Aktualnie przeglądane: Strona główna » Power Mins - Produkt Firmy CaliVita

sok noni

Power Mins - Zestaw minerałów niezbędnych dla zdrowia

Power Mins to produkt wytwarzany z naturalnych surowców, w którym składniki mineralne występują w formie organicznej (chelatowej - łatwo przyswajalnej), w idealnych proporcjach. Odpowiedni dobór makro- i mikroelementów sprawia, że substancje te nawzajem wzmacniają swoje działanie.  Ten kompleksowy zestaw chelatowanych minerałów bierze udział w procesach odtruwająco – oczyszczających, budulcowych, mineralizacji organizmu oraz w utrzymaniu jego dobrej kondycji, jest niezbędny dla prawidłowej przemiany materii i funkcjonowania całego organizmu.  Power Mins:
- zawiera składniki mineralne w takich proporcjach, w jakich powinny występować w naszym organizmie;
- jest kompleksowym preparatem, spełniającym podstawową zasadę synergii, tzn. odpowiedni dobór składników zapewnia ich efektywne wykorzystanie przez organizm;
- jest bio-produktem, co oznacza, że organizm przyswaja go jak pokarm.

Opakowanie zawiera: 100 tabletekpower

Składniki aktywne/1 tabletka:
Wapń - 250 mg
Miedź - 0,5 mg
Magnez - 150 mg
Jod - 50 mg
Potas - 25 mg
Selen - 20 mcg
Cynk - 7,5 mg
Chrom - 50 mcg
Mangan - 4 mg
Molibden - 125 mcg
Żelazo - 4 mg

Sposób użycia: 2 tabletki dziennie lub według zaleceń.

                                                                                                     CENNIK       ZAMÓWIENIA

UWAGA!

Makro - i mikroelementy wspólnie biorą udział w wielu złożonych reakcjach chemicznych i wzmacniają nawzajem swoje działanie. Oznacza to, że jeśli brakuje tylko jednego z nich, reszta też nie może odpowiednio spełniać swoich zadań.

Zamawiaj zawsze u solidnego doradcy, który  zapewni Ci gwarancję kompleksowych informacji na temat stosowania oraz przebiegu kuracji (zobacz tutaj >>>). 


 
Makro i mikroelementy
 
power-minsDziś już prawie wszyscy wiedzą, jak ważne dla zdrowia są witaminy. Ale znacznie mniej osób zdaje sobie sprawę, że korzystne działanie witamin nie jest możliwe bez składników mineralnych. Jeśli występuje niedobór tych substancji, witaminy nie są w stanie prawidłowo funkcjonować. Składniki mineralne stanowią grupę związków zaliczanych do niezbędnych, gdyż człowiek nie potrafi ich syntetyzować. Dlatego powinny być w odpowiednich ilościach i proporcjach dostarczane z pożywieniem. Jeśli z jakichkolwiek przyczyn brakuje ich w naszym jadłospisie, może spowodować to poważne zaburzenia w funkcjonowaniu organizmu. W takim przypadku, jak również przy długotrwałym obciążeniu fizycznym, ciężkim treningu lub w zawodowym sporcie trzeba uzupełnić je w postaci dodatków żywieniowych.
 
Organizm potrzebuje niektórych związków mineralnych w większych ilościach. Są to pierwiastki podstawowe czyli makroelementy: wapń, magnez, fosfor, potas oraz chlor. Innych zużywa dziennie tylko kilka tysięcznych lub milionowych części grama, choć te tzw. pierwiastki śladowe są nie mniej ważne dla naszego zdrowia.
 
Występuje tu zjawisko synergizmu, to znaczy, że makro - i mikroelementy wspólnie biorą udział w wielu złożonych reakcjach chemicznych i wzmacniają nawzajem swoje działanie. Oznacza to, że jeśli brakuje tylko jednego z nich, reszta też nie może odpowiednio spełniać swoich zadań.
 
W Stanach Zjednoczonych Urząd ds. Żywności i Leków (Food and Drug Administration, FDA) już kilkadziesiąt lat temu określił zalecaną dzienną podaż (RDA) sześciu pierwiastków, tj. wapnia, jodu, żelaza, magnezu, fosforu i cynku. Ale dla prawidłowego funkcjonowania organizmu potrzeba jeszcze co najmniej 12 aktywnych pierwiastków, takich jak chlor, chrom, kobalt, miedź, fluor, mangan, molibden, potas, selen, sód, siarka i wanad.
 
O działaniu składników mineralnych napisano kilka tomów fachowej literatury. Tutaj tylko w kilku zdaniach chcielibyśmy podkreślić ich niezbędność.
 
