Aktualnie przeglądane: Strona główna » Panax Ginseng - Produkt Firmy CaliVita

sok noni

Panax Ginseng - ŻEŃ SZEŃ

panax-zen-szenNaturalny produkt w postaci tabletek zawierający siedmioletni koreański korzeń żeń-szenia. Panax Ginseng - ŻEŃ-SZEŃ (KORZEŃ ŻYCIA), ZWIĘKSZA SIŁY FIZYCZNE I PSYCHICZNE. Działa wzmacniająco na osłabiony organizm, dodaje sił witalnych i zwiększa zdolność ustroju do radzenia sobie ze stresem, podnosi sprawność seksualną u mężczyzn. Można go stosować w celu:
- poprawy wyników w pracy i w nauce,
- wzmocnienia zdolności koncentracji,
- w przypadku zmęczenia, znużenia,
- długotrwałego, podwyższonego wysiłku fizycznego lub umysłowego. 

Opakowanie zawiera: 100 tabletek

Składniki aktywne/1 tabletka:
Żeń-szeń koreański 500 mg

Sposób użycia: 1-2 tabletki dziennie ½ godziny przed posiłkiem lub według zaleceń.

                                                                                                     CENNIK       ZAMÓWIENIA

UWAGA!
Nie zaleca się stosowania żeń-szenia w przypadku nadciśnienia tętniczego krwi lub innych chorób układu sercowo-naczyniowego.
Z powodu działania adaptogennego, przyjmowanie żeń-szenia zaleca się przez okres nie dłuższy niż 6 tygodni.

Zamawiaj zawsze u solidnego doradcy, który  zapewni Ci gwarancję kompleksowych informacji na temat stosowania oraz przebiegu kuracji (zobacz tutaj >>>). 


Żeń-szeń

Zeń-szeń jest znany i stosowany w lecznictwie już od ponad pięciu tysięcy lat. Ta wieloletnia roślina rośnie dziko bądź jest uprawiana we Wschodniej Azji, na Syberii, jak również w Ameryce Północnej, dlatego w sprzedaży znajduje się wiele rodzajów żeń-szenia - chiński, amerykański, syberyjski; wszystkie należą do rodziny Araliaceae.

Wielu ludzi na całym świecie używa żeń-szenia jako suplementu żywieniowego. Powszechnie wiadomo, że wzmaga on siły psychiczne i fizyczne. Aktywne substancje obecne w tej roślinie zwiększają przyswajanie składników odżywczych przez organizm. Dzięki temu jest on w stanie lepiej wykorzystać np. witaminy i składniki mineralne, które coraz częściej dostarczamy mu w nieodpowiednich ilościach i proporcjach. Regularne spożywanie żeń-szenia może być pożyteczne dla każdego, niezależnie od wieku i płci. W Chinach nie przez przypadek nazywają go korzeniem życia; stosuje się go zwłaszcza dla podtrzymania chęci do życia i siły witalnej oraz by opóźnić proces starzenia się.

Wszechstronne działanie chińskiego i koreańskiego żeń-szenia jest znane od kilku tysięcy lat. W dalekowschodnim, a szczególnie chińskim lecznictwie żeń-szeń jest panaceum, czyli lekarstwem na prawie wszystkie dolegliwości. Jest stosowany do regulacji ciśnienia krwi, przy impotencji, anemii, zapaleniu stawów, w zaburzeniach trawienia, bezsenności, zmęczeniu, niewydolności krążenia i hipoglikemii (zbyt niski poziom cukru we krwi). Skuteczność żeń-szenia zależy od ilości zawartych w nim substancji czynnych zwanych ginsenozydami. Im starszy jest korzeń żeń-szenia, tym więcej ich zawiera. W wypadku żeń-szenia koreańskiego wyciąg najlepszej jakości otrzymuje się z rośliny 5-7 letniej (zawiera około 1-2% ginsenozydów).

Ostatnio coraz częściej badacze zajmują się wpływem żeń-szenia na wydolność organizmu, zwłaszcza sportowców.

Udowodniono, że żeń-szeń w odpowiednio wysokich dawkach zwiększa:


Z doświadczeń naszych klubowiczów

ZASŁUŻONY ODPOCZYNEK

Na pewno każdy z nas chociaż raz w życiu znalazł się w sytuacji, kiedy nie mógł sobie pozwolić na zasłużony odpoczynek. Jest to szczególnie trudne dla osób, które muszą pracować w systemie zmianowym.

