Aktualnie przeglądane: Strona główna » Osteoporoza

sok noni

Osteoporoza Złamania kości


zlamanieJak wszystkim wiadomo kości stanowią rusztowanie i podstawę dla naszych narządów i tkanek (miękkich części ciała). Tkankę kostną musimy odbudowywać przez całe życie. Wiemy to już od najmłodszych lat, kiedy rodzice i otoczenie zachęcają do spożywania przetworów mlecznych, zwiększania aktywności fizycznej, korzystania z promieni słonecznych.

Kości, połączone stawami wraz z układem mięśni i ścięgien, umożliwiają wykonywanie ruchów. Są również magazynem minerałów (wapń, pierwiastki śladowe) oraz miejscem, w którym szpik kostny produkuje komórki krwi.

Szkielet dorosłego człowieka tworzy kość korową (75% kości stanowią minerały) oraz kość beleczkową (25% stanowią minerały). Kość korowa jest to kość twarda, obecna głównie w trzonach kości długich i tworzy powierzchnię kości płaskich. Kość beleczkowa występuje głównie na końcach kości długich, wewnątrz kości płaskich.

W każdej kości można wyróżnić trzy podstawowe elementy:

Przez cały okres życia człowieka w jego tkance kostnej zachodzą jednocześnie procesy uszkadzania, odnowy i naprawy, tzw. obrót kostny. Aktywność komórek kostnych (osteoblastów – komórek odnowy i osteoklastów – komórek ,,kościogubnych'') przyczynia się do wymiany uszkodzonej ,,starej kości'' na ,,nową kość''. W ciągu roku dochodzi do wymiany 2-10% masy kostnej.

Masa tkanki kostnej zmienia się wraz z wiekiem. Do 20 roku życia formuje się około 90% masy kostnej. Pozostałe 10% przybywa do ok. 35 roku życia, osiągając w tym wieku szczytową masę kostną. Od 35-40 roku życia następuje już ciągły ubytek tkanki kostnej, który jest wynikiem obniżania się gęstości kości. Początkowo obniżanie masy kostnej wynosi ok. 1%  rocznie. W późniejszym okresie (u kobiet po menopauzie) wynosi od 4-8% rocznie.

Ubytek tkanki kostnej może prowadzić do osteoporozy, czyli zrzeszotnienia kości. Osteoporoza jest chorobą systemową charakteryzującą się obniżeniem masy kostnej i zaburzeniami tkanki kostnej, czego konsekwencją jest mniejsza wytrzymałość kości, która w następstwie nawet niedużego urazu może ulec złamaniu.

Czynniki wpływające na osłabienie struktury kości:

- nieprawidłowe odżywianie:

- mała aktywność ruchowa;

- uwarunkowania genetyczne;

- czynniki rasowe – osoby rasy białej i żółtej są bardziej podatni na osteoporozę niż osoby rasy czarnej;

- choroby współistniejące;

- hormony;

- przewlekłe stosowanie leków;

- palenie tytoniu;

- starzenie się organizmu;

- menopauza;

- drobna budowa kostno-szkieletowa.

Ubytek masy kostnej wraz z wiekiem oraz inne czynniki wpływające na osłabienie kości, powodują iż musimy zadbać o ich odpowiednie wsparcie.

strongW ofercie CaliVita® International pojawił się nowy produkt – Strong Bones Plus zawierający wapń, magnez i witaminę D. Składniki te wpływają na utrzymanie prawidłowej struktury kości i zębów. Ponadto witamina D odgrywa istotną rolę we wchłanianiu i wykorzystaniu wapnia.

Strong Bones Plus jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą wzmocnić swoje kości!
 
Kości to podstawa naszego ciała. Niedobór poszczególnych składników budujących kości przyczynia się do zaburzenia mikroarchitektury tkanki kostnej i w konsekwencji do zwiększonej łamliwości. Nie dopuśćmy do osłabienia tak istotnej konstrukcji! Już dziś rozpocznijmy uzupełnianie diety w wapń, magnez i witaminę D oraz starajmy się zwiększyć swoją aktywność fizyczną. Mocne kości zapewnią nam sprawność w każdej sytuacji!

Więcej o produkcie              CENNIK       ZAMÓWIENIA

UWAGA!

Zamawiaj zawsze u solidnego doradcy, który  zapewni Ci gwarancję kompleksowych informacji na temat stosowania oraz przebiegu kuracji (zobacz tutaj >>>).Literatura dostępna w Dziale Rozwoju Produktu i Rejestracji.Lekarz radzi

Moja 65-letnia mama złmała nogę. Przy okazji badań lekarz stwierdził u niej zaawansowaną osteoporozę. W jaki sposób można wzmocnić jej kości i przyspieszyć zrastanie się złamania? Niestety, mama nie toleruje produktów mlecznych.

Osteoporoza to choroba polegająca na zmniejszeniu gęstości i masy kości, co prowadzi do zwiększenia ich podatności na urazy i złamania. Profilaktyka i leczenie tego schorzenia polega na prowadzenoiu zdrowego trybu życia oraz prawidłowym odżywianiu. W budowaniu mocnych kości decydującą rolę odgrywa wapń, z którym współdziałają witaminy C, D oraz magnez i fosfor.

