Aktualnie przeglądane: Strona główna » Koenzymu Q10 Sekret zdrowia i młodości CaliVita Miażdżyca Zawał Nadciśnienie

sok noni

Sekret Koenzymu Q10

koenzym-wigorKoenzym Q10 – ubichinon – to niezwykła cząsteczka, która znajduje się w każdej ludzkiej komórce, a odkryta została dopiero w połowie XX wieku. Jest to rozpuszczalna w tłuszczach pochodna chinonowa, która zawiera 10 grup izoprenowych – w tej formie najczęściej występuje w przyrodzie w organizmach ssaków, w tym również u człowieka. Od momentu odkrycia koenzym Q10 stał się obiektem zainteresowania naukowców na całym świecie – poznano jego właściwości, działanie biologiczne i możliwość wykorzystania w wielu dziedzinach medycyny, co zostało opublikowane w licznych pracach naukowych, zarówno eksperymentalnych, jak i klinicznych. Znane są trzy formy koenzymu zależne od stopnia utlenienia – ubichinon, który po przyłączeniu jednego elektronu i jednego protonu przechodzi w semichinon, a ten po przyłączeniu kolejnego elektronu i protonu przechodzi w całkowicie zredukowany ubichinol.

Koenzym Q10 pełni niezwykle istotną rolę w procesie wytwarzania energii, jako przenośnik elektronów w mitochondrialnym łańcuchu oddechowym – współpracuje w tym procesie z białkiem cytochromem c. Koenzym Q10 łączy oksydoreduktazę NAD-Q oraz kompleks cytochromów bc1, który następnie poprzez cytochrom c jest połączony z oksydazą cytochromową – tworzy się w ten sposób tzw. łańcuch oddechowy. Elektrony z oksydoreduktazy NAD-Q są przenoszone do koenzymu Q10, który znajduje się w wewnętrznej błonie mitochondrialnej – jako przenośnik elektronów koenzym Q10 może przyjąć 2 elektrony i dwa jony protonowe H+ i przekształca się w ten sposób w całkowicie zredukowany ubichinol (CoQH2). Ubichinol następnie oddaje swoje dwa elektrony do kompleksu cytochromów bc1, z którego elektron odbiera cytochrom c i przekazuje go dalej do oksydazy cytochromowej, końcowego elementu łańcucha oddechowego. Cząsteczki tlenu w wyniku tego procesu zostają zredukowane do wody (H20), po przyjęciu 4 elektronów na każdą cząsteczkę tlenu (O2). Zmiana potencjału redoks w łańcuchu oddechowym, który obniża się od początku do końca łańcucha, powoduje znaczącą zmianę poziomu energii swobodnej – uwolniona energia tworzy gradient protonów H+, co prowadzi do ich wypompowywania poprzez wewnętrzną błonę mitochondrialną do przestrzeni międzybłonowej. Łańcuch oddechowy można więc nazwać pompą protonową napędzaną przez transport elektronów. Transport elektronów jest sprzężony z biosyntezą ATP – syntezę ATP generuje elektrochemiczny gradient protonowy, który jest sumą gradientu protonów H+ i potencjału błonowego wewnętrznej błony mitochondrialnej – a przeprowadza ten proces syntaza ATP, enzym znajdujący się na wewnętrznej błonie mitochondrialnej. Znane są specyficzne inhibitory, które działają na przenośniki elektronów łańcucha oddechowego – na przykład tlenek węgla (CO) i cyjanek (CN–) blokują oksydazę cytochromową.

Koenzym Q10 wykazuje również silne działanie antyoksydacyjne – jako przeciwutleniacz rozpuszczalny w tłuszczach, chroni przed atakiem wolnych rodników tlenowych błony komórkowe, szczególnie błony komórkowe mitochondriów oraz tkankę nerwową. Wykazuje również działanie protekcyjne przed utlenianiem cholesterolu i chroni cząsteczki cholesterolu LDL przed konwersją w formę OXY-LDL, co ma istotne znaczenie w zapobieganiu miażdżycy tętnic. Około 30 roku życia u człowieka zmniejsza się tempo biosyntezy koenzymu Q10 i jego poziom ulega stopniowemu obniżeniu – w 40 roku życia niedobór koenzymu Q10 w komórkach mięśnia sercowego wynosi już około 25% i pogłębia się z każdą dekadą. W wieku 75 lat poziom koenzymu Q10 w sercu wynosi zaledwie połowę optymalnego poziomu osiąganego w okresie młodości.