Aktywne składniki:
Wapń i fosfor wspólnie odpowiadają za zdrowe kości i zęby, natomiast wapń łącznie z magnezem odgrywają ważną rolę w pracy serca i układu krążenia. Ponadto wapń wspomaga wchłanianie żelaza oraz jest konieczny do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego (m.in. uczestniczy w przewodnictwie bodźców nerwowych).
 
Magnez
jest również niezbędny do prawidłowej czynności mięśni i nerwów oraz odgrywa ważną rolę w procesach energetycznych zachodzących w trakcie spalania cukrów.
 
Bez chromu nie ma prawidłowej przemiany węglowodanów. Kobalt, podobnie jak żelazo, jest potrzebny do wytwarzania czerwonych ciałek krwi.
 
Miedź jest niezbędna do włączenia żelaza w hemoglobinę. Obecność jodu warunkuje prawidłowe działanie tarczycy.
 
Mangan wspomaga prace niektórych enzymów trawiennych, a także odgrywa ważną rolę w tworzeniu hormonów tarczycy.
 
Molibden wspomaga przemianę węglowodanów i tłuszczów oraz stanowi część enzymu odpowiedzialnego za zużycie żelaza.
 
Potas - razem z sodem - współdziała przy utrzymaniu prawidłowej dystrybucji płynów w organizmie. Ponadto regulują rytm serca i pomagają w wydalaniu z organizmu niepotrzebnych produktów przemiany materii.
 
Selen - razem z witaminą E – jest ważnym antyoksydantem, więc opóźnia proces starzenia się tkanek oraz zapobiega powstawaniu nowotworów.
 
Cynk, kontrolując pracę systemów enzymatycznych, wpływa na wiele procesów przemian materii, jest niezbędny do syntezy białka oraz przyspiesza gojenie się ran.Z mojej praktyki lekarskiej...

studentSmakołyki dla Studentów

Produkty CF poznałem przed ponad rokiem i doszedłem do wniosku, że doskonale uzupełnią moją dietę, niepełnowartościową jak u każdego studenta, który z indeksem w garści i z głową w notatkach przesiaduje wiele godzin w oczekiwaniu na egzaminatora.

Cholina - składnik lecytyny - pomogła mi w poprawieniu procesów kojarzeniowych i w koncentracji. Stress Management B-Complex zrównoważył napięcia w układzie nerwowym, powstające pod wpływem silnych emocji egzaminacyjnych. Potrafią one tak zmącić umysł studenta, że egzaminator powątpiewa w jego wiedzę, choćby na minimalnym poziomie. Oba produkty spisały się na piątkę. Niezastąpiony był dla mnie także Smokerade, ponieważ często przebywałem wśród czynnych palaczy papierosów. Zawarte w tym produkcie przeciwutleniacze oraz wyciąg z owocu cayenne to doskonała ochrona nie tylko układu oddechowego, ale całego organizmu, przed skutkami wdychania dymu papierosowego.

Ulubioną formą spędzania wolnego czasu jest dla mnie pływanie. Nie rezygnowałem z tej przyjemności nawet w czasie sesji egzaminacyjnych. Sport ten wymaga dużego wysiłku mięśni. Intensywnie przebiegające procesy metaboliczne powodują powstawanie zwielokrotnionej liczby wolnych rodników. Aby chronić się przed przykrymi konsekwencjami pasjonującego mnie sportu, korzystałem i do tej pory korzystam z zestawu antyoksydantów Protect 4 life. Używam również Power Mins, aby uzupełnić deficyt minerałów powstający przy długotrwałym wysiłku.

Natomiast prawdziwym rarytasem dla osób poddanych obciążeniom psychicznym i fizycznym w podobnym stopniu, jak studenci ostatniego roku medycyny, jest Bee Power. Można go porównać do eliksiru młodości, gdyż zawiera ogromne bogactwo witamin, białek i aminokwasów, doskonale chroniąc organizm przed wirusami i bakteriami. Polecam ten preparat każdemu, kto prowadzi intensywny tryb życia.

Lek. med. J. Olejniczak, CaliNews, 4/2001


Z historii Klubowiczów CALIVITA

Dla zdrowia i urody

Preparat Power Mins jest dla mnie wyjątkowy. Moje doświadczenia z tym preparatem dotyczą pozytywnego wpływu na zdrowie, jak również na poprawę wyników sportowych osiąganych w naszej rodzinie, ale zacznijmy od początku. Gdy moje dzieci uprawiały sporty wyczynowe, nie wyjeżdżały na zawody bez Power Mins! Preparat ten był jednym z najważniejszych suplementów diety przyjmowanych rano i wieczorem. Dlaczego? Po wysiłku fizycznym pojawia się zakwaszenie organizmu w wyniku powstania kwasu mlekowego. Ponadto wypłukiwane są jony wapnia, a szczególnie magnezu, który jest odpowiedzialny za powstawanie skurczów. Power Mins to odpowiednio dobrany zestaw składników mineralnych, które wspomagają regenerację organizmu po wysiłku fizycznym.
 