Niestety, około 70% kobiet nie dostarcza swemu organizmowi odpowiedniej ilości tych składników w diecie lub występują one w nieprawidłowych proporcjach (np. nadmierna ilość fosforanów w diecie może doprowadzić do obniżenia poziomu wapnia w ustroju). Należy wtedy sięgnąć po suplementy diety naturalnego pochodzenia.

Najlepszą formą suplementacji są preparaty zawierające wapń w formie chelatowej, dobrze przyswajalnej przez organizm. Preparat Strong Bones to kapsułki zawierające wapń z magnezem w idealnej proporcji 2 : 1. warto połączyć go z witaminą C Plus oraz bee Power.

dr Małgorzata Miktus

Mam 65 lat i jak dotąd nie miałem żadnych poważnych problemów zdrowotnych. Odżywiam się w miarę dobrze, chociaż niezbyt przepadam za nabiałem. Poza tym od młodości palę dużo papierosów. Po lekturze ostatniego Calinet Info zastanawiam się, czy osteoporoza może dotyczyć również mężczyzn? Jeśli tak, to jak z nią walczyć?

Powszechnie uważa się, że osteoporoza to choroba starszych pań. Jednak wyniki coraz częściej wykonywanych badań densytometrycznych wskazują, że problem ten dotyczy również mężczyzn, chociaż przebiega u nich zwykle inaczej niż u kobiet. Zanik kostny jest u panów bardziej rozłożony w czasie i nie daje tak gwałtownych objawów klinicznych. Jest to głównie efekt różnicy w budowie kości obu płci. Zazwyczaj u mężczyzn są one mocniejsze, mają grubszą warstwę korową odpowiedzialną za wytrzymałość na urazy, a ponadto szczytowa masa kostna jest u nich na ogół znacznie wyższa niż u kobiet.

Niestety, ale panowie nie zawsze wykorzystują w pełni „dar natury”. Często zapominają, że nikotyna niekorzystnie wpływa na komórki budujące kość (osteoblasty), a ponadto utrudnia powstawanie witaminy D i obniża poziom witaminy C w organizmie. Podobne efekty można zaobserwować przy nadużywaniu alkoholu, który niszczy osteoblasty, przyspiesza wydalanie wapnia z moczem, upośledza tworzenie witaminy D oraz wchłanianie witamin z grupy B, C, magnezu i cynku. Na stan naszego kośćca niekorzystnie wpływają także złe nawyki żywieniowe oraz mała aktywność fizyczna. Ponadto niszczenie tkanki kostnej przyspieszają przewlekłe choroby oraz przyjmowanie różnego rodzaju leków. W efekcie osteoporoza to coraz większy problem u coraz młodszych panów.

Jedyną skuteczną metodą walki z tą chorobą jest profilaktyka. Tylko prawidłowa dieta, zwiększona aktywność fizyczna, unikanie zgubnych nałogów oraz stosowanie dodatków żywieniowych naturalnego pochodzenia może zmniejszyć zachorowalność na osteoporozę, zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet.

lek. med. Małgorzata Miktus

Jestem kobietą w wieku 30 lat. Moja mama cierpi na osteoporozę, więc obawiam się, że ja również mogę mieć tego typu problemy. Chciałabym się dowiedzieć, kiedy i w jakiej dawce warto, w celach profilaktycznych, włączyć do diety Strong Bones?

Aby uniknąć osteoporozy już teraz może Pani zażywać Strong Bones. Na razie wystarczy 1 kapsułka dziennie. Proponuję, by nie spożywać go podczas jedzenia oraz wraz z innymi suplementami a szczególnie oleistymi (OMEGA3, Tripele Potency Lecithin itp.) czy z błonnikiem (Nopalin) lecz najlepiej na noc.
 Proszę również nie zapominać o tym, że w profilaktyce osteoporozy ogromne znaczenie odgrywa ruch.

dr Edith Varga

Strong Bones u dentysty.

Choć składniki mineralne występują w naszym organizmie w niewielkich ilościach, bez odpowiednich proporcji i równowagi miedzy nimi, nie ma mowy o dobrym zdrowiu.

Wapń wchodzi w skład kości i szkliwa zębów. Pełni rolę w przewodzeniu impulsów nerwowych, mechanizmie skurczu mięśni i przepuszczalności błon komórkowych, w regulacji procesu krzepnięcia krwi, regulacji rytmu serca, bierze udział we wchłanianiu witaminy B1? i kontroli ciśnienia tętniczego krwi. Wapń wchodzi też w skład wielu enzymów. Jego prawidłowe stężenie we krwi znacznie ogranicza ryzyko wystąpienia chorób serca, udarów, raka jelita grubego oraz kamieni nerkowych.