Niedobór koenzymu Q10 może wynikać również z nieprawidłowej diety – brak odpowiedniej ilości aminokwasów (fenyloalanina, tyrozyna), kwasów tłuszczowych oraz witamin (B2, B6, B12, kwas foliowy) i minerałów (magnez, wapń, fluor). Warto wiedzieć, że niektóre leki hamują działanie reduktazy HMG-CoA, kluczowego enzymu w procesie biosyntezy ubichinonu.

Koenzym Q10 był pierwszym produktem firmy Calivita®, wtedy jeszcze California Fitness, który zaczęłam systematycznie przyjmować. Był to rok 1998, bardzo trudny okres w moim życiu – w wyniku powikłań pogrypowych zachorowałam na zapalenie mięśnia sercowego. Moje samopoczucie było fatalne – znaczne osłabienie, brak energii, duszności, częste napady kołatania serca z powodu arytmii. W dyżurce położnych w klinice, w której pracowałam, znalazłam leżący na stoliku katalog produktów firmy California Fitness. Po włączeniu do stosowanej kuracji farmakologicznej zestawu suplementów, z których najważniejszy był koenzym Q10, stan mojego zdrowia zaczął się bardzo szybko poprawiać. Ustąpiło uczucie zmęczenia, przybyło mi sił i energii, wyraźnie poprawiła się praca serca – nie tylko subiektywnie, ale również w wykonywanych badaniach lekarskich. Do dziś nie rozstaję się z koenzymem Q10, który stał się moim najlepszym przyjacielem. Na podstawie analizy piśmiennictwa naukowego, a także obserwacji reakcji mojego organizmu i wielu pacjentów, mogę rekomendować koenzym Q10 dla tych, którzy czują się zmęczeni, brak im energii i witalności. Przykładem niezwykłego działania koenzymu Q10 jest również mój mąż – w stanie przedzawałowym, z wysokim, trudnym do ustabilizowania lekami ciśnieniem tętniczym, który zareagował bardzo pozytywnie na koenzym Q10. Nie odczuwa obecnie dolegliwości ze strony serca, ma prawidłowe ciśnienie tętnicze krwi i znakomicie znosi wysokie temperatury w okresie letnim. Ponadto ma znacznie większy poziom energii i ciągle doskonałą pamięć – ostatnio bez większego wysiłku, ze znakomitym wynikiem ukończył studia podyplomowe.

Pragnę dodać, że do prawidłowego cyklu energetycznego komórek, potrzebna jest również zrównoważona dieta i odpowiedni rytm dobowy – relaks i sen o właściwej porze, najlepiej przed północą. Koenzym Q10 jest iskierką, która pozwala dobrze odżywionej komórce optymalnie wykorzystać składniki pożywienia i jako specyficzny katalizator, umożliwia produkcję energii biologicznej w mitochondrialnym łańcuchu oddechowym. Koenzym Q10 to również silny antyutleniacz rozpuszczalny w tłuszczach, co ma ogromne znaczenie:

Z moich obserwacji wynika, że osoby stosujące systematycznie koenzym Q10 nie tylko są bardziej witalne i energiczne, ale wyglądają młodziej niż wynikałoby to z metryki.

Czasami otoczenie pyta o to, gdzie była przeprowadzona operacja plastyczna – nie biorąc w ogóle pod uwagę faktu, że znakomity wygląd może być efektem dobrego odżywiania, systematycznej suplementacji i prawidłowego rytmu dobowego – ogromne znaczenie ma tu regularny zdrowy sen.

Czy koenzym Q10 to sekret zdrowia i młodości?

Zachęcam wszystkich do wykorzystania wielkiej siły tej niezwykłej, maleńkiej cząsteczki. Może poprawić jakość naszego życia, dodać nam sił i energii, korzystnie wpłynąć na zdrowie i urodę. Dla mnie koenzym Q10 pozostanie na zawsze podstawą profilaktyki zdrowotnej – stosuję go systematycznie i polecam innym z pełnym przekonaniem o jego wspaniałym, wielokierunkowym działaniu na organizm człowieka.

