Aktualnie przeglądane: Strona główna » Sekrety suplementów CaliVita

sok noni

Sekrety suplementów CaliVita

Suplementy Calivita wytwarzane są z najwyższej jakości naturalnych surowców, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb współczesnego człowieka, który pragnie zachować zdrowie oraz dobrą kondycję fizyczną i psychiczną na każdym etapie życia.

Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii produkcji, takich jak: liofilizacja, dehydratacja, chelatacja, destylacja molekularna, itd. zachowują surowość składników, czyli całe bogactwo niezbędnych składników odżywczych - witamin, enzymów, aminokwasów, flawonoidów, mineralnych chelatów i wielu innych bioskładników. Tym samym np. dzięki liofilizacji owocu Noni, czy Mangostanu dostarczają one także energii słońca tzw. fotonów światła, co znacznie zwiększa ich bioaktywność. Produkty Calivita nie są pasteryzowane i nie są suszone w wysokich temperaturach, dlatego dzięki swojej surowości są wysoce czynne bioenergetycznie. Nowoczesne technologie sprawiają, że suplementy Calivita są po prostu wyjątkowe i w zasadniczy sposób różnią się od wielu innych preparatów na rynku, produkowanych przestarzałymi technologiami np. pasteryzowanych.

Sekrety naturalnych suplementów Calivita - Innowacyjne procesy produkcjiLiofilizacja – prawdziwie nowoczesna technologia

liofilizacja-noniLiofilizacja to nowoczesny proces polegający na odwadnianiu ciał przez ich zamrożenie, a następnie sublimację w próżni powstałych kryształków lodu. W próżni lód przechodzi bezpośrednio w parę z pominięciem stanu ciekłego. Proces liofilizacji zastosowano po raz pierwszy na zlecenie rządu Stanów Zjednoczonych zmierzającego do wyprodukowania lekkich wagowo i bogatych we wszystkie składniki odżywcze racji żywności dla wojska i astronautów.  Obecnie jest to jedna z najdoskonalszych metod utrwalania żywności.

Tej nowoczesnej technologii można poddać każdą substancję organiczną – rośliny, zioła, warzywa, owoce, mięsa, ryby, a także grzyby. Otrzymane tą metodą produkty zachowują naturalny kolor, wygląd, smak i aromat oraz pełną wartość odżywczą. Poza tym, nie zawierają chemicznych  środków konserwujących, zaś dobrze zachowany kształt i struktura komórkowa umożliwia ponowne szybkie uwodnienie produktu. Żywność liofilizowana daje możliwość najwyższej jakości odżywiania, gdyż dostarcza witamin, enzymów, minerałów oraz aminokwasów w formie naturalnej, a do tego o wysokiej przyswajalności dla organizmu.

Najlepsze produkty żywnościowe i suplementy diety z najwyższej światowej półki są produkowane z wykorzystaniem procesu liofilizacji. Liofilizowana żywność może długo przetrwać w każdych warunkach, w wysokich i niskich temperaturach, w wilgoci, zachowując wartości odżywcze i walory smakowe jak w surowym owocu.

Dla porównania wystarczy postawić na stole pasteryzowany kompot z truskawek i położyć na talerzu zamrożone truskawki. Następnie pomyśleć i zastanowić się, która z truskawek będzie miała kolor, smak i zapach oraz zachowa większą świeżość: truskawka z pasteryzowanego kompotu czy truskawka mrożona?

Przebieg procesu liofilizacji:

Proces liofilizacji pozbawia rośliny zawartej w nich wody niemal w 100% lub pozostawia jej odpowiednią ilość. Dzięki niemu osiąga się żywność najczęściej w proszku do łatwego przechowywania i transportowania (lekka waga), o najwyższej jakości odżywczej z zachowaniem pełnym spektrum cennych składników odżywczych. Jest to kosztowna, ale i zarazem bardzo korzystna metoda konserwowania i zmniejszania objętości produktów nieodpornych na wysoką temperaturę. Należą do nich niewątpliwie wszystkie rośliny. Stąd też liofilizowane owoce doskonale smakują, tak jak mrożone truskawki.