Z kolei moje problemy dotyczyły pęcherza moczowego. Częste infekcje dróg moczowych zmuszają nas do przyjmowania preparatów moczopędnych. Wraz zmoczem wydalamy również minerały, zaburzając równowagę elektrolitową. Jaki może być tego efekt?...uciążliwe skurcze, spowodowane m.in. niedoborem potasu. Power Mins po raz kolejny przyszedł z pomocą.
 
Natomiast mój mąż z uwagi na pracę w warunkach szkodliwych dla zdrowia, narażony jest na wdychanie metali ciężkich. Doskonała postać minerałów w postaci związków chelatowych w Power Mins, znacznie zmniejsza ryzyko odkładania się metali ciężkich w organizmie. Tarczę ochronną stanowią m.in. wapń, magnez, cynk oraz selen.
 
Obecne w preparacie Spirulina Max algi są również pomocne w procesie usuwania metali ciężkich z organizmu, gdyż mają zdolność ich wiązania. Spirulina stanowi też doskonałe źródło łatwo przyswajalnych aminokwasów, witamin oraz składników mineralnych. Zdecydowanie polecam stosowanie tych preparatów wszystkim, którzy jeszcze nie mieli okazji doświadczyć ich dobroczynnego działania oraz tym, którzy stosowali te preparaty niesystematycznie.

Źródło: CaliNews


Mineralne odżywianie!

Dlaczego specjaliści zalecają zażywanie preparatów zawierających składniki mineralne?

Dlaczego minerały? 

Szukając odpowiedzi na powyższe pytanie musimy uwzględnić następujące fakty:

Jakie warunki powinny spełniać suplementy diety, aby zawarte w nich makro- i mikroelementy mogły być maksymalnie przyswojone przez organizm?

Maksymalną przyswajalnośc gwarantują tylko preparaty wytwarzane z naturalnych surowców, w których składniki mineralne występują w formie organicznej (chelatowej). Warunki te spełniają wszystkie preparaty CaliVita®International, które zawierają składniki mineralne w postaci chelatów.
Które z najważniejszych składników mineralnych powinniśmy systematycznie zażywać dla zachowania zdrowia?
 
Cynk
Występuje w wielu preparatach witaminowo-mineralnych, dystrybuowanych przez CaliVita® International.
Cynk - poza preparatami kompleksowymi - można przyjmować w postaci suplementu jednoskładnikowego w przypadkach, gdy pragniemy osiągnąć szybsze gojenie się ran lub wzmocnienie systemu immunologicznego. Cynk kontroluje różnorodne procesy przemiany materii, pozytywnie wpływa na funkcjonowanie enzymów, dlatego też otrzymał nazwę "policjanta drogowego" naszego organizmu. Jego obecność wspomaga działanie insuliny, regulującej poziom cukru we krwi. Razem z selenem, odgrywa ważną rolę w zapobieganiu dolegliwościom związanym z dysfunkcją prostaty oraz w leczeniu bezpłodności i zaburzeń potencji. Jednocześnie jako silny antyutleniacz chroni komórki przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Odpowiedni poziom cynku w organizmie daje ochronę przed trującymi metalami ciężkimi, takimi jak ołów i kadm, pochodzącymi z zanieczyszczeń powietrza.
 
Selen
Selenowi przypisuje się nadzwyczajną skuteczność w profilaktyce współczesnych chorób cywilizacyjnych (głównie chorób nowotworowych oraz układu sercowonaczyniowego). Mimo faktu, że nasz organizm potrzebuje selenu w ilościach mierzonych w mikrogramach, odgrywa on ważną rolę w zachowaniu naszego zdrowia. Już od dawna jest znany ze swoich właściwości antyutleniających oraz pozytywnego wpływu na właściwe funkcjonowanie systemu immunologicznego oraz spermogenezy. W ostatnich czasach, oprócz tych już znanych właściwości, zwrócił na siebie uwagę jako środek przeciwzapalny i jest stosowany z dużą skutecznością w prewencji oraz leczeniu stanów zapalnych układu ruchu.

Power Mins
W procesie przemiany materii pewne enzymy oraz takie składniki mineralne, jak miedź, mangan, molibden, są odpowiedzialne za właściwe przyswajanie żelaza. Pod tym względem niezwykle skuteczny jest, oferowany przez CaliVita® International, preparat o nazwie Power Mins, który:
- zawiera składniki mineralne w takich proporcjach, w jakich powinny występować w naszym organizmie;
- jest kompleksowym preparatem, spełniającym podstawową zasadę synergii, tzn. odpowiedni dobór składników zapewnia ich efektywne wykorzystanie przez organizm;
- jest bio-produktem, co oznacza, że organizm przyswaja go jak pokarm.
 