Dr n. med. Danuta Broniarczyk - Pawłowska, Źródło: CALINEWS, sierpień/wrzesień 2009

Koenzym Q10 zamów tutaj>>>


"Nowa epoka w leczeniu chorób serca?" - takie pytania padają z ust lekarzy, którzy brali udział w badaniach klinicznych w Japonii, USA, Włoszech, Niemczech i Szwecji z zastosowaniem koenzymu Q10 (CoQ10). Wyniki wszystkich dziewięciu badań, przeprowadzonych całkowicie niezależnie od siebie, zgodnie potwierdziły, że CoQ10 jest skutecznym i bezpiecznym narzędziem w leczeniu chorób układu krążenia.

koloKoło Ratunkowe dla Serca!

Koenzym Q10 występuje praktycznie we wszystkich tkankach naszego ciała, ale w największym stężeniu, ze względu na ich ogromne obciążenie i w związku z tym duże zapotrzebowanie energetyczne, jest obecny w komórkach mięśnia sercowego. Badania przeprowadzone na przestrzeni minionych czternastu lat wykazały współzależność pomiędzy zaburzeniami pracy serca i niskim poziomem CoQ10 we krwi oraz tkankach. Problemy sercowe wzrastają proporcjonalnie do spadku poziomu CoQ10. Stąd wypłynął wniosek, że CoQ10 może odgrywać kluczową rolę w leczeniu coraz częściej występujących chorób serca. W ramach nowatorskiego eksperymentu, pacjentom z problemami kardiologicznymi, oprócz tradycyjnego leczenia, zaczęto podawać doustnie CoQ10, w formie tabletek o różnych dawkach. Następnie dokonano porównania wyników EKG pacjentów leczonych oraz grupy kontrolnej. Stwierdzono, że u osób stosujących CoQ10 miernik funkcji serca - ilość krwi wypompowanej przy skurczu mięśni - wzrastał systematycznie i w sposób trwały, co równocześnie szło w parze ze zmniejszeniem charakterystycznych objawów, jak mocniejsze bicie serca, przewlekłe zmęczenie, bóle w klatce piersiowej.
W niektórych przypadkach poprawa była spektakularna, zarówno wymiary, jak i wydajność serca zbliżyła się do ideału. Lepsze rezultaty osiągnięto u osób, które zaczęto leczyć od razu po pierwszym ataku, w porównaniu z osobami, u których od dłuższego czasu występowały już dolegliwości.
Najnowsze badania dowiodły, że wczesne symptomy pojawiających się problemów można wychwycić w rozkurczowej fazie pracy serca. Okres "wypełniania" jam serca mocniej obciąża komórki mięśnia sercowego, dlatego też zapotrzebowanie na CoQ10 jest większe, niż podczas wypompowywania krwi. Stwardnienie zaobserwowane na etapie rozkurczu w tkankach mięśnia sercowego zmniejsza wydajność serca jako pompy. Badanie ECHO serca już we wczesnym etapie jest w stanie wykazać jego dysfunkcję, natomiast CoQ10 jest w stanie odwrócić te niepożądane procesy.


koenzymq10Super CoQ10 Plus to naturalny produkt w postaci kapsułek zawierający koenzym Q10 oraz beta-karoten, witaminę E i selen, które zwiększają skuteczność działania koenzymu Q10. Naturalny koenzym Q10 korzystnie wpływa na serce i wspiera organizm przy takich chorobach jak: serce, nadciśnienie, miażdżyca, zawał, udar, wylew, choroba Parkinsona, kardiologia, cukrzyca, choroby przyzębia, otyłość. 

Opakowanie zawiera: 120 kapsułek

Składnik aktywny / 1 kapsułka:
Koenzym Q10  -  20 mg
Beta-karoten  -  600 µg
(w przeliczeniu na Witaminę A  -  100 µg)
Witamina E  -  10 mg
Selen  -  10 µg

Sposób użycia: 1 - 3 kapsułki dziennie po posiłku lub według zaleceń.

                                                                                                     CENNIK       ZAMÓWIENIA

Ciekawostka:

Jedna tabletka Super CoQ10 Plus dostarcza tyle koenzymu Q10, co 4 kg łososia lub 1,2 kg kurczaka lub 20 kg pomidorów!

