma tak wielostronne działanie na niezbędne dla życia organy i kręgi funkcjonalne człowieka.


Lekarz Mona Harrison, była asystentka dziekana the Boston University School of Medicine, i były główny przedstawiciel medyczny D.C, General Hospital, wierzy, że modulacja częstotliwości energii organizmu może wyjaśnić niektóre pozytywne działania noni. Tak jak żywe stworzenia czy surowe pokarmy oraz świeży owoc noni (stan ten utrzymuje się wyłącznie w żywych organizmach i produktach liofilizowanych  - pasteryzacja niszczy biologiczną energię wody strukturyzowanej - biologicznie aktywnej, roślin i wszystkiego co żyje) ma swoją własną określoną częstotliwość. Ta częstotliwość owocu noni, razem z kseroniną i innymi składnikami w noni, jest tym, co znacznie podnosi terapeutyczne zdolności noni.

Noni razem z właściwą dietą i odpowiednimi ćwiczeniami, może przywrócić równowagę podstawowych procesów i funkcji organizmu, włączając w to utrzymanie właściwych poziomów energii jak w zdrowym organizmie. Bio - energia obecna wyłącznie w żywych organizmach, może mieć głęboki wpływ zarówno na profilaktykę, jak i wspomaganie w powrocie do zdrowia większości chorób, a szczególnie tzw. cywilizacyjnych: rak, cukrzyca, nadciśnienie.


Dr Isabelle Abbott to znany ekspert w dziedzinie nauk botanicznych. W 1992 roku określiła cukrzycę, nadciśnienie i raka jako najważniejsze pole zastosowań noni.


Prof. dr nauk med. Valeria Szedlak –Vadocz twierdzi, że Noni jest cudowną, tropikalną rośliną z „Ogrodu Edenu” – Polinezji. Składniki Noni wyzwalają liczne potencjały ludzkiego organizmu do samoleczenia, ponieważ zwracają się do istoty procesu leczniczego – poziomu komórkowego. A zatem, Noni jest korzystna dla wszystkich ludzi, młodych i starszych, zarówno zdrowych, jak i chorych.


Dr Maria Odegbaro dyplom lekarza zdobyła na Uniwersytecie Miejskim Nowego Jorku. Dla pamięci swojego męża założył klinikę, w której leczy pacjentów stosując połączenie prawidłowego sposobu odżywiania oraz naturalnych składników aktywnych. Jednak działanie NONI przerosło jej wszelkie, pozytywne doświadczenia. Dr M. Odegbaro mówi: "każdego dnia od naszych pacjentów otrzymujemy sygnały, że NONI cudownie działa na ich problemy ze zdrowiem: cukrzycę, nadciśnienie, przewlekły kaszel, astmę, choroby nowotworowe, ciągłe osłabienie. Cudowne jest również to, że roślina ta pobudza system obronny organizmu oraz zwiększa jego zasoby energetyczne. Polecam ją wszystkim. Również osoby zdrowe powinny stosować ją profilaktycznie. Gdybym wcześniej wszystko wiedziała o NONI, być może dzisiaj mój mąż wciąż mógłby żyć".


Dr Melita Hromadova: Noni świetnie wzmacnia system immunologiczny i jest niezwykle skutecznym antyoksydantem. Z tego powodu polecam zażywanie tego preparatu tym wszystkim osobom, które chcą zadbać o swoje zdrowie i uchronić się przed niebezpieczeństwami. 


Dr Steven M. Hall, lekarz rodzinny ze stanu Michigan:
"Przez okres blisko dziesięciu lat cierpiałem na nieustające bóle pleców, wynikające ze zmian zwyrodnieniowych dwóch kręgów szyjnych. Wypróbowałem już wszystkiego, aby złagodzić nieprzyjemne dolegliwości: jogę, akupunkturę, krioterapię, aerobik, masaże..., ale bóle nie ustępowały. Po trzech tygodniach zażywania soku z noni ból i skurcze ustąpiły. Dzisiaj już potrafię wstać z łóżka bez wcześniejszej, dwudziestominutowej rozgrzewającej gimnastyki. Rąbię i noszę drewno na opał.


Dr Ralph Heinicke, uznany biochemik, na początku lat 70. ubiegłego wieku, prowadził pionierskie badania nad alkaloidem o nazwie kseronina.
Badania pana doktora wykazały, że w owocu noni, w dużych ilościach występuje prokseronina - protoplasta kseroniny. Prokseronina, wchodząc w reakcję ze specjalnym enzymem - przekształca się w kseroninę. Ten proces biochemiczny wpływa na funkcje transportowe błony komórkowej, co z kolei wywiera duży wpływ na przemianę materii. W efekcie dochodzi do normalizacji funkcji komórki i ulega poprawie wchłanianie składników odżywczych. To kseronina powoduje, że ponad trzy miliardy komórek organizmu może się ciągle regenerować.

Według dr Heinicke, składniki noni działając na poziomie komórkowym przywracają do normy zaburzone funkcje komórek, tzn. pomagają „chorym” komórkom powrócić do stanu zdrowia. Ponadto, poza przywracaniem „chorych” komórek do stanu homeostazy,  pomagają także poprawić funkcje zdrowych komórek. Jest to szczególnie ważne dla osób chorych, ponieważ olbrzymia ilość danych wskazuje na to, że łącząc NONI ze zdrowym stylem życia, dają sobie szansę na powrót do zdrowia.
 


Mój syn ma trzy i pół roku. We wrześniu idzie do przedszkola. Obawiam się tego, ponieważ po raz pierwszy znajdzie się w dużej grupie dzieci. Nie chcę, by - podobnie jak wielu jego rówieśników - stale chorował. Które suplementy żywieniowe mogę bez obaw podawać dziecku w jego wieku, aby wzmocnić jego system immunologiczny?

Dr Edith Varga: W przypadku dzieci w wieku przedszkolnym, zalecane jest zażywanie Lion Kids Multivitamin oraz Lion Kids C. System immunologiczny niezwykle skutecznie wzmacnia Polinesian Noni, którego zalecana dawka dla dzieka w wieku przedszkolnym wynosi od 1/2 do 1 łyżeczki do herbaty dziennie. Sok z noni ma miły smak - z tego powodu dzieci chętnie go zażywają.