Zawarty w preparacie jod zapobiega chorobom tarczycy, wynikającym z niedoboru tego składnika mineralnego; chrom chroni przed cukrzycą, a wapń, magnez i selen odgrywają ważną rolę w profilaktyce chorób serca i naczyń krwionośnych. System immunologiczny wzmacnia natomiast cynk, selen i żelazo. Biorąc pod uwagę, że prewencję należy zacząć dosyć wcześnie, zaleca się zażywanie 1 tabletki dziennie począwszy od wieku szkolnego. Dla osób dorosłych optymalna dawka wynosi 2 - 3 tabletki dziennie.
 
Żelazo
Żelazo to ważny składnik mineralny, niezbędny dla ludzkiego organizmu. Oznacza to, że każdego dnia musimy dostarczyć żelazo do naszego organizmu i to w odpowiednich ilościach. Niestety, wiele osób zauważa brak żelaza dopiero wtedy, kiedy lekarz wystawia diagnozę: anemia wywołana niedoborem żelaza. Wiele młodych osób, a w szczególności dziewczyny preferujące jedzenie typu fast food czy stosujące niewłaściwe diety odchudzające, szybko może spotkać się z taką diagnozą. Z bardziej niebezpieczną sytuacją mamy do czynienia, gdy na anemię zacznie chorować kobieta w ciąży. Istnieje bowiem duże prawdopodobieństwo, że dziecko też będzie miało anemię. Zagrożoną grupę stanowią również starsze kobiety i sportowcy (zwłaszcza kobiety).
 
Jaką rolę spełnia żelazo w naszym organizmie?
Żelazo odgrywa ważną rolę w produkcji czerwonych krwinek, ponieważ wchodzi w skład czerwonego barwnika krwi, czyli hemoglobiny. Hemoglobina odpowiada za dostarczenie molekuł tlenu do wszystkich komórek. Innymi słowy: gdy w organizmie występuje zbyt mało żelaza i hemoglobiny, tlen - będący podstawą życia - nie dotrze do mózgu, serca, wątroby, mięśni i innych ważnych tkanek w odpowiedniej ilości.
 
Jakie są skutki niedoboru żelaza w organizmie?
Najczęstsze dolegliwości to zmęczenie, bóle głowy, problemy z koncentracją. U dzieci brak żelaza negatywnie wpływa na rozwój ich zdolności intelektualnych, a niestety, tych zmian nie można już skorygować w wieku dorosłym! Ewentualne inne objawy niedoboru żelaza to: zaburzenia krążenia (wrażenie oziębienia kofczyn), mdłości, blada cera, wypadanie włosów i kłopoty z paznokciami. Nie leczona anemia może doprowadzić do osłabienia systemu immunologicznego.
 
W jaki sposób można zapobiec niedoborom żelaza w organizmie?
Organizm jest w stanie przyswoić jedynie ok. 10% żelaza zawartego w żywności. Pełne przyswajanie uniemożliwiają składniki występujące w żywności, np. fityniany, fosfoproteiny, herbata, kawa czy niektóre leki. Dlatego, jeżeli chcemy zapobiec niedoborom żelaza, to powinniśmy systematycznie zażywać kompleksowe suplementy żywieniowe. W bogatej ofercie CaliVita® International można znaleźć wiele preparatów, w których żelazo występuje w optymalnej ilości i proporcjach, w formie chelatów dobrze przyswajalnych przez organizm. Produkty te nie tylko uwzględniają indywidualne potrzeby osób różnej płci, w różnym wieku, ale również o różnej grupie krwi. Należą do nich: Lion Kids, Full Spectrum, Vital O, A, B, AB, New Life, Super Mega 50, Menopausal Formula, Power Mins.
 
Co zrobić, gdy już stwierdzono niedobór żelaza?
W tej sytuacji doskonałym produktem jest Iron Plus. Jedna tabletka zawiera 10 mg żelaza w formie chelatów aminokwasowych. Już sama nazwa produktu sugeruje, że preparat ten, oprócz żelaza, zawiera jeszcze inne składniki. Są to: witamina C oraz bioflawonoidy z cytrusów, które ułatwiają lepsze przyswajanie żelaza przez organizm.
Dr n. med. Melita Hromadova, Źródło: CaliNews nr 11, wrzesień 2003.

 


Na przesilenie wiosenne - naturalna bomba z witalną energią >>>

Powrót do formy... >>>

Mangostan >>>

Jak możesz zadbać o swój układ krążenia, w tym serce i naczynia krwionośne >>>

Tlen - eliksir życia >>>

Seksowny Dziadek z wodą w płucach >>>

Koło Ratunkowe dla Serca! >>>

CENNIK >>>     ZAMÓWIENIA >>>   KLUB >>>