Zamawiaj zawsze u solidnego doradcy, który  zapewni Ci gwarancję kompleksowych informacji na temat stosowania oraz przebiegu kuracji (zobacz tutaj >>>).

sublingual-coq10Jednym z najskuteczniejszych preparatów jest SUBLINGUAL CoQ10.

To nowoczesny „podjęzykowy”, naturalny koenzym Q10, substancja niezbędna do życia każdej komórki, wchłania się już w jamie ustnej i dlatego szybciej i skuteczniej trafia do krwioobiegu i serca.

Wygładza i wzmacnia skórę, troszczy się o dobrą kondycję dziąseł, przyspiesza odchudzanie, dodaje wigoru. Jest silnym antyoksydantem, wspiera system obronny komórek przed szkodliwym wpływem wolnych rodników oraz ochrania komórki przed niekorzystnymi skutkami przemian metabolicznych. Szczególnie polecany dla osób dbających o urodę i zdrowie.

Czym różni się koenzym Q10 „podjęzykowy” od swoich poprzedników?
Dzięki temu, że Sublingual CoQ10 można umieścić pod językiem, aktywne składniki tabletki wchłaniają się szybciej i skuteczniej do organizmu, gdyż trafiają do krwioobiegu bezpośrednio za pomocą naczyń krwionośnych, znajdujących się w jamie ustnej. Stosowanie produktu jest zalecane w każdym przypadku, gdy możliwości trawienne lub absorpcyjne przewodu pokarmowego są znacznie utrudnione. CoQ10 „podjęzykowy” jest dostępny w większej dawce – 30 mg/tabletkę.
Tabletki posiadają naturalny, cytrynowy smak oraz aromat. Więcej tutaj >>>Dla tych, którzy chcą dostarczyć organizmowi od razu dużą dawkę koenzymu Q10 polecamy preparat - MEGA CoQ10 PLUS.


Artykuł Medyczny

Jestem lekarką internistką, pracuję od dwudziestu kilku lat w lecznictwie otwartym. Przy każdej okazji staram się wyjaśniać pacjentom, jak ważną sprawą jest profilaktyka. Zawsze tłumaczę im to samo: jeśli nie chcemy chorować, musimy zapobiegać chorobom, wzmacniając organizm. Łatwiej przecież jest zapobiegać, niż potem leczyć. Celem medycyny powinno być przede wszystkim utrzymanie zdrowia, a dopiero potem leczenie.

Sekrety witalności
koenzymq10-serceOd dwóch lat mam przyjemność współpracować z firmą California Fitness, która dysponuje wieloma naturalnymi produktami bardzo wysokiej jakości. Przekonałam się o tym, stosując suplementy CF u wielu pacjentów z dobrymi efektami. Wśród preparatów, które często zalecam, są: Coenzyme Q10 oraz Super Co Q10 Plus. Oba zawierają koenzym Q10, zwany ubichinonem. Ta witaminopochodna substancja, obecna w każdej żywej komórce, cieszy się coraz większym uznaniem w świecie medycznym. Preparaty CF, zawierające koenzym, mają dodatkową zaletę - są wzbogacone antyoksydantami.
Ubichinon można stosować profilaktycznie, jak i wspomagać nim leczenie wielu schorzeń. I, co najważniejsze, nie stwierdzono żadnych jego działań ubocznych. Oto kilka przykładów tego, jakie rezultaty przyniosło zastosowanie koenzymu Q10 u moich pacjentów:

Pacjentka lat 79 - przyszła do gabinetu z przerostem lewej komory, początkami nadciśnienia i hypercholesterolemią. Obecnie ciśnienie jest normie, lipidogram prawidłowy. Pacjentka zmniejszyła ilość środków farmaceutycznych do minimum. Coenzyme Q10 stosuje 2 razy dziennie. Jest bardzo sprawna psychicz- nie i fizycznie.
Pacjentka lat 90 - skarżyła się na nadciśnienie, ciągłe uczucie osłabienia i zmęczenia. Stosowała Coenzyme Q10 3 razy dziennie po 1 kapsułce, przez dwa miesiące. Obecnie dawkę zmniejszyła do 2 kapsułek dziennie, zmniejszając równocześnie ilość leków obniżających ciśnienie. Czuje się teraz znacznie lepiej.
Pacjent lat 90 - od dwóch lat stosuje Super Co Q10 Plus 3 razy dziennie po 1 kapsułce. Wystąpiła wyraźna poprawa stanu fizycznego i psychicznego. Żadnych innych leków nie używa, okresowo stosuje dodatkowo witaminy.
Pacjentka lat 57 - skarżyła się na osłabienie i ogólne przemęczenie. Nie używa żadnych leków. Po dwóch miesiącach brania Super Co Q10 Plus 2 razy dziennie po 1 kapsułce, zmniejszyła dawkę do 1 kapsułki dziennie. Czuje się dobrze, nie odczuwa już osłabienia ani przemęczenia.