Magnez, podobnie jak wapń, bierze udział w budowie kości i zębów, a także w przemianie materii, w syntezie kwasów nukleinowych i syntezie białka, w termoregulacji, metabolizmie lipidów. Spełnia ważną rolę w przekazywaniu informacji pomiędzy mięśniami a nerwami. Popularnie nazywa się go składnikiem mineralnym "na nerwy". Wzmacnia serce i układ nerwowy, hamuje krzepnięcie krwi, chroniąc organizm przed zakrzepami oraz zawałem serca. Niedobory objawiają się brakiem koncentracji, zmęczeniem, zaburzeniami czynności serca. Kość, jako żywa tkanka, stale wymienia swoje komórki w procesie przebudowy, do którego potrzebne są składniki mineralne.

Dlaczego warto sięgnąć po STRONG BONES?

Biodostępność minerałów zależy od wielu czynników, takich jak np. pH treści żołądkowej, wieku, diety oraz formy, w jakiej występują składniki mineralne. Badania wykazują, że minerały w formie chelatowanej przy użyciu rozgałęzionych aminokwasów, wykazują wysoką bioprzyswajalność. Dobre efekty terapeutyczne uzyskujemy podając STRONG BONES wraz z witaminą C-PLUS. Jedną z funkcji witaminy C jest udział w tworzeniu kolagenu. Kolagen jest białkiem, znajdującym się w kościach, rogówce oka, stawach, zębach, skórze, naczyniach krwionośnych.

STRONG BONES jest również ochroną przed metalami ciężkimi, zwłaszcza ołowiem i kadmem, pochodzącymi ze spalin samochodowych. Jako lekarz - stomatolog stwierdzam, że stan uzębienia Polaków, świadczy, m.in. o dużych niedoborach składników mineralnych w organizmie. O wiele łatwiej przeprowadzić leczenie i to z dużo lepszymi efektami, gdy pacjent stosuje suplementację witaminowo-mineralną. Rezultaty są już widoczne po 3 miesiącach jej stosowania. Wszystkim swoim pacjentom zalecam więc wspomniane preparaty.

Lek. stomatolog Teresa Zwierzyńska


Z historii Klubowiczów CALIVITA

W lutym 2005 roku zachorowałam.

Moje kolana, szczególnie lewe, były spuchnięte, nie mogłam nawet przejść do łazienki nie trzymając się ścian. Ból nie do opisania w dzień i w nocy. Obrzęk nie schodził pomimo, że zażywałam lekarstwa przepisane przez lekarza. Wcierałam żele, kremy, brałam środki przeciwbólowe. Z materiałów CaliVita dowiedziałam się, że do złagodzenia objawów mojej choroby mogę wykorzystać chrząstkę rekina SHARK AID. Po użyciu 42 tabletek SHARK AID ból i obrzęk ustąpiły. Poprawa zdrowia następowała powoli, ale skutecznie. To z kolei zachęciło mnie do wstąpienia w szeregi członków CaliVita oraz spróbowania innych oferowanych suplementów diety. Dodatkowo zażywam witaminę z bioflawonoidami - C-PLUS oraz wapń i magnez - STRONG BONES.

Obecnie wychodzę sama z domu i cieszę się, że powróciłam do zdrowia. Gdy zimą 2006 przewróciłam się, pojawił się jedynie siniak, po którym nie ma już śladu. Będę wciąż reklamowała SHARK AID i inne suplementy diety firmy CaliVita.
Daniela Oleszczuk - Lublin

Dzięki California Fitness stałam się zupełnie kimś innym.

Jestem kipiąca energią kobietą, pełną nowych pomysłów, realizatorką marzeń, które jeszcze niedawno nie chciały się spełnić. Dokładnie rok temu, na koleżeńskim spotkaniu, słuchałam uważnie informacji o produktach CF. Postanowiłam wziąć się za siebie i to ostro. Zmieniłam styl życia. Zaczęłam się prawidłowo odżywiać i systematycznie zażywać spore ilości produktów CF. Zaczęłam od Chromium Max 500, Triple Potency Lecithin, Super CoQ 1O Plus. Od samego początku zażywałam duże dawki witamin i minerałów (Vitamin E, Beta Carotene, Protect 4 Life, Stress Management B-Complex, Strong Bones na przemian z Power Mins, C Plus).

Pozostaję pod kontrolą mądrej lekarki, która od lat opiekuje się mną. Wyobraźcie sobie, drodzy Państwo, jaka była moja  ogromna radość, kiedy Pani doktor powiedziała, że odstawiamy wszystkie leki, a zostajemy tylko przy preparatach CF. Dziś mogę powiedzieć: chorowałam na cukrzycę. Jestem zdrowa, co za szczęście. Do tej ogromnej radości doszła następna. Moje dorodne i bardzo kochane wnuczęta, a mam ich troje, już od roku nie chorują. Tym chlubię się najbardziej, bo byty to typowe "chorowitki" .

Ideę zdrowego stylu życia i wiedzę o doskonałych produktach CF krzewię wśród rodziny i znajomych, bo bardzo lubię, kiedy wszyscy wokół mnie są zdrowi i szczęśliwi.

Zofia Łyczywek
Źródło: CaliNews