Żywność liofilizowana czy rośliny poddane procesowi liofilizacji zachowują  pełną wartość odżywczą i biologiczną. Zatem zachowują swój smak, zapach i barwę, a co najważniejsze posiadają witaminy, sole mineralne, enzymy i białka w nienaruszonym składzie. Produkty liofilizowane dzięki porowatej strukturze i małej zawartości wody są odporne na zakażenia bakteryjne. Tak więc suplementy diety mogą być przechowywane niemal dowolnie długo zachowując przy tym swoje właściwości. Dobrze zachowana i nie uszkodzona struktura komórki pozwala na bardzo szybkie ponowne przyjęcie wody (rehydratację). Produkty liofilizowane odznaczają się bardzo dobrą rozpuszczalnością, są silnie higroskopijne – mają zwiększony stopień wchłanialności do organizmu.

Naturalne suplementy diety Calivita produkowane z zastosowaniem procesu liofilizacji to między innymi:
AC Zymes, ImmunAid, Lutein, Polinesian Noni, Pure Yucca, Rhodiolin, Super CO Q10, ZenThonic.Dehydratacja

kapsulki2Dehydratacja to nowoczesna technologia polegająca na próżniowym odessaniu wody z surowców roślinnych lub innych w naturalnej temperaturze plus 40C bez podgrzewania, w czasie kilku sekund. Proces dehydratacji zapewnia pełne wykorzystanie składników, zachowuje enzymy, aminokwasy, witaminy, i formy chelatowe minerałów jak w naturze (w roślinach), pozostawiając najwyższy skutek działania danego produktu.

Naturalne suplementy Calivita poddane procesowi dehydratacji to:
Digestive Enzymes, Digest Ease, Green Care, Meal Time, Nopalin, Spirulina Max (algi).

Zarówno proces liofilizacji, jak i dehydratacji pozwala na znaczne zmniejszenie objętości roślin użytych do produkcji suplementu diety, dzięki czemu nawet w małej kapsułce można zmieścić całkiem spore ilości.Chelatacja – minerały w formie chelatów

Dostarczanie organizmowi biopierwiastków (mikro- i makroelementów) w postaci jonów jest niezwykle ważne. Uzupełnianie minerałów jest zadaniem kompleksowym. Nie wystarczy, jeśli do preparatów uzupełniających doda się metale w postaci niezjonizowanej. Aby mogły zostac przyswojone, muszą zaistnieć w preparacie w specyficznej formie chemicznej. Badania cyrkulacji składników mineralnych wykazały, że dla zdrowia najodpowiedniejsze są połączenia metali i związków organicznych – tzw. kompleksy chelatowe.
W suplementach Calivita wszystkie minerały występują w postaci chelatów.

Chelatacja to proces, dzięki któremu zwiększa się bioprzyswajalność minerałów. Nazwa chelatów pochodzi od greckiego słowa „chele”, to znaczy kleszcze, szczypce kraba. Związki chelatowe powstają wtedy, gdy następuje trwałe połączenie substancji organicznej z jonem metalu. Szczypcami są w tym przypadku słabe kwasy organiczne. Ich zaletą jest to, że swobodnie się wchłaniają i przemieszczają w organizmie ludzkim. Jeśli do takiego kwasu przyłączyć jon minerału co najmniej dwuwartościowy, to wtedy będzie się on przemieszczał razem z chelatorem. Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskujemy 3 - 10 razy lepszą przyswajalność przez organizm, co pozwala by już niewielka ilość składników mineralnych wystarczyła do zaspokojenia zapotrzebowania. Jednocześnie w tej postaci są odporne na działanie substancji ograniczających ich przyswajanie przez organizm, np. szeroko rozpowszechnionych w produktach roślinnych fitynianów i szczawianów.
Nie istnieje także niebezpieczeństwo przedawkowania, gdyż chelator uwalnia minerał, gdy ten jest potrzebny. Jeśli organizm nie potrzebuje składników mineralnych, wówczas minerał z chelatorem krąży po organizmie bez żadnych konsekwencji i w każdej chwili może być z niego usunięty.