Na tych kilku przykładach widać, jak pozytywnie wpływa ubichinon na organizm ludzki.
Koenzym Q10 jest odpowiedzialny za metabolizm każdej komórki naszego ciała. Organizm sam wytwarza ubichinon w wystarczającej ilości do 30 roku życia. Potem ilość ta z każdym rokiem maleje. Jeśli chcemy żyć długo, zachować młodość i witalność, powinniśmy wcześniej pomyśleć o tym, jak pomóc naszym komórkom prawidłowo funkcjonować. Stosując profilaktycznie Q10 odpowiednio wcześnie, unikniemy wielu schorzeń i znacznie opóźnimy proces starzenia się organizmu.
Ubichinon z całą pewnością jest jednym z najskuteczniejszych suplementów. Myślę, że nie ma co się dłużej zastanawiać i należy zacząć stosować go już dzisiaj.

lek. med. Iwona Zaborowska - Internista


Jak możesz zadbać o swój układ krążenia, w tym serce i naczynia krwionośne >>>

Ze świata nauki Koenzym Q10 - ubichinon >>>

Koło Ratunkowe dla Serca! >>>

Jest pomoc >>>

Tlen - eliksir życia >>>

Seksowny Dziadek z wodą w płucach >>>


Zadbaj o swoje serce!

Co roku ok. 100 tys. Polaków ma zawał serca, a ok. 40 tys. umiera z tego powodu. Co piąty Polak choruje na jedną z chorób układu krążenia, ok. 40-50% chorych jest zagrożonych miażdżycą, którą wykrywa się nawet u małych dzieci.

Czy wiesz co sprzyja chorobom serca?

Jak możesz wzmocnić swój układ krążenia?

Oprócz właściwego odżywiania, kontroli masy ciała wskazana jest również aktywność fizyczna, regularny pomiar ciśnienia krwi oraz systematyczne badanie stanu zdrowia (kontrola poziomu cukru we krwi, lipidogram). Bardzo pomocna we wspomaganiu pracy układu krążenia jest również suplementacja:


Współczesna medycyna a Koenzym Q10

„Według ogólnie panujących poglądów jednym z podstawowych czynników miażdżycorodnych jest wysoki poziom cholesterolu we krwi, a zwłaszcza zwiększony poziom cholesterolu w formie LDL. Cholesterol zawarty w LDL (Low Density Lipoproteins) "nabiera" właściwości miażdżycorodnych dopiero po utlenieniu przez wolne rodniki wodorotlenowe. Zredukowana forma ubichinonu - ubichinol 10 jest jedynym naturalnym antyutleniaczem, którego cząsteczka wiąże się u ludzi z cząsteczkami LDL, co zabezpiecza w pewnym stopniu te cząsteczki od modyfikacji oksydatywnej.

U ludzi chorych na miażdżycę stwierdza się obniżony poziom ubichinolu 10 w osoczu i obniżony poziom lipoproteid LDL. Koenzym Q10 hamuje przede wszystkim biosyntezę cholesterolu w wątrobie i obniża jego stężenie we krwi [Krishnaiah i wsp]. Najważniejszy jest jednak wpływ koenzymu Q10 na utlenianie LDL. Koenzym Q10 znacznie skuteczniej chroni lipoproteiny przed uszkodzeniami wywołanymi wolnymi rodnikami wodorotlenowymi niż witamina E, zapobiegając pierwszemu etapowi uszkodzeń LDL [Mohr i wsp.]. W badaniach klinicznych potwierdzono wyraźne działanie hipocholesterolemiczne i przeciwmiażdżycowe koenzymu Q10”

Źródło: Fragmenty zaczerpnięto z monografii prof. dr hab. Andrzeja Danysza „Koenzym Q10 i jego rola w lecznictwie”