Aktualnie przeglądane: Strona główna » Oczyszczanie a dieta

sok noni

Dieta wskazana podczas kuracji oczyszczającej

Podczas kuracji oczyszczającej powinniśmy przestrzegać podstawowych zasad żywienia, które umożliwią nam szybszy powrót do zdrowia.

Według dr Josefa Jonas'a istnieją cztery indywidualne podejścia do diety:

1. Unikanie żywności, która zawiera składniki sprzyjające namnażaniu się chorobotwórczych bakterii i grzybów.

Pożywką dla bakterii i grzybów są:

2. Unikanie pożywienia zawierającego alergeny.

Silnymi właściwościami alergizującymi charakteryzują się takie produkty:

Wśród owoców najczęściej uczulają:

Spośród warzyw najczęściej uczulają:

Jednak według dr Werthmanna pierwotnymi alergenami są produkty wytwarzane z mleka krowiego oraz jaj kurzych. Neutralne formy mleka: zsiadłe/kwaśne mleko, maślanka i masło.

3. Spożywanie produktów zrównoważonych z punktu widzenia kwasów i zasad.

Najważniejszym zaleceniem jest niemieszanie ze sobą pewnych grup produktów -  stosowanie diety rozdzielnej. Czyli produkty bogate w białko i te, bogate w węglowodany powinny być spożywane osobno. Niezalecane jest np. spożywanie: produktów  mącznych, pieczywa, kasz i ziemniaków z mięsem. Łączne spożywanie określonych grup produktów powoduje zaburzenia w procesie trawienia. Chodzi o to, że biało jest trawione w żołądku od 2 – 4 godzin, natomiast węglowodany 20 – 40 minut. Białka trawione są w kwasie, natomiast węglowodany rozkładane są w środowisku zasadowym. Jeśli jednocześnie do żołądka trafią produkty białkowe i węglowodanowe wówczas żołądek wytwarza zarówno kwaśne i zasadowe soki trawienne, które szybko się neutralizują, pozostawiając w żołądku słaby, wodnisty roztwór. W efekcie niestrawione resztki pożywienia zalegają w przewodzie pokarmowym i zaczynają gnić, fermentować. Zastosowanie diety rozdzielnej nie pozwala na to, ponieważ jedna i druga grupa produktów jest spożywana osobno - o innej porze.

Dieta rozdzielna ma olbrzymi wpływ na utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej w procesie trawienia.

Podstawowe produkty węglowodanowe:


Podstawowe produkty białkowe:


kropla-krwiUwaga!

Jednoczesne spożywanie białka i węglowodanów jest niekorzystne dla zdrowia, ponieważ stwarza sytuację przeciążenia w procesie trawienia i prowadzi do niepotrzebnego, nadmiernego zużycia biochemicznej energii żołądka i jelit.

4. Indywidualne podejście do sposobu odżywiania z uwzględnieniem swojej grupy krwi

- dieta zgodna z grupą krwi >>>


 

Dlaczego warto pozbyć się toksyn?

I znowu kolejny dzień - czas wstać do pracy. Pojawia się ta sama myśl ,,nie mam ochoty nigdzie iść’’. Występujące rankiem lub w ciągu dnia zniechęcenie do wykonywania codziennych czynności, złe samopoczucie, uczucie zmęczenia, spadek sił witalnych, zaburzenia koncentracji i pamięci, bóle głowy oznaczają, że nasz organizm ma kłopoty. Jakie są przyczyny takiego stanu?

Odpowiedź jest prosta - zazwyczaj powodem takich objawów jest nagromadzenie się w organizmie toksyn.

Toksyny to substancje wywołujące szkodliwy wpływ na prawidłowy przebieg procesów fizjologicznych organizmu.  To nie tylko związki powstające podczas przemiany materii lecz głównie substancje pochodzenia zewnętrznego. Gwałtowny rozwój przemysłu spowodował, że coraz częściej obserwujemy nadmierną emisję toksyn do środowiska.