Chelatory to dwufunkcyjne substancje, które mogą coś do organizmu dostarczyć oraz z niego wyprowadzić. Pełnią więc w organizmie jeszcze jedną bardzo ważną funkcję, polegającą na usuwaniu szkodliwych substancji na zewnątrz. Ma to miejsce wtedy, gdy chelator po oddaniu jonu minerału do organizmu, na tej samej zasadzie łączy się z substancjami toksycznymi, np. metalami ciężkimi: kadm, ołów, rtęć, arsen. Łapie je w swoje szczypce i powoduje ich zobojętnienie. Toksyczne dla organizmu metale ciężkie razem z chelatorem są usuwane na zewnątrz z moczem lub kałem. Tak więc, suplementy diety zawierające minerały w formach chelatowych z jednej strony dostarczają do organizmu cennych substancji, a z drugiej strony usuwają szkodliwe substancje na zewnątrz.

Suplementy Calivita zawierające minerały w formie chelatowej to:
Chelated Zinc, Chromium Max, Full Spectrum, ImmunAid, Iron plus, MagneZi B6, Power Mins, Strong Bones, Strong Bones Plus.
Przykładem naturalnych związków chelatowych jest np. hemoglobina posiadająca w cząsteczce jon żelaza lub chlorofil posiadający jon magnezu.Destylacja molekularna

Destylacja molekularna - nowa innowacyjna technologia prowadzona w niskiej temperaturze, która chroni olej rybny przed szkodliwymi procesami utleniania. W efekcie nie ma potrzeby dodawać dużej ilości antyutleniaczy. Proces destylacji molekularnej nie należy do tanich, jednak dzięki niemu końcowy produkt - Omega 3 Concentrate - to bardziej stabilny, wysokooczyszczony i skoncentrowany olej rybny. Kwasy omega-3 w tej postaci wykazują dłuższy okres aktywności biologicznej, a tym samym wyższą skuteczność.

Naturalne suplementy Calivita poddane procesowi destylacji molekularnej to:
Omega 3 Concentrate.

Zarówno proces liofilizacji, dehydratacji, jak i destylacji molekularnej pozwala na znaczne zmniejszenie objętości roślin użytych do produkcji suplementu diety, dzięki czemu nawet w małej kapsułce można zmieścić całkiem spore ilości.Formuła TR – Time Release – czyli „przedłużone działanie”

Suplementy diety zawierające dużą dawkę witamin i składników mineralnych rozpuszczalnych w wodzie są przygotowane tak, by składniki czynne nie dostawały się od razu do nerek, lecz przez 10-18 godzin po spożyciu utrzymywały się na należytym poziomie we krwi. Preparaty te zaopatrzone są znakiem TR (timed release). Przedłużone działanie osiągane jest poprzez wiązanie substancji czynnej, np. witaminy C ze specjalnym „materiałem prowadzącym”, który rozkłada się powoli w jelitach pod wpływem enzymów trawiennych. Następuje stopniowe uwalnianie i wchłanianie do krwi.

Preparaty o przedłużonym działaniu:

Suplementy posiadające formułę TR to:
C 1000, C 500, C 300 Plus, Full Spectrum, Mega B-Complex, Super Mega 50.Naturalna konserwacja

malinkiNaturalne suplementy Calivita to produkty najwyższej światowej marki i dlatego nie zawierają żadnych sztucznych konserwantów, które mogłyby spowodować toksyczne nagromadzenie obcych substancji chemicznych w naszym organizmie.