Jestem pielęgniarką i przez wiele lat pracowałam w szpitalu w przysłowiowy "piątek, świątek i niedzielę". Byłam ciągle zmęczona i śpiąca, a na dodatek cierpiałam z powodu bardzo niskich wartości ciśnienia krwi. Gdy przychodziłam z nocnej zmiany do domu, zmęczenie nie pozwalało mi usnąć w ciągu dnia, a kolejnej nocy podczas dyżuru tylko siłą woli zmuszałam się do pracy. Nie pomagały litry wypijanej kawy. Wtedy postanowiłam wypróbować żeń-szeń koreański, znany z silnych właściwości energetyzujących i podnoszących wytrzymałość.

Po tygodniu poczułam, że coś się zmienia: na nocnych dyżurach nie musiałam już walczyć z wszechogarniającym zmęczeniem, praca stała się mniej stresująca, a ja poczułam znaczny przypływ energii. Również po pracy miałam więcej siły do codziennych zajęć domowych.Z czasem zniknęły też nieprzyjemne objawy spowodowane zbyt niskim ciśnieniem krwi (bóle i zawroty głowy, ciągłe uczucie zimna, nawet podczas ciepłych dni, niechęć do wszelkiego wysiłku fizycznego).

PANAX GINSENG
towarzyszy mi już od lat. Stosuję go w okresach przesileń pór roku oraz gdy jestem zmuszona do całonocnej intensywnej pracy. Polecam go wszystkim moim znajomym, którzy prowadzą nieuregulowany, pełen stresów tryb życia oraz synowi - "świeżo upieczonemu studentowi", który musi podołać męczącym i trudnym egzaminom.

Od czasu, gdy stosuję Panax Ginseng, rozstałam się również z kawą, która nie była dla mnie przysmakiem, a jedynie sposobem na przetrwanie trudnych chwil.
Krystyna K. z Tarnowa


Korzeń droższy od złota

Przez wiele wieków, dostęp do korzeni żeń-szenia był zarezerwowany wyłącznie dla chińskich monarchów. Kara śmierci groziła każdemu, kto odważył się wkroczyć na teren uprawy żeń-szenia, a jeden z chińskich cesarzy utrzymywał nawet 10-tysięczną armię, która strzegła pól cennego korzenia. Do Europy gin-seng trafił w średniowieczu za sprawą mauryjskiego żeglarza - Ibn Cordoby, ale jego właściwości doceniono dopiero w wieku XIII, gdy ponownie sprowadził go tu Marco Polo. Był wtedy aż 18 razy droższy od złota. Nalewkę z żeńszenia stosowali też m.in. nadworni lekarze Ludwika XVI do leczenia króla z impotencji.

Jedyną wadą żeń-szenia jest jego bardzo powolny wzrost. Do skiełkowania nasion potrzeba aż 18-20 miesięcy, zaś sama roślina, nadająca się do zbioru, powinna mieć przynajmniej 5-7 lat. Żeń-szeń rośnie w wielu miejscach na Ziemi, ale ten najbardziej wartościowy pochodzi z Azji - z Chin, Półwyspu Koreańskiego i Syberii. Nazwa - panax - oznacza panaceum, czyli środek na wszelkie dolegliwości, co jest nadzwyczaj zgodne z jego właściwościami. Do tej pory uczeni wyizolowali z żeń-szenia prawie 200 substancji czynnych. Najważniejsze z nich to saponiny trójterpenowe zwane ginsenozydami.
  
Dobroczynne działanie ginsenozydów:

Korzeń żeń-szenia polecany jest przede wszystkim w stanach zmęczenia i osłabienia koncentracji, w okresie wzmożonego wysiłku psychicznego i fizycznego, a szczególnie podczas rekonwalescencji. Jest on szczególnie pomocny osobom starszym - ułatwia zachowanie sprawności fizycznej i umysłowej, pozwalając na utrzymanie ich aktywności do późnych lat. Nadużywanie żeń-szenia może prowadzić do powstania tzw. zespołu żeń-szeniowego, objawiającego się m.in.: sennością, bólami głowy, złym samopoczuciem, nadciśnieniem, biegunką i zmianami skórnymi.
Źródło: CaliNews Lipiec 2004