Źródłem szkodliwych substancji mogą być m.in.:

Według Międzynarodowego Centrum Rejestracji Chemikaliów (Chemical Abstracts Service) z siedzibą w USA istnieje ponad 13 mln różnych wyprodukowanych przez przemysł syntetycznych substancji chemicznych, przy czym 100 tys. z nich to substancje, przed którymi nie jesteśmy w stanie się obronić.

Aż 90% substancji szkodliwych (toksyn) przedostaje się do organizmu człowieka stanowiąc potencjalne zagrożenie dla zdrowia. Działanie substancji, z którą styka się organizm może być dwojakie: bezpośrednie działanie miejscowe oraz działanie na cały organizm po wniknięciu do krwi.

Część toksyn, które trafiają do organizmu usuwana jest na bieżąco przez układ oddechowy, układ pokarmowy, skórę i układ moczowy. Jeśli ilość szkodliwych substancji nie jest zbyt wysoka i wyżej wspomniane układy sprawnie pracują, wówczas toksyny są eliminowane z organizmu. Jednak nadmiar toksyn może się kumulować w organizmie (szczególnie w wątrobie, tkance tłuszczowej) i zakłócać wiele życiowych procesów. Nie oczyszczony organizm gorzej przyswaja niezbędne składniki odżywcze, pojawiają się zaburzenia układu odpornościowego, gorszy nastrój, zmęczenie.

Jak pozbyć się toksyn z organizmu?

Skuteczne usuwanie toksyn jest związane ze zmianą sposobu odżywiania i stylu życia. Podstawą jest dieta bogata w warzywa, owoce, bogate w błonnik, woda, ale również dodatkowym wsparciem może być właściwa suplementacja.

Znane właściwości oczyszczające posiadają zielone barwniki – chlorofil i jego pochodna chlorofilina. Wiążą one szkodliwe substancje i wspomagają ich usuwanie z organizmu. Liquid Chlorophyll CaliVita® to produkt zawierający chlorofilinę sodowo-miedziową pochodzącą z lucerny siewnej, rośliny o właściwościach alkalizujących, bogatej w białko, chlorofil, beta-karoten, witaminy i enzymy. Lucerna siewna jest także składnikiem produktu Green Care.

Doskonałym uzupełnieniem oczyszczania organizmu może być nopal – składnik aktywny produktu Nopalin, wywołuje uczucie sytości i pełni istotne funkcje w procesie trawienia i zmniejszenia apetytu.

Produkt Slim Formula zawiera zaś optymalnie dobrane proporcje aktywnych składników o znanych właściwościach odtruwających i oczyszczających, stymulujących proces trawienia i aktywność jelit.

Natomiast produkt ProbioBalance, będący kompleksową formułą zawierającą probiotyki i prebiotyk, może wspomóc procesy trawienia pokarmów oraz utrzymanie równowagi flory bakteryjnej jelit.

W procesie oczyszczania mogą okazać się pomocne również substancje wykazujące właściwości antyoksydacyjne m.in.: witamina C (C-500, C Plus Flavonoids), witamina E (Vitamin E), beta-karoten (Beta-Carotene), koenzym Q10 (Coenzyme Q10, Super Co Q10 PLUS, Sublingual Co Q10), a także składniki aktywne zawarte w produkcie Smokerade.

Usuwanie toksyn z organizmu jest niezwykle istotne, by nasz organizm sprawnie funkcjonował. Musimy zatem zadbać o jego właściwe oczyszczanie, gdyż jak wszyscy wiemy proces produkcji toksyn z różnych źródeł ma tendencję wzrostową.

Dzięki oczyszczeniu poprawi się nam nastrój, zwiększy koncentracja, a przede wszystkim odzyskamy energię, która zapewni, że pełni wigoru i entuzjazmu zaczniemy nowy dzień!
Źródło: calivita