Aby suplementy diety były w 100% naturalne i ekologicznie czyste, do konserwacji używa się wyłącznie naturalnych konserwantów, korzystnych dla zdrowia ludzkiego roślin zawierających substancje konserwujące takie jak: bogaty w potas ekstrakt z żurawin, czarnych jagód, borówek, malin, jarzębiny, pomidorów i papryki. Wymienione ekstrakty produktów zawierają naturalne konserwanty.

Dla polepszenia smaku lub aromatu stosuje się niewielkie, ale silnie skoncentrowane dawki ekstraktów z soku z malin, borówek oraz owoców cytrusowych. Stosuje się również cukier owocowy pozyskany z ekstraktu korzenia cykorii albo z malin, czyli fruktozę. Chociaż są one całkowicie naturalne i w 100% zdrowe, stanowią jednak nie więcej niż 2-3% całości produktu.Specjalne osłonki kapsułek odporne na kwas żołądkowy

Producenci, którzy starają się osiągnąć najwyższą jakość, zamykają w kapsułkach składniki wrażliwe na kwas żołądkowy. Kapsułki rozpuszczają się dopiero w jelitach i w ten sposób chronią substancję aktywną produktu przed niszczącym działaniem kwasów żołądkowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu prawie 100% składników odżywczych jest wykorzystywanych przez organizm.Doświadczenie światowej sławy naukowca

profesorProf. dr n. med. Valeria Sedlak-Vadócz od blisko 15 lat współpracuje z CaliVita, pełniąc funkcję Przewodniczącej Zespołu Doradców Medycznych CVI. To światowej sławy naukowiec.

Od ponad 20 lat interesuje się również ziołolecznictwem, medycyną ortomolekularną, tradycyjną medycyną chińską oraz optymalnym sposobem odżywiania i suplementacją. Pani profesor Valeria Sedlak-Vadocz od blisko 15 lat współpracuje z CaliVita® International, pełniąc funkcję Przewodniczącej Zespołu Doradców Medycznych CVI.

Dla Calivita opracowała wiele nowoczesnych, naturalnych suplementów diety opartych o najnowsze badania naukowe. To dzięki niej mamy w ofercie tak wspaniałe suplementy diety. Należą do nich m.in.: Paraprotex, Energy&memory, Cholestone, Ocean  21, Smokerade, Zenthonic.Zadowoleni i zdrowi Klienci ważniejsi niż certyfikaty i wyróżnienia

Dla każdej firmy dbającej o swoich klientów najważniejsza jest opinia osób, które korzystają z jej produktów. Dla firmy Calivita zdrowie klientów jest ważniejsze niż chwilowa satysfakcja. Dlatego w skład produktów Calivita wchodzą wyłącznie składniki, których bezpieczeństwo stosowania zostało potwierdzone licznymi badaniami naukowymi, fachową literaturą oraz wieloletnim doświadczeniem.

Calivita obecna jest w ponad 30 krajach. Tylko w Polsce liczba zadowolonych Klientów przekracza 15 000. To bardzo ostrożne kalkulacje, gdyż jest to tylko liczba osób, które są aktywnymi Członkami Klubu Calivita. Są to najczęściej osoby dokonujące regularnych zakupów, co jest najlepszym dowodem na ich zadowolenie z używanych produktów.

Suplementy diety Calivita cieszą się również bardzo dobrą opinią wśród specjalistów. Dowodem na to są pozytywne opinie i wypowiedzi dietetyków, lekarzy i innych specjalistów z dziedziny zdrowia. Publikowane są w magazynie Nutrition & Health, a także często przytaczane przez firmę w kwartalniku dla Klubowiczów CaliNews lub CaliNetInfo. Wiele wypowiedzi możesz znaleźć w zakładce: Doświadczenia o produktach lub pod artykułami o konkretnych